کد خبر: ۶۹۸۱۱۵۳
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۶
فرماندار قم مطرح کرد؛

حیدری گفت: نیاز است نخبگان جوان دانشگاهی در حوزه‌های مختلف توسط جهاد دانشگاهی که با بدنه دانشگاه در رابطه است، معرفی شوند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم؛ مرتضی حیدری فرماندار قم امروز در بازدید از مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری جهاد دانشگاهی قم عنوان کرد: جهاد دانشگاهی یکی از رویش‌های انقلاب در بخش علمی است، ولی بعد از ۳۹ سال فعالیت، نیازمند یک بازنگری در اولویت‌ها و برنامه ریزی‌ها است.

وی افزود: جهاد دانشگاهی پس از انقلاب اسلامی به وجود آمد تا تمامی خلاء‌ها در نظام آموزشی را پر کند و بر اساس آرمان‌های انقلاب اسلامی عمل کند. جهاد دانشگاهی پس از سال‌ها فعالیت موثر، اکنون دیگر یک تجربه جدید نیست و مجموعه‌ای از فعالیت‌های ارزشمند در کشور را برعهده دارد.

وی ادامه داد: جهاد دانشگاهی یک مجموعه قوی و توانمند است که متکی بر خلاقیت، روحیه جهادی و جوانی است و همیشه شاهد نوآوری و پیشرفت در این مجموعه هستیم.

لزوم بازنگری فعالیت‌ها در جهاد دانشگاهی

حیدری تصریح کرد: جهاد دانشگاهی با یک امید بسیار ایده‌آل شروع به کار کرد و باید این روحیه حفظ شود، همچنین نیاز است که یک بازنگری در نوع فعالیت‌ها انجام و نیاز‌های روز جامعه احصا شود و در آن خصوص برنامه ریزی صورت گیرد.

فرماندار قم عنوان کرد: جهاد دانشگاهی برگرفته از باور‌های دینی و رویش و محصول انقلاب اسلامی است که عملکرد آن باعث ایجاد آرامش در جامعه می‌شود.

وی گفت: برخی مسائل جدید و نوظهور قم نیاز دارد تا مورد پژوهش و بررسی قرار بگیرد و برای آن راهکار ارائه شود که جهاد دانشگاهی می‌تواند در این خصوص اقدامات مناسبی را انجام دهد.

حیدری تاکید کرد: برای مثال، تمامی نیرو‌های اورژانس مرد هستند، به لحاظ شرعی پزشک در زمان ضرورت محرمیت به مریض دارد، ولی در برخی موارد اتفاق میفتد که نیاز است نیروی زن داشته باشیم، در این خصوص نیاز است یک الگویی از قم برای این موضوع داده شود و ایده‌ای ارائه شود تا مشکلی در این خصوص نداشته باشیم و جهاد دانشگاهی می‌تواند در این خصوص راهکار‌های مناسبی ارائه کند.

وی افزود: خانه‌های بازی یک پدیده جدیدی است که تواسته در حوزه اشتغال زایی نیز موثر باشد، ولی هیچ سازمان و ارگانی مسئولیت آن را برعهده نمی‌گیرد؛ خانه‌های بازی در قالب مهد، شهربازی یا ... قرار نمی‌گرند لذا نیاز است تا این موضوع بررسی و ساماندهی شود.

فرماندار قم بیان کرد: در این حوزه موضوع خلاء‌های قانونی وجود دارد که نیاز است یک کار تحقیقاتی در این خصوص انجام پذیرد تا سازمان دهی شوند؛ زیرا این خانه‌های بازی موجب اشتغال خوبی می‌شود و در سبک زندگی کودکان نیز بسیار تاثیر گذار است و باید از این ظرفیت استفاده شود.

وی ادامه داد: در بخش معاونت پژوهشی جهاد دانشگاهی نیاز است مسائل روز اجتماعی استان و کشور بررسی و راهکار و ایده کاربردی ارائه شود.

ارتباط مسئولان با جوانان باید تقویت شود

حیدری تصریح کرد: ارتباط مسئولان با دو طیف نوجوان و جوان بسیار مورد تاکید است و نیاز است که این ارتباط تقویت شود تا اقدامات در حوزه جوانان، علمی، دقیق و کاربردی باشد.

وی گفت: نیاز است نخبگان جوان دانشگاهی در حوزه‌های مختلف توسط جهاد دانشگاهی که با بدنه دانشگاه در رابطه است، معرفی شوند تا از ظرفیت آنان در کارگروه‌های استانی بهره برداری شود و جوانان نیز کسب تجربه کنند تا در آینده بتوانند تاثیرگذاری مناسبی در جامعه داشته باشند.

فرماندار قم اظهار کرد: فرمانداری قم در حوزه مسائل اجتماعی و سیاسی بستر مناسبی برای فعالیت جوانان مهیا کرده است تا از ظرفیت نخبگان جوان استفاده شود؛ حضور جوانان در فرمانداری و استانداری باعث می‌شود که با نحوه اداره جامعه آشنا شوند و باعث زایش و رویش ایده‌ها و افکار جدید و کارآمد می‌شود و همچنین امید و نشاط در جوانان ایجاد خواهد شد.

وی گفت: در بحث اشتغال زایی لازم است فرصت‌ها و ظرفیت‌ها به صورت یک مجموعه توسط جهاد دانشگاهی در کارگروه اشتغال مطرح شود و مورد بررسی قرار گیرد؛ جهاد دانشگاهی مرکز زایش ایده‌هاست و نیاز است از این ایده‌های نوین استفاده شود، زیرا روش‌های قدیمی مدیریت و برنامه ریزی دیگر پاسخگو نیست.

حیدری تاکید کرد: در حوزه تجارت باید بروز شویم، در استان قم با سالانه ۲۰ میلیون زائر، ظرفیت خوبی برای درآمدزایی وجود دارد و باید ظرفیت‌ها احصا و تبیین شود تا بتوان از درآمد سرشار در این خصوص برای استان استفاده کنیم.

انتهای پیام/الف

لزوم استفاده از نخبگان دانشگاهی در کارگروه‌های استانی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر