کد خبر: ۶۹۸۴۱۳۰
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۷
مدیرعامل شرکت راه‌آهن:

رسولی، از احداث ۵۹ کیلومتر خط فرعی برای اتصال مراکز بار به شبکه ریلی کشور در سال ۹۸ خبر داد.

امسال ۵۹  کیلومتر خطوط فرعی شبکه ریلی احداث می‌شودبه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی؛ سعید رسولی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل راه آهن از احداث ۵۹ کیلومتر خطوط فرعی برای اتصال مراکز بار به شبکه ریلی در سال ۹۸ خبر داد و اظهار کرد: اتصال مراکز بار به خطوط ریلی کشور، یکی از مهم‌ترین اولویت های شرکت راه آهن در سال ۹۸ است.

وی با اشاره به اهمیت اتصال بنادر و بنادر خشک به خطوط ریلی و تسهیل جابه‌جایی بار در شبکه حمل و نقل ریلی کشور گفت: بر اساس قانون برنامه ششم توسعه و ابلاغیه مقام معظم رهبری، باید لجستیک پارک‌ها زیادی برای تسهیل حمل و نقل کشور تا پایان ۱۴۰۴ احداث شوند و راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در تلاش است تا این پارک‌ها هرچه سریع احداث و به شبکه ریلی کشور متصل شوند.

مدیرعامل راه آهن تصریح کرد: برخی از کارخانه‌های صنعتی و تولیدی با خطوط ریلی فاصله چندانی ندارند، بنابراین برای تسریع در اتصال این مراکز به شبکه ریلی گرفته‌ایم برای تسهیل در بارگیری و تخلیه مواد اولیه و محصولات تولیدی این مراکز، ۵۹ کیلومتر انشعابات فرعی امسال به خطوط اصلی متصل شود.

رسولی با بیان اینکه راه آهن مأموریت دارد تا سهم ریل از حمل و نقل کالا در کشور به ۳۰ درصد برساند، افزود: اتصال مراکز بار به شبکه ریلی یکی از مواردی است که می تواند این امر را تسهیل کند و این مساله علاوه بر افزایش حمل بار در خطوط ریلی ، منافع زیادی نصیب کشور خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، معاون وزیر راه و شهرسازی بر رفع محرومیت ها در کشور با وجود ۴۰ سال دشمنی استکبار جهانی تأکید کرد و گفت: مهم‌ترین ثروت ما مردم هستند و ما به عنوان یکی از خادمان ملت، مشتاقانه به استان اصفهان سفر کرده ایم تا مسایل و مشکلات حمل ونقل ریلی این منطقه در اسرع وقت مورد بررسی قرار گیرد.

مدیرعامل راه آهن به همراه معاونان و حسن کامران نماینده مردم شریف اصفهان در مجلس، در بازدید از ایستگاه و بارانداز سیستان و ایستگاه ورزنه اداره‌کل‌ راه‌آهن اصفهان مسائل مختلف این ایستگاه ها را از جمله تکمیل زیرساخت های مورد نیاز و ابنیه آن را مورد بررسی قرار دادند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر