کد خبر: ۶۹۷۹۷۷۸
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۷
تاریخ انتشار : ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۷
کد خبر : ۶۹۷۹۷۷۸
گروه : فارس » شیراز
رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری کازرون خبر داد؛

متخلف ایجاد حریق در منطقه بَکَک بخش جَره و بالاده"شهرستان کازرون شناسایی و تحت تعقیب قضایی قرار گرفت.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، ایران‌محبوب رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کازرون گفت: فرد متخلفی که در موضوع حریق منطقه بَکَک بخش جَره و بالاده این شهرستان مظنون بود، شناسایی شده و تحت تعقیب قضایی قرار گرفته است.

وی افزود: شناسایی فرد مظنون، به استناد نظرات کارشناسی انجام و پیگیری‌های لازم در این خصوص انجام شده است.

ایران محبوب ادامه داد: کارشناسی انجام شده نشان می‌دهد که کانون ابتدایی حریق، زمین‌های کشاورزی این منطقه بوده و حریق با سرعت زیادی به عرصه های مرتعی منطقه جره و بالاده سرایت کرده است.

وی اظهار کرد: فرد متخلف از ساکنان بومی منطقه بوده که بر اثر بی احتیاطی و سهل انگاری در مزرعه خود، موجب وارد شدن خسارات زیادی به عرصه‌های مرتعی این منطقه شده است.

وی با اشاره به تشکیل پرونده حقوقی در این خصوص و ارجاع آن به مراجع قضایی، گفت: این پرونده در مرحله رسیدگی قضایی است.

ایران محبوب به دامداران، کشاورزان و بهره برداران عرصه‌های طبیعی در خصوص روشن کردن آتش در این عرصه‌ها هشدار داد و افزود: براساس مواد ۴۵ و ۴۷ قانون حفاظت و بهره برداری از مراتع و جنگل‌ها، آتش زدن کاه و کلش در مزارع و باغات داخل یا مجاور جنگل بدون اجازه و نظارت مأموران جنگلبانی ممنوع است.

او با بیان اینکه مرتکبین این عمل مجرم شناخته شده و به حبس تأدیبی از دو ماه تا یک سال محکوم خواهند شد، گفت: براساس ماده ۴۷ همین قانون هرگونه آتش سوزی عمدی در جنگل نیز از سه تا ده سال حبس به دنبال دارد.

لازم به ذکر است در آتش سوزی ۲۷ خرداد ماه سال جاری یک و نیم هکتار از عرصه‌های مرتعی منطقه جره و بالاده شهرستان کازرون طعمه حریق شد که بلافاصله در ساعات اولیه آتش سوزی با تلاش به موقع نیرو‌های منابع طبیعی و حضور خودجوش مردم محلی عملیات مهار حریق بطور کامل انجام و از پیشرفت آن جلوگیری شد.
انتهای پیام/م

شناسایی عامل آتش سوزی مراتع کازرون

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر