کد خبر: ۶۹۹۱۶۶۳
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۸

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی گفت: وزارت جهاد کشاورزی سومین دستگاه از نظر تعداد نیروی انسانی است و باید به سمت اصلاح فرآیند در ساختار نیروی انسانی حرکت کنیم.

اصلاح ساختار در وزارت جهاد کشاورزیبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، محمدرضا طلایی در جلسه شورای هماهنگی سازمان جهاد کشاورزی سمنان گفت: وزارت جهاد کشاورزی سومین دستگاه از نظر تعداد نیروی انسانی است و باید به سمت اصلاح فرآیند در ساختار نیروی انسانی حرکت کنیم.

طلایی بیان داشت: دشمنان از طریق تحریم قصد فشار بر مردم را دارند و در شرایط تحریم امنیت غذایی در اولویت است، از این‌ رو بخش کشاورزی باید در راستای تأمین امنیت غذایی تلاش خود را دوچندان کند.

وی با بیان اینکه آمار و ارقام نشان‌دهنده وضعیت مطلوب در بخش کشاورزی است افزود: باید تلاش کنیم میزان تولید هم افزایش یابد و هم پایدار بماند.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه باید در تولید محصولات کشاورزی اهتمام لازم را داشته باشیم افزود: بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری باید در تولید محصولات استراتژیک به خودکفایی رسید.

طلایی با بیان اینکه خودکفایی در تولید روغن یکی از سیاست‌ها بخش کشاورزی است بیان داشت: تولید محصولات روغنی امروز در اولویت بوده و تعهد افزایش تولید روغن اقدام بزرگی است که باید برای تحقق آن تلاش کرد.

وی با بیان اینکه واردات روغن به ۸۴ درصد رسیده است به برنامه‌ریزی انجام‌شده برای کاهش واردات این محصول استراتژیک اشاره کرد و گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌ها باید در ۱۰ سال آینده میزان واردات روغن به ۴۰ درصد برسد.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه توسعه کشت‌های گلخانه‌ای یکی دیگر از رویکرد‌های مهم این وزارتخانه است تصریح کرد: ایجاد ۳ هزار و ۸۰۰ هکتار گلخانه در دستور کار است.

طلایی با اشاره به برخی فواید کشت گلخانه‌ای گفت: این کشت علاوه بر مدیریت بهینه در مصرف آب دارای ارزآوری خوبی برای کشور است.

وی با اشاره به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های مطلوب استان سمنان در بخش کشاورزی گفت: استان سمنان دارای اقلیم‌های متفاوت بوده و همین موضوع سبب شده تا تنوع محصولات کشاورزی در این استان فراوان باشد.

انتهای پیام/م

کاهش واردات روغن در کشور

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر