کد خبر: ۶۹۸۲۸۲۲
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۸

امام جمعه تبریز گفت: دولت آمریکا اینقدر احمق هستند که به گفته‌های خودشان نیز توجه ندارند چراکه تحریم آمریکا از منظر کارکرد نشان می‌دهد که تحریم‌ها نه تنها کارکردی نداشته بلکه یک اقدام انفعالی و تا حد قابل توجه خنده‌دار است.

دولت آمریکا بزرگترین ناقض حقوق بشر استبه گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز ، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم نماینده، ولی فقیه دراستان امروز در خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی جمعه در جمع با شکوه نمازگزاران مصلای حضرت امام خمینی (ره) تبریز به تحریم‌های جدید علیه ایران اسلامی اشاره و اظهار کرد: وزارت خزانه‌داری آمریکا در اقدامی رهبر معظم انقلاب، فرماندهی نیروی دریایی سپاه پاسداران، فرماندهان نیروی هوافضا، نیروی زمینی سپاه پاسداران و ۵ فرمانده نیروی دریایی را در فهرست تحریم قرار داد که به اذعان همه جهانیان و حتی دشمنان انقلاب اسلامی ایران، رهبر معظم انقلاب و نزدیکان رهبری دارای شفاف‌ترین زندگی هستند.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب همانند رهبران سایر کشور‌ها نیستند که به دنبال ثروت‌اندوزی و داشتن حساب‌های خارج از کشور‌ها باشند که به تبع آن تحریم آن حساب‌ها آورده‌ای برای تحریم‌کنندگان داشته باشد.

امام جمعه تبریز تصریح کرد: ساده‌زیستی رهبر معظم انقلاب بر همگان اثبات شده و لذا ادعای تحریم ایشان اقدامی جاهلانه و برگرفته از ذهن بیمار و به دور از هر منطقی است.

آل‌هاشم در ادامه به اقدام ابلهانه آمریکا مبنی بر تحریم وزیر امور خارجه ایران اشاره کرد و گفت: تحریم آقای ظریف یک اقدام مغایر با حقوق بین‌الملل و قوانین جهانی است چراکه آمریکا به دنبال تحریم مسوول دیپلماسی کشور هستند و حماقت آمریکا در تحریم وزیر امور خارجه ایران این نکته را روشن می‌کند که ادعای رویکرد آمریکا به مذاکره یک فریب عمومی بیشتر نیست.

وی اضافه کرد: بر فرض اینکه اگر مذاکره‌ای باشد (در فرض محال) آیا کسی جز وزیر خارجه مذاکره می‌کند؟ و آیاآمریکا این را نمی‌فهمد که فراهم‌کننده مقدمات مذاکره توسط وزیر امورخارجه انجام می‌گیرد، از این‌رو تحریم وزیر خارجه کشور به معنای تحریم مذاکره با آن کشور است.

خطیب نماز جمعه تبریز ادامه داد: از طرفی دولت آمریکا اینقدر احمق هستند که به گفته‌های خودشان نیز توجه ندارند چراکه تحریم آمریکا از منظر کارکرد نشان می‌دهد که تحریم‌ها نه تنها کارکردی نداشته بلکه یک اقدام انفعالی و تا حد قابل توجه خنده‌دار است.

وی خاطرنشان کرد: آمریکا قبلا سپاه پاسداران را یک گروه تروریستی توصیف کرده و تحریم کرده بود و حالا دوباره اعلام کرده که سه فرمانده ارشد سپاه و ۵ فرمانده نیروی دریایی سپاه تحریم هستند و اعلام اینکه مجددا به لیست تحریم اضافه شده بی‌معناست و این نشان می‌دهد که آمریکا برای درک این موضوع نیز فهم ندارد.

نماینده، ولی فقیه در استان متذکر شد: آقای رئیس جمهور فرانسه امروز می‌خواهد در دیدار با ترامپ یک گفتگو‌هایی داشته باشند تا به تبع این گفتگو مقداری از تحریم‌ها برداشته شود تا بتوانند با ایران مذاکره کنند و این نشانگر این است که آن‌ها نمی‌توانند تصمیم جدی بگیرند.

وی با بیان اینکه برخی معتقدند که این تحریم‌های اخیر در پاسخ به اقدام ایران در سرنگونی پهباد آمریکایی است، توضیح داد: این در حالی است که شورای امنیت سازمان ملل تاکنون هیچ سند و مدرکی دال بر دست داشتن ایران در انفجار تانکر کشتی در دریای عمان نداشته است در حالی که آمریکا مدعی شده بودند که ایران در این موضوع دست داشته و تحریم‌ها در واکنش بر این اقدامات بوده است.

آل‌هاشم اضافه کرد: آیا تحمیل یکسری تحریم تکراری و غیرکاربردی برای آمریکایی‌ها با ادعای آن‌ها مدنظر گرفت و آن را منطبق با الگوی جنگ روانی آمریکا درباره نفتکش در دریای عمان و افزودن ماجرای پهباد به این ماجرا‌ها بهانه‌ای برای موضوعات و تحریم‌های توخالی مطرح کرد.

وی اذعان کرد: ان شاءالله پیروزی از آنِ ماست و در این راه مقاومت لازم است و قطعاً با تدبیری که رهبری برنامه‌ریزی کردند و با مقاومت کار را پیش خواهیم برد.

امام جمعه تبریز خاطرنشان کرد: از استناداتی که برداشت می‌شود همچنین گفتگو‌هایی که از چند شب گذشته در آمریکا انجام شده و دیدار رئیس جمهور فرانسه با ترامپ نشان از آن دارد که آن‌ها دنبال یک قدم عقب‌نشینی هستند و می‌خواهند برخی تحریم‌ها برداشته و سپس باب مذاکره باز شود.

وی افزود: اگر مقاومت کنیم و فرامین رهبری را اجرا کنیم قطعاً آمریکا و ایادی آمریکا شکست خواهند خورد.

امام جمعه تبریز در ادامه به آغاز هفته حقوق بشر آمریکایی اشاره کرد و گفت: سال‌ها پیش آمریکا گزارشی ارائه کرد که در این گزارش اتهامات بسیاری علیه ایران آورد که پس از اعلام گزارش رهبر بزرگوار حضرت امام خامنه‌ای در یک سخنرانی، درباره آن موضوعات سخنان مهم بیان کرده و واکنش نشان دادند.

انتهای پیام/ف

خطبه‌های نماز جمعه در تبریز

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر