کد خبر: ۶۹۹۰۸۶۵
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۴
سخنگوی رسمی نُجَباء اعلام کرد؛

سخنگوی رسمی نُجَباء اعلام کرد در دستور نخست‌وزیر عراق چیزی مبنی بر ادغام الحشد الشعبی با ارتش وجود ندارد.

گروه‌های مقاومت، شناسنامه عراق هستند/ ادغام یا انحلال حشد الشعبی دروغ استبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، مهندس «نصر الشمّری» سخنگوی رسمی نُجَباء، با اشاره به شایعه‌پراکنی رسانه‌های معاند درمورد سرنوشت مقاومت در عراق ضمن توصیف گروه‌های مقاومت به عنوان شناسنامه این کشور، تصریح کرد: در دستور عادل عبدالمهدی (نخست‌وزیر عراق) چیزی مبنی بر ادغام الحشد الشعبی با ارتش وجود ندارد، بلکه این دستور به شیوه عمل این سازمان به عنوان بخشی از نیروهای مسلح (که در قانون مصوب پارلمان آمده است) اشاره دارد.

سخنگوی رسمی مقاومت اسلامی نُجَباء امروز شنبه ۱۵ تیر در یادداشتی نوشت: گروه‌های مقاومت، شناسنامه عراق هستند و پس از دستور جهاد کفایی مرجعیت، حضرت آیت‌الله العظمی سیستانی، بر اساس وظیفه شرعی خود، هسته‌های اولیه الحشد الشعبی را تشکیل دادند.

مهندس «نصر الشمّری» با تاکید بر اینکه "گروه‌های مقاومت در سال ۲۰۱۴ هرگز تمام قوای انسانی را در اختیار حشد الشعبی قرار ندادند"، خاطرنشان کرد: ما تمام سیب‌ها را در یک سبد قرار ندادیم و بخش زیادی از رزمندگان گروه‌های مقاومت به حشد الشعبی نپیوستند، چراکه نام بسیاری از متخصصان و فرماندهان از منظر امنیتی قابل بیان نیست و می‌بایست نزد گروه‌هایشان محفوظ بماند.

وی درمورد شایعه حذف اسم و رسم گروه‌های مقاومت پس از ابلاغیه حکومتی نخست‌وزیر عراق نوشت: بند دوم دستور عبدالمهدی بدین معناست که اعداد نامگذاری شده در تقسیم‌بندی تیم‌های حشد الشعبی پس از انتقال به ارتش، بر اساس چارت سازمانی آنان تغییر خواهد کرد.

این عضو بلندپایه سازمان بسیج مردمی عراق آورده است: در دستور نخست وزیر چیزی مبنی بر ادغام الحشد الشعبی با ارتش وجود ندارد، بلکه این دستور به شیوه عمل این سازمان به عنوان بخشی از نیروهای مسلح (که در قانون مصوب پارلمان آمده است) اشاره دارد.

همچنین در این یادداشت آمده است: همانا فتوای مراجع دین، عقیده جهادی مومنان، وحدت ملت عراق و پشتیبانی نامحدود جمهوری اسلامی ایران، موجبات تشکیل حشد الشعبی و رزمندگان آن را فراهم آورد که این عوامل هنوز به قوت خود باقی است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر