کد خبر: ۶۹۷۹۶۱۰
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۵
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان خبرداد؛

سعید هژبری گفت:عملیات اجرای احداث سومین مدرسه اتباع خارجی با همکاری کمیساریای عالی پناهندگان در سمنان آغاز شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، سعید هژبری، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان گفت: این مدرسه ۱۲ کلاسه با سرمایه‌گذاری ۲۵ میلیارد ریالی دولت جمهوری اسلامی و مشارکت ۲۰ میلیارد ریالی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل احداث می‌شود.

وی از از عقد تفاهمنامه‌ای در این ارتباط با کمیساریای عالی پناهندگان در سمنان خبر داد و افزود: اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان با توجه به کمبود فضای آموزشی در این استان تلاش می‌کند که در صورت تامین اعتبارات پیش‌بینی شده این پروژه آموزشی را در بازه زمانی تعیین‌شده احداث و تحویل آموزش و پرورش استان دهد.

هژبری با اشاره به اینکه استان سمنان میزبان جمعیت زیادی از اتباع خارجی و از جمله اتباع افغان است بیان کرد: این مدرسه با هدف ایجاد زیرساخت‌های آموزشی مناسب برای اتباع احداث می‌شود.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان از برنامه‌ریزی این اداره کل برای ساخت سه مدرسه سبز در این استان خبر داد و گفت: یک پروژه از این مدارس سبز در سرخه، یک مدرسه ۱۲ کلاسه در مهدیشهر و یک مجتمع آموزشی بزرگ با زیربنای بالای ۱۰ هزار مترمربع در شاهرود با رویکرد مدیریت سبز در حال طراحی هستند.

وی با اشاره به ویژگی‌ها و شاخص‌های مدارس سبز گفت: صرفه‌جویی در مصرف انرژی، کمترین میزان تولید گاز‌های گلخانه‌ای و بهره‌گیری از فاضلاب خاکستری از جمله ویژگی‌های مدارس سبز هستند، ضمن اینکه برخی‌ها از توسعه فضای سبز نیز به عنوان ویژگی چهارم برای مدارس سبز یاد می‌کنند.

انتهای پیام/ح

برنامه ریزی برای احداث ۳ مدرسه سبز در استان سمنان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر