کد خبر: ۶۹۸۹۱۵۶
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۹
وزیر ارتباطات در حاشیه اجلاس تابستانی داووس مطرح کرد:

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ایران فرصت بسیار بزرگی برای سرمایه گذاری خارجی به ویژه در حوزه فناوری اطلاعات است و شرکت های سرمایه گذار می توانند در کنار سود دهی مناسب از جذابیت های لازم در ایران نیز برخوردار باشند.

جهرمیبه گزارش حوزه دنیای ارتباطات گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، محمدجواد آذری جهرمی که به منظور شرکت در اجلاس تابستانی مجمع جهانی اقتصاد به چین سفر کرده است با بیان مطلب فوق افزود: ارتباطات گسترده اقتصادی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات بین ایران و چین برقرار بوده و هست.

وی با اشاره به اینکه همواره ارتباط بین شرکت‌های ایرانی و چینی ارتباط وسیع و گسترده‌ای بوده است تصریح کرد: فرصت اقتصاد دیجیتال فرصتی است که برای کشورهای جهان از جمله ایران به وجود آمده است و فضا را برای توسعه همکاری‌ها و سرمایه گذاری‌های مشترک فراهم کرده و این موضوع را هم در مجمع عالی اقتصاد مطرح کردم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جمهوری اسلامی ایران افزود: چین پیشرفت قابل توجهی در حوزه فناوری اطلاعات داشته است و جزو کشورهای پیش رو در این زمینه است ما می‌توانیم همکاری مفیدی را در بخش‌های فناوری اطلاعات و توسعه اقتصاد دیجیتال در ایران و منطقه خاورمیانه به صورت دو جانبه و حتی چند جانبه با حضور سایر کشورها پیش ببریم و در این زمینه مذاکراتی هم داشته‌ایم.

راه اندازی بازار بین المللی

«آذری جهرمی‌» در بخش دیگری از سخنانش گفت که توسعه همکاری‌های بین المللی با چین مد نظر است و برنامه عملیاتی که اکنون پیگیری می‌کنیم ایجاد یک بازار منطقه‌ای است که فعلاً با عضویت ایران، روسیه، ترکیه و جمهوری آذربایجان پیگیری می‌شود.

وی ادامه داد: در رابطه با برنامه تعاملات اقتصادی با چین نیز در این حوزه پیگیر هستیم و مذاکرات در جریان است ولی هنوز به نتیجه نرسیده است توافقات کلی در توسعه همکاری‌های اقتصادی وجود دارد اما در جزئیات نیاز به مذاکره و پیگیری بیشتری است که اکنون در جریان است.
اختلال در سامانه "جی پی اس" محلی است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به سوال دیگری در مورد اختلال در سامانه جی پی اس گفت: اختلالی که در سامانه "جی پی اس" در ایران به وجود آمده است ناشی از ارائه کننده خدمت نیست بلکه اختلال در لایه بهره برداری و محلی است.

آذر جهرمی افزود: طبیعتاً سازمان تنظیم مقررات منشأ اختلال را شناسایی کرده و به مراجع ذیربط و قانونی ارجاع داده و با عامل منشأ اختلال نیز صحبت کرده و حتی طرح شکایت هم کرده است چون این موضوع می‌تواند امنیت پروازهای فرودگاهی ما را به خطر بیاندازد.

وی افزود: موضوع منظومه ویژه برای سیستم‌های ناوبری بحث دیگری است که در سازمان فضایی ما به صورت یک پروژه ویژه در حال پیگیری است پژوهشگاه ما هم در زمینه تحقیقات برای ساخت منظومه راهبری و هم در همکاری مشترک فیمابین برای بهره برداری از این سیستم در حال کار است.

اهداف سفر به چین

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هدف از سفر به چین را شرکت در اجلاس تابستانی مجمع جهانی اقتصاد موسوم به داووس تابستانی در شهر دالیان عنوان کرد.

وی افزود: ملاقات با وزیر ارتباطات چین و همچنین دیدار با دبیرکل سازمان همکاری‌های فضایی آسیا اقیانوسیه (اپسکو) از دیگر برنامه‌های سفر به چین است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین در صفحه شخصی اینستاگرام خود با اشاره به پیشرفت چشمگیر ایران در زمینه استارت آپ ها از دلایل حضورش در اجلاس تابستانه مجمع جهانی اقتصاد در پکن نوشت.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر