کد خبر: ۶۹۷۹۸۴۲
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۱

روزنامه «نیویورک‌ تایمز» گزارش داد سرویس‌های جاسوسی و نظامی آمریکا در حال طراحی اقدامات خرابکارانه داخل ایران از جمله حملات سایبری هستند تا از این طریق فشار بر جمهوری اسلامی ایران را افزایش دهند.

نیویورک‌تایمز: آمریکا به دنبال خرابکاری در ایرانبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، پایگاه اینترنتی روزنامه نیویورک تایمز در مطلبی به بررسی گزینه‌های کاخ سفید برای تهدید ایران و فشار بر این کشور پرداخت و نوشت: طبق گفته‌های افسران اطلاعاتی و نظامی آمریکا، دولت ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برنامه‌های مخفیانه دیگری برای مقابله با آنچه به ادعای کاخ سفید تهاجم و اقدامات بی ثبات کننده ایران نامیده می‌شود، در نظر دارد.

بنابر این مطلب، این مقام‌های آمریکایی اعلام کرده‌اند در جلسات خصوصی سران دولت آمریکا با استراتژیست‌ها، گزینه‌های جدیدی برای مقابله با ایران در منطقه معرفی می‌شود. هدف اصلی این جلسات اجرای چندین عملیات، مشابه حمله سایبری که مقامات آمریکایی مدعی هستند علیه پایگاه‌های اینترنتی سایت‌های موشکی ایران اجرا کرده اند، است.

در بخش دیگری از این گزارش آمده است: مقامات اطلاعاتی و نظامی در جلسات خود با سیاستگذاران کاخ سفید و دونالد ترامپ مدعی شده اند در صورتی که آمریکا به اقدامات بی ثبات کننده ایران در منطقه واکنش نشان ندهد، چنین اقداماتی ادامه خواهد یافت. اعضای ارشد امنیت ملی آمریکا با پیش کشیدن توطئه‌هایی همچون انفجار نفتکش‌ها در دریای عمان و نسبت دادن آن به تهران، مدعی هستند که پاسخ به ایران برای جلوگیری از اقدامات بعدی این کشور در منطقه ضروریست.

نیویورک تایمز در انتهای این گزارش آورده است مقامات اطلاعاتی آمریکا هنوز توضیحی درباره نوع عملیات خرابکارانه مخفی علیه ایران به کاخ سفید ارائه نداده اند، اما گفته می‌شود آن‌ها طیف وسیعی از فعالیت‌ها شامل حمله‌های سایبری و غیرفعال کردن قایق‌های ایرانی‌ها را در دستور کار دارند. 

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر