کد خبر: ۶۹۹۱۳۳۶
گروه : سیاسی » دولت
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۲
دبیر هیئت دولت خبر داد؛

دبیر هیات دولت در پاسخ به درخواست رئیس شورایعالی استان‌ها اعلام کرد: طرح تشکیل انجمن محلات در شهر‌های مراکز استان از دستور کار خارج شد.

به گزارش حوزه دولت‌ گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان‌، محسن حاجی میرزایی دبیر هیات دولت طی نامه‌ای خطاب به مرتضی الویری رئیس شورای عالی استانها، از دستور کار خارج شدن طرح «تشکیل انجمن محلات در شهر‌های مراکز استان» را اعلام کرد.

حاجی میرزایی در پاسخ به نامه شورای عالی استان‌ها نوشته است: در جلسه ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ کمیته تخصصی کمیسیون خاص امور کلان شهر تهران و سایر کلانشهر‌ها مطرح و به درخواست نماینده جنابعالی از دستور کار خارج شد.

دبیر هیئت دولت در این نامه تاکید می‌کند که پیشنهاد شورای عالی استان‌ها باید در قالب «لایحه یا تصویب نامه» با همکاری وزارتخانه‌های کشور، راه و شهرسازی و شهرداری تهران ارائه شود.

متن نامه به شرح زیر است:

جناب آقای الویری

رئیس محترم شورای عالی استان‌ها

با سلام

پیشنهاد شماره ۹۸/۱۸/۱۰ مورخه ۹۸/۰۲/۱۷ شورای عالی استان‌ها در خصوص طرح تشکیل انجمن محلات در شهر‌های مراکز استان در جلسه ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ کمیته تخصصی کمیسیون خاص امور کلان شهر تهران و سایر کلانشهر‌ها مطرح و به درخواست نماینده جنابعالی از دستور کار خارج شد تا با توجه به قوانین و مقررات موجود مجدداً بررسی و در صورت ضرورت پیشنهاد مربوط به همکاری دستگاه‌های ذیربط از جمله وزارتخانه‌های کشور و راه و شهرسازی و شهرداری تهران تهیه و در قالب مناسب (لایحه و یا تصویب نامه) به همراه دلایل توجیهی لازم با رعایت ماده ۲۲ آئین نامه داخلی هیئت دولت ارائه شود.

محسن حاجی میرزایی
 
خروج شورایاری‌ها از دستور کار هیئت دولت
 
گفتنی است، «انجمن محلات در شهر‌های مراکز استان» همان «شورایاری»‌های تهران است که شورای عالی استان‌ها به هیئت دولت پیشنهاد کرده این شورایاری‌ها در کل کشور تعمیم داده شود. محمدرضا جوادی یگانه رییس ستاد پنجمین دوره انتخابات شورایاری‌های شهر تهران می‌گوید: شورایاری‌ها در تهران به سراسر کشور تعمیم داده می‌شود که طرح «تشکیل انجمن محلات در شهر‌های مراکز استان» در این راستا از سوی دولت مطرح شده است.
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر