کد خبر: ۶۹۷۹۷۹۸
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۲

مدیر طرح ساماندهی ناژوان گفت: امیدواریم هیچگونه تنشی برای گونه‌های چنار ناژوان نداشته باشیم و فصل گرما را به خوبی سپری کنیم.

 به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،حسن شفیعی مدیر طرح ساماندهی ناژوان اظهار کرد: احداث کلکتور آب در ناژوان از سال‌ها قبل در دستور کار بوده است و بودجه مورد نیاز در این خصوص پیش‌بینی شده است و در حال حاضر پیمانکار مشغول احداث کلکتور آب فضای سبز ناژوان است.

مدیر طرح ساماندهی ناژوان با اشاره به احداث مخازن ذخیره آب فضای سبز در این مجموعه، افزود: احداث مخزن شماره سه و چهار آب فضای سبز که به آبیاری صحیح‌تر و بهتر در ناژوان کمک می‌کند در حال انجام است به علاوه برنامه‌های دیگری نیز در حوزه فضای سبز و آبیاری درختان ناژوان پیش‌بینی شده است که به محض تصویب به وسیله حوزه خدمات شهری شهرداری اصفهان به اطلاع عموم خواهد رسید.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به گرمایشی که در هفته گذشته و روز‌های اخیر وجود داشته، تدابیر ویژه‌ای برای آبیاری هرچه بهتر و بیشتر فضای سبز ناژوان در حال انجام است.

شفیعی با بیان اینکه شیفت‌بندی برای آبیاری فضای سبز متناسب با وضعیت دمایی انجام می‌شود، گفت: با توجه به فراوانی چنار‌ها در ناژوان باید برنامه ویژه‌ای برای آبیاری این گونه درختان مدنظر قرار بگیرد که در این زمینه سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان ورود پیدا کرده است.

شفیعی ادامه داد: امیدواریم هیچگونه تنشی برای گونه‌های چنار ناژوان نداشته باشیم و فصل گرما را به خوبی سپری کنیم.

وی تاکید کرد: درخت چنار معمولا تحمل دمای بالاتر از ۳۴ درجه را ندارد و آغاز به خزان شدن می‌کنند و برگ‌های آن‌ها رو به زردی می‌رود، به همین دلیل برنامه‌هایی برای تقویت ریشه و آبیاری بیشتر این گونه درخت مدنظر قرار گرفته است تا چنار‌ها در مقابل گرما، مقاومتر باشند.

مدیر طرح ساماندهی ناژوان ابراز امیدواری کرد: فصل گرما در ناژوان به خوبی پشت سر گذاشته شود و تنشی برای درختان سرسبز ناژوان ایجاد نشود.

انتهای پیام/م

 

احداث کلکتور آب در ناژوان اصفهان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر