کد خبر: ۶۹۸۸۵۰۲
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۹

جشنواره کرامت با حمایت آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها بصورت متحد و‌منسجم در شهرستانهای کاشان ، آران و بیدگل و بادرود برگزار می شود.

 به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،محمود توحیدی راد، دبیر جشنواره دهه کرامت در امامزادگان شاخص منطقه شمال استان اصفهان، گفت: همزمان با ۱۱ استان کشور از جمله شهرستان‌های کاشان، آران و بیدگل و باورود جشنواره‌ی مردمی کرامت، با شعار «در شادی اهل بیت (ع) شاد باشیم» و حضور سفیران کریمه اهل بیت علیهم السلام اجمعین از شب ولادت حضرت معصومه (س) درراستای وحدت و همدلی بیشتر مردم منطقه برگزار می‌شود.

وی، توزیع تبرکات خاصه و پرچم گردانی متبرک به ضریح مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) با همکاری خادمین امامزادگان سطح یک سه شهرستان را در این جشنواره یادآورشد و گفت: جشنواره مردمی کرامت، با هدف ترویج الگوی شادی حلال، برگزار می‌شود.
وی، حضور خادمین آستان‌های قدس رضوی و حضرت معصومه (س) را در جشنواره امسال حائز اهمیت دانست و گفت: برنامه‌های دهه کرامت در امامزادگان شاخص هر سه شهرستان به شرح ذیل برگزار می‌شود.

به گفته وی، مراسم افتتاحیه در امامزاده هادی (ع) آران وبیدگل در روز چهارشنبه ۱۲ تیرماه مصادف با شب ولادت حضرت معصومه (س) از ساعت ۱۹ ومراسم آستان مقدس حضرت آقاعلی عباس (ع) پنجشنبه ۱۳ تیرماه مصادف با شام ولادت حضرت معصومه (س) همراه با نماز جماعت مغرب و عشاء برگزار می‌شود.


دبیر جشنواره دهه کرامت در امامزادگان شاخص منطقه شمال استان اصفهان، افزود: برنامه عصر عاشقی صدا وسیما در امامزاده هادی (ع) فین کاشان نیز روز جمعه ۱۴ تیرماه از ساعت ۱۹ به صورت زنده از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.

توحیدی راد، اجرای مراسم درامامزاده، ولی ابن موسی کاظم (ع) راوند را در روز جمعه ۱۴ تیرماه همراه با نماز جماعت مغرب و عشاء اعلام کرد و گفت: حضور خادمین امامزادگان شهرستان‌های کاشان _ آران وبیدگل و بادرود به همراه خادمین آستان مقدس حضرت معصومه (س) در جشنواره آه و آهو شنبه ۱۵ تیرماه از دیگر برنامه‌های جشنواره مردمی کرامت است.

وی، با اشاره به اجرای ویژه برنامه در امامزاده سلطان امیر احمد (ع) کاشان در روز یکشنبه ۱۶ تیرماه مصادف با ایام تکریم از امامزادگان همراه با نماز جماعت مغرب و عشاء گفت: مراسم در آستان مقدس حضرت سلطانعلی ابن امام محمدباقر (ع) نیز پنجشنبه ۲۰ تیرماه از ساعت ۱۹ برگزارمی شود.

به گفته وی، مراسم در آستان مقدس هلال ابن علی (ع) آران و بیدگل پنجشنبه شب ۲۰ تیرماه همراه با نماز جماعت مغرب و عشاء، پخش زنده برنامه عصر عاشقی از صدا و سیما در امامزاده بی بی زینب (س) یزدل جمعه ۲۱ تیرماه مصادف با روز بزرگداشت امامزاده بی بی زینب (س) یزدل و روز خواهر از ساعت ۱۹و اجرای مراسم در امامزاده قاسم بن علی النقی (ع) باب المراد آران وبیدگل جمعه ۲۱ تیرماه همرا با نماز جماعت مغرب و عشاء از دیگر برنامه‌های جشنواره مردمی کرامت است که با نظارت آستان مقدس حضرت معصومه (س) برگزار می‌شود.

توحیدی راد، در ادامه با تاکید بر مشارکت ستاد نماز جمعه و فرمانداری‌های سه شهرستان و دستگاه‌های مختلف، در راستای بزرگداشت دهه‌ی کرامت اظهار داشت: برپایی جشن بزرگ کرامت، آذین‌بندی شهر‌ها، نورافشانی، برپایی ایستگاه صلواتی، مسابقه حدیث کرامت، مشاوره برای آشنایی با معارف اهل‌بیت (ع) و دیدار با خانواده معظم شهدا، عیادت از بیماران و مراسم دختران آفتاب ازجمله برنامه‌های پیش‌بینی شده برای این ایام فرخنده و مبارک است.

شایان ذکر است: اول ذی القعده، سالروز ولادت حضرت معصومه (س) تا یازدهم این ماه، سالروز ولادت حضرت امام رضا (ع)، با عنوان دهه کرامت نام گذاری شده است که در این دهه، جشن‌ها و آیین امامزدگان شاخص شهرستان‌های کاشان، آران و بیدگل و بادرود در قالب جشنواره مردمی کرامت علاوه بر دیگر جشنواره‌های ملی و برنامه‌های زیر سایه خورشید در منطقه کاشان برگزار می‌شود.

انتهای پیام/م

 

شهرستان های شمال استان اصفهان زیر سایه خورشید میزبان خدام بانوی کرامت هستند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر