کد خبر: ۶۹۷۹۷۵۹
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۴
استاندار فارس:

استاندار فارس گفت: امروز وظیفه و نقش اصناف و بازاریان افزایش تاب آوری اقتصادی کشور است تا بتوانند دسیسه ها را با همراهی و مشارکت مردم و مسئولان خنثی کنند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، عنایت الله رحیمی در مراسم روز ملی اصناف ضمن تبریک روز اصناف به این جامعه بزرگ، به نقش و جایگاه بازاریان و اصناف در همه تحولات اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی از گذشته دور تا به امروز، عنوان کرد: همراهی این قشر با نیروهای مصلح اجتماعی به خصوص علمای برجسته و انقلابی کاملا مشهود است.

وی با اشاره به اینکه هر گاه جامعه به حضور و ایثار و از خود گذشتگی بازاریان نیاز داشته این قشر بدون هیچ گونه کوتاهی به یاری کشور شتافته است، افزود: بازاریان دعوت حضرت امام خمینی(ره) برای اعتصاب و اعتراض علیه استبداد و ظلم را لبیک گفته و در دوران دفاع مقدس نیز نه تنها در جبهه ها حضور داشتند و شهدای زیادی نیز به انقلاب تقدیم کرده اند، در پشت جبهه نیز به حمایت از رزمندگان و نظام جمهوری اسلامی می پرداختند.

رحیمی بیان کرد: مشارکت در فعالیت های اجتماعی از جمله ساخت مدرسه، مسجد و حسینیه و پرداختن وجوه شرعیه و شرکت در برگزاری مراسم مذهبی از دیگر نقش های اجتماعی بازاریان و اصناف در طول تاریخ کشور بوده است.

نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه امروز نیز وضعیتی بر کشور تحمیل شده که بازار می تواند نقش بی بدیلی در گذر از این شرایط ایفا کند، اظهار کرد: امروز وظیفه و نقش بازار این است که تاب آوری اقتصادی کشور را افزایش داده و دسیسه ها را با همراهی و مشارکت مردم و مسئولین خنثی کنند.

استاندار فارس تاکید کرد: بازاریان و اصناف با رعایت انصاف و عدالت همانند همیشه می توانند در ایفا این نقش موفق باشند.

رحیمی رعایت انصاف، عدالت، اخلاق، خوشرویی و تکریم مشتری را به عنوان ارزش های اعتقادی جامعه برشمرد و یاداور شد: یقینا رعایت این موارد سبب رونق بازار و شکوفایی آن خواهد شد.

استاندار فارس با بیان اینکه حاکمیت و دولتمردان در برابر بازریان و اصناف مسئولیت هایی دارد، ایجاد امنیت در جامعه، رعایت حقوق اصناف، تکریم اصناف، کاستن از التهاب بازار، حمایت در سایه قانون و تامین کالا به میزان مورد نیاز جهت عرضه را از جمله این انتظارات دانست و گفت: به رغم اینکه همه این موارد به نحو احسن رخ نداده اما تلاش های زیادی برای تحقق این انتظارات در حد توان انجام شده است.

نماینده عالی دولت در استان فارس گفت: از طرفی حاکمیت نیز انتظار دارد که بازار به نقش های تاریخی و آنچه مورد نیاز جامعه است جامه عمل بپوشاند.

وی ایجاد روحیه نشاط و امید در میان مردم، پرداخت مالیات به عنوان بخشی از درآمدهای دولت جهت اداره امور مملکت، ایفا نقش در اشتغال و کارآفرینی و پرداخت بیمه شاغلان را از جمله انتظارات حاکمیت و دولت از اصناف برشمرد.

رحیمی با اشاره به اهمیت نقش اصناف در اقتصاد کشور، عنوان کرد: مواردی همچون معرفی و ارائه کالای ملی که از سوی اصناف انجام می شود، اهداف و برنامه های مهمی از جمله شعار رونق تولید را محقق و از کاغذها به بازار و جامعه منتقل می کند.
انتهای پیام/م

مراسم بزرگداشت روز ملی اصناف در شیراز

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر