اعطای نخستین پژوهانه‌ی دکتر طاهری از سوی مرکز حافظ‌شناسی

شورای علمی‌پژوهشی مرکز حافظ‌شناسی و کرسی پژوهشی حافظ، طرح ارائه شده از سوی سعیده رضازاده را تصویب و نخستین «پژوهانه‌ی دکتر طاهری» را به وی اعطا کرد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، شورای علمی‌پژوهشی مرکز حافظ‌شناسی و کرسی پژوهشی حافظ، پس از بررسی صلاحیت علمی افراد داوطلب و طرح‌های پیشنهادی در پیوند با حافظ، سعیده رضازاده را به‌عنوان «نخستین برنده‌ی پژوهانه‌ی دکتر طاهری»، برای انجام طرح پژوهشی با عنوان «رفتار‌های هنری حافظ با عناصر طبیعی» اعلام کرد.

به موجب اعطای این پژوهانه، رضازاده، از آغاز تیرماه ۱۳۹۸ متعهد شده است که ظرف مدت یکسال طرح پژوهشی خود به سرانجام برساند.

با توجه به اهداف بلندمدّتِ مرکز حافظ‌شناسی و کرسی پژوهشی حافظ، مبنی‌بر توسعه‌ی پژوهش‌های علمی در پیوند با حافظ و جذب و حمایت از پژوهشگران مستعد و توانا، در فروردین‌ماه ۱۳۹۸ تفاهم‌نامه‌ای بین دکتر کاووس حسن‌لی، مدیر مرکز حافظ‌شناسی-کرسی پژوهشی حافظ و دکتر زهرا طاهری، استاد دانشگاه ملی استرالیا، در قالب «پژوهانه‌ی دکتر زهرا طاهری» تنظیم شد.

براساس این تفاهم‌نامه دکتر طاهری، سالانه صدوبیست میلیون ریال به‌عنوان پژوهانه (گرنت)، در اختیار مرکز حافظ‌شناسی قرارمی‌دهند و مرکز حافظ‌شناسی سالانه یک نفر را در قالب قرارداد یک‌ساله یا دو نفر را در قالب قرارداد شش‌ماهه (به‌شرط داشتن طرح پژوهشی مورد پذیرش) به‌کار می‌گیرد.

مرکز حافظ‌شناسی در نظر دارد این پژوهانه را در اختیار دانش‌آموختگان دوره‌ی دکتری یا کارشناسی ارشد و هنرمندان واجد شرایط قرار دهد.
انتهای پیام/م

اعطای نخستین پژوهانه از سوی مرکز حافظ‌شناسی

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر