کد خبر: ۶۹۹۱۰۴۸
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۱
۱۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۱
کد خبر : ۶۹۹۱۰۴۸

احسانی مدیر شبکه «نسیم» با حضور در برنامه صبحگاهی شبکه سه، درباره ویژه‌برنامه‌های تابستانی این سه شبکه توضیح داد.

مهران غفوریان بعد از صفر به «نسیم» می‌آیدبه گزارش حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، حسین کلهر مجری برنامه «سلام صبح بخیر» امروز ۱۵ تیرماه در این برنامه میزبان محمد احسانی مدیر شبکه نسیم بود.

مدیر شبکه نسیم ابتدا درباره برنامه «کودک شو» گفت: این برنامه سه سالی هست که پخش می‌شود و مردم هم در آن به خانواده‌های معمولی رای می‌دهند. در این هفته مروری بر قسمت‌های گذشته آن خواهیم داشت و سپس فاصله‌ای می‌افتد که در آن مشابه کاری که در نوروز انجام دادیم، چهره‌های آشنا در حوزه ورزش به برنامه می‌آیند. با اتمام این ویژه برنامه، ۲۴ خانواده مرحله نهایی وارد مسابقات فینال می‌شوند.

وی افزود: برنامه «وقتشه» هم ظرفیت زیادی در حوزه مهارت‌های زندگی دارد و چند فصل از آن ساخته شده است. برنامه‌های شاخص در یک جا باید فاصله‌ای پیدا کنند تا تیم خود را بازیابی کنند. تولید و حفظ برنامه پرمخاطب سخت شده و ریسک بالایی دارد.

احسانی درباره برنامه مهران غفوریان گفت: ما چند طرح داریم که عمدتاً بعد از ماه صفر می‌رسند و تامین منابع مالی سرمایه‌گذاری ویژه‌ای می‌طلبد. «شکرستان» از اوایل مرداد ماه می‌آید که سری جدید آن با صدای شهاب حسینی به‌عنوان راوی همراه است. سری جدید «کتاب باز» را نیز خواهیم داشت و می‌کوشیم تولید آن را با ساخت «فوق لیسانسه ها» سروش صحت هماهنگ کنیم. برند «هزارداستان» را هم حفظ خواهیم کرد.

گفتنی است؛ برنامه صبحگاهی «سلام صبح بخیر» به تهیه کنندگی ابوالفضل صفری شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت ۷ تا ۹:۳۰ از شبکه سه سیما روی آنتن می‌رود.

وی گفت: از نیمه فصل تابستان تدریجا برنامه‌هایی مانند «شکرستان» با روایت شهاب حسینی، فصل جدید «کتاب باز» با بخش‌های تولیدی جدید، فصل جدید برنامه «چهل تیکه» با ساختار متفاوت و جشن‌های شبانه ویژه اعیاد روی آنتن شبکه نسیم خواهد رفت.

احسانی ادامه داد: طرح‌های جدیدی نیز مانند برنامه مهران غفوریان «پاتوق»، مسابقه «دست فرمون»، سری دوم مسابقه «شوتبال» و چند طرح دیگر در مراحل نهایی تامین بودجه هستند که به تدریج وارد چرخه تولید خواهند شد.

وی بیان کرد: شبکه مادر در بین این شبکه ها، شبکه نسیم است تماشا و نمایش، کانال‌های زیر مجموعه این شبکه هستند که با یک ستاد مشترک و مدیریت تامین برنامه‌های جدا و شعار چابک سازی فعالیت می‌کند.

شبکه تماشا و پخش سریال با کیفیت HD

محمد احسانی در خصوص برنامه ریزی شبکه تماشا در تابستان گفت: شبکه تماشا متولی پخش سریال‌های تامینی است که در دیگر شبکه‌ها پخش و در توالی زمانی مشخص با هماهنگی شورای فیلم از این شبکه پخش می‌شوند.

وی افزود: شبکه تماشا با ۷ باکس در ۷ ساعت مختلف سریال‌های متنوع و جذاب را پخش می‌کند که عناوین ایرانی، غربی و شرقی دارند. از آنجایی که تابستان فصل اوقات فراغت مردم است و یکی از جذابیت‌های تابستان دیدن سریال ها، مخصوصا سریال‌های خاطره انگیز است که به در خواست مخاطب که از طریق روابط عمومی رصد می‌شود این سریال‌ها انتخاب می‌شوند. همچون سریال «پایتخت» که پر ببینده و برای مخاطب جذاب است و از این شبکه در حال پخش است.

وی در ادامه گفت: یکی از مزیت‌های شبکه تماشا کیفیت اچ دی بودن آن است که گاه لذت تماشای همین سریال‌های پرخاطره را دو چندان می‌کند.

محمد احسانی در پاسخ به تعامل و هماهنگی شبکه تماشا با شبکه‌ های فیلم نیز گفت: با نظارت شورای فیلم سیما و هماهنگی این دو شبکه، دو سریال همزمان در این دو شبکه پخش نخواهد شد.

تنوع در پخش فیلم‌های سینمایی شبکه نمایش

در ادامه احسانی از برنامه ریز‌های شبکه نمایش در تابستان گفت: شبکه نمایش متولی پخش فیلم‌های سینمایی داخلی و خارجی است که با بخش‌ها و ساعت‌های مختلف از این شبکه پخش می‌شوند.

شبکه نمایش، هر روز ساعت ۱۳ (ایرانی)، ساعت ۱۵ (سینمای هند)، ساعت ۱۷ (برترین‌های سینمای ایران و جهان)، ساعت ۱۹ (مجموعه فیلم‌های دنباله دار) و هر شب ساعت ۲۱ (صحنه گران - مرور آثار) و ساعت ۲۳ (سینمایی جذاب) و ساعت ۱:۰۰ بامداد (سینمای کلاسیک) را پخش می‌کند که مخاطبان در انواع ژانر‌های مختلف می‌توانند فیلم‌های سینمایی خود را دنبال کنند.

در باکس ساعت ۲۱ که هر هفته با مرور آثار هنرمندان از شبکه نمایش پخش می‌شود، در چندین هفته اخیر به عوامل پشت صحنه هم نیز پرداخته شده است. از جمله آثار آقایان اصغر شاهوردی«صدابردار»، بهرام دهقان« تدوینگر و محمود کلاری«فیلمبردار» که مخاطب‌های خوبی دارد.

وی در ادامه افزود: یکی دیگر از ماموریت‌های شبکه نمایش، پوشش افتتاحیه و اختتامیه جشنواره‌های سینمایی است که با نظر معاون محترم سیما به صورت اختصاصی به این شبکه واگذار شده است. .

مدیر شبکه نمایش از بخش‌های اصلی و تولیدی این شبکه گفت: در فواصل میان فیلم‌های سینمایی که از این شبکه پخش می‌شوند میان برنامه‌هایی پخش می‌شوند که در شبکه تولید می‌شود که می‌توان به برنامه «پیش نمایش»، «سینما گونه»، «سینما ایکیو» و «موسیقی فیلم» اشاره کرد و همچنین برنامه «سینمای نو» که کار مشترکی با دانشگاه صدا و سیما است که یک کار دانشجویی ۲۵ دقیقه ای است که به معرفی دانشگاه صدا و سیما و هنرمندانی مثل مرحوم علی معلم، مهدویان، جواد افشار و بهروز افخمی و ... که در این دانشگاه تحصیل کرده اند می‌پردازد و شاید مخاطبان کمتر از این موضوع اطلاع داشته باشند.

محمد احسانی در پاسخ به سوال که آیا شبکه نمایش فیلم‌هایی جدید در تابستان خواهد داشت یا خیر چنین گفت: شبکه نمایش معمولا فیلم‌هایی سینمایی را پخش می‌کند که دیگر شبکه‌ها پخش کرده اند، اما با تعامل و همکاری اداره کل تامین برنامه خارجی، فیلم‌هایی جدید نیز در ایام تابستان از این شبکه پخش می‌شوند.

نسیم، متنوع و دیدنی

در ادامه این گفتگو، محمد احسانی ضمن اشاره به برنامه ریز‌های شبکه نسیم گفت: شبکه نسیم که با عنوان نشاط و سرگرمی از آن یاد می‌شود، با وجود محدودیت در پخش قالب‌هایی مانند سریال‌های جدید ایرانی، برنامه‌های زنده، برنامه‌های ورزشی و کودک و نوجوان و با استفاده از چند قالب محدود مانند مسابقات و برنامه‌های گفتگو محور توانسته است نظر مخاطبان زیادی را جلب کند.

سیاست اصلی شبکه در دهه‌ اول، حفظ و تقویت برنامه‌های شاخص موجود و استفاده حداکثری از ظرفیت آن‌ها و نیز افزودن تدریجی برنامه‌های جدید است. برنامه‌هایی مانند «کودک شو» و «وقتشه» که قسمت‌های متعددی از آن‌ها پخش شده است سعی کرده اند ضمن ایجاد فضای پر نشاط در حوزه‌های موضوعی مانند تقویت کیان خانواده، آموزش مهارت‌های زندگی و ... گام بردارند. در هفته پیش رو برای «کودک شو» علاوه بر مرور قسمت‌های گذشته، برنامه‌هایی با حضور چهره‌های آشنای فرهنگی و ورزشی خواهد داشت و سپس مرحله فینال این فصل با حضور ۲۴ خانواده برگزار می‌شود.

از دیگر برنامه‌های شبکه در فصل تابستان مستند مسابقه جذاب «خانه ما» است که با رقابت خانواده‌هایی از استان فارس و شهر شیراز در حال پخش است. همین طور برنامه‌های «ویتامین خ» و «کاف گاف» سعی دارد با زبان طنز و کمدی مسائل مختلف فرهنگی و اجتماعی را مطرح کنند.

در پایان احسانی از طی مراحل آخر اچ دی شدن شبکه و همچنین رونمایی از بسته گرافیکی جدید شبکه در هفته جاری خبرداد.

 

انتهای پیام/ 

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر