کد خبر: ۶۹۷۹۹۰۱
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۱

مدیر خانه کودک سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان تربیت کودکان نویسنده و تصویرساز و ایجاد حس مسئولیت در کودکان را از اهداف اجرای طرح "کودک کتابدار" دانست.

 به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،زهرا کاظمی مدیر خانه کودک سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان درخصوص برگزاری دوره‌های کودک کتابدار اظهار کرد: طرح کودک کتابدار از تیرماه سال گذشته آغاز شد و امسال نیز ادامه پیدا کرده است و هدف از برگزاری این طرح آشنایی کودکان با روند تولید و چاپ کتاب، داستان‌نویسی و تصویرسازی کتاب کودک است تا بتوانیم کتابخوانی را در بین کودکان ترویج دهیم.

مدیر خانه کودک سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان ایجاد احساس مسئولیت در کودکان را از دیگر اهداف برگزاری دوره‌های کودک کتابدار دانست و ادامه داد: اینکه کودک برای کودک تصمیم بگیرد با اینکه ما بزرگسالان برای آن‌ها تصمیم بگیریم بسیار متفاوت است و در طرح کودک کتابدار کودکان تصمیم‌گیرنده هستند.

کاظمی گفت: برای کودکانی که سال گذشته جذب طرح کودک کتابدار شدند دوره‌های آموزشی و کارورزی برگزار کردیم و آن‌ها را برای بازدید به کتابخانه‌های شهر و چاپخانه‌ها بردیم. همچنین برای آن‌ها دوره‌های نویسندگی، کتاب‌سازی و ساخت انیمیشن برگزار شد که برای کودکان بسیار جذاب بود و امسال نیز این روند اجرا خواهد شد.

مدیر خانه کودک سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان تصریح کرد: امسال نیز برای این طرح فراخوان منتشر کردیم و والدین می‌توانند کودکان ۹ تا ۱۲ ساله خود را تا هشتم تیرماه در این طرح ثبت‌نام کنند.

کاظمی با بیان اینکه شرکت‌کنندگان در طرح کودک کتابدار می‌توانند عضو کتابخانه خانه کودک و سایر کتابخانه‌های شهر شوند، افزود: پس از گذراندن این دوره‌ها به شرکت‌کنندگان کارت کودک کتابدار اهدا می‌شود و می‌توانند در بازدیدها، نشست‌ها و کارگاه‌های خانه کودک شرکت کنند.

او با بیان اینکه همیشه اینطور بوده که بزرگتر‌ها خودشان را جای کودکان می‌گذارند و برای آن‌ها کتاب می‌نویسند یا تصویرسازی انجام می‌دهند، افزود: قصد داشتیم این روند را تغییر دهیم و به بچه‌ها نویسندگی یاد بدهیم. کودکانی که از سال گذشته تمام دوره‌های کتابداری و کارگاه‌های آموزشی را گذرانده‌اند، اکنون در حال گذراندن دوره نویسندگی هستند و در پایان این دوره، با چارچوب نویسندگی و شخصیت‌پردازی آشنا می‌شوند و می‌توانند خودشان کتاب بنویسند.

مدیر خانه کودک سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان ادامه داد: تعدادی از کودکان سالهاست در کانون نقاشان خانه کودک فعالیت می‌کنند و به درجه‌ای رسیده‌اند که می‌توانند برای کتاب، تصویرسازی انجام دهند. ما داستان‌هایی که کودکان دیگر خلق کرده‌اند را به این کودکان نقاش می‌دهیم تا برای آن‌ها تصویرسازی کنند.

او چاپ کتاب‌های کودکان را از اهداف آینده طرح کودک کتابدار دانست و ابراز امیدواری کرد پس از تکمیل فرآیند آموزش کودکان در این طرح، کتاب‌های آن‌ها به چاپ برسد.

انتهای پیام/م

 

برگزاری دوره‌های کودک کتابدار 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر