کد خبر: ۶۹۸۹۷۱۰
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۰

بر اساس تحقیقات جدید، با فراگیر شدن اینترنت 5G، تولید تلفن‌های هوشمند 5G در سال ۲۰۲۳ بیش از مدل‌های 4G خواهد بود.

فراگیر شدن فناوری 5G تا سال ۲۰۲۳به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، یکی از مهم‌‎ترین فناوری‌های در حال رشد در جهان، اینترنت 5G بوده و کشور‌های بسیاری همچون آمریکا، روسیه، انگلیس، آلمان، چین، ژاپن و استرالیا با تمام توان به دنبال نصب و برقراری پیش‌زمینه‌های لازم و تجهیزات مورد نیاز برای ارائه اینترنت 5G در سراسر خاک کشور خود هستند. در چند ماه اخیر اخبار قرارداد‌های سنگین شرکت‌های ارتباطاتی مانند هوآوی با کشور‌های مختلف برای تامین فناوری 5G منعقد شده و تا چند سال دیگر نیز این فناوری در سراسر جهان، فراگیر خواهد شد.

در سال ۲۰۲۳ عصر اینترنت 5G آغاز می‌شود

البته تغییر نسل از 4G به 5G کمی زمان‌بر خواهد بود، اما با توجه به تحقیقات اخیر، تا سال ۲۰۲۳، تولید تلفن‌های هوشمند 5G از مدل‌های 4G پیشی می‌گیرد. در حال حاضر مدل‌های مجهز به فناوری 5G انگشت‌شمار بوده و تولید آن‌ها نیز محدود است، اما این روند تا ۴ سال دیگر تغییر خواهد کرد.

موسسه تحقیقاتی Canalys در جدیدترین گزارش خود اعلام کرده که تا سال ۲۰۲۳ بیش از ۱.۹ میلیارد تلفن هوشمند به بازار عرضه خواهد شد و سهم مدل‌های 5G تا آن زمان به ۵۱.۴ درصد در کل جهان می‌رسد. با این وجود تعداد مدل‌های 5G از 4G پیشی‌گرفته و به طور رسمی وارد عصر ۵G خواهیم شد. طبق پیش‌بینی این موسسه، در سال ۲۰۲۳ عرضه تلفن‌های هوشمند ۵G به تعداد ۸۰۰ میلیون نسخه در سال می‌رسد، در این میان آمریکا سهمی ۱۸.۸ درصدی در بازار مدل‌های 5G داشته و سهم چین نیز به ۳۴ درصد می‌رسد. با توجه به این آمار سهم عمده دیگر بازار به کره‌جنوبی و شرکت سامسونگ می‌رسد، دیگر برند‌های اروپایی نیز سهم کوچکی خواهند داشت. محققان Canalys معتقد هستند که در سال ۲۰۲۳ چین همچنان به عنوان برترین کشور تولید کننده تلفن همراه در جهان شناخته می‌شود، این کشور در سال ۲۰۱۱ توانست آمریکا را به عنوان اولین تولید کننده تلفن همراه شکست دهد.

فراگیر شدن فناوری 5G تا سال ۲۰۲۳

فراگیر شدن فناوری 5G تا سال ۲۰۲۳

فراگیر شدن فناوری 5G تا سال ۲۰۲۳

نیکول پنگ به عنوان معاون بخش موبایل Canalys در مورد وضعیت کشور چین توضیح داد:"در کنفرانس جهانی موبایل شانگهای، موضوع اصلی به فناوری 5G اختصاص داشت و چین پیش از دیگر کشور‌ها به طور جدی برروی این مسئاله تمرکز کرده است. نقش دولت و سرمایه‌گذاری مشترک اپراتور‌ها و تامین کنندگان قطعات، نقش مهمی در عرضه تجاری این فناوری دارد. چین دارای شرکت‌های مخابراتی و تولید کننده تلفن‌های هوشمند بسیاری است که در بازار آینده 5G حضوری پررنگ خواهند داشت. "


بیشتر بخوانید:طرح مفهومی NXT، آینده حمل و نقل شهری را تجسم می‌کند 


انتهای پیام/

فراگیر شدن فناوری 5G

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر