کد خبر: ۶۹۹۳۸۲۷
گروه : مرکزی » اراک
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۰
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری:

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری گفت: تاکنون مبلغ ۳۱۰ میلیارد تومان از ۱۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی به استان مرکزی اختصاص یافته است.

۱۶ هزار نفر در مناطق سیل‌زده موفق به دریافت تسهیلات شدند‌به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، محمد امید معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری با اشاره به ضریب انحراف طرح ایجاد اشتغال روستایی اظهار داشت: ضریب انحراف طرح اشتغال روستایی در هر نقطه از کشور متفاوت است، اما در کل می‌توانیم بگوییم اجرای این طرح، تاثیر بسیار مثبتی برجا گذاشته است.

وی افزود: براساس آمار ارائه داده شده، میزان انحراف اجرای طرح اشتغال روستایی در استان مرکزی رقمی معادل ۳ تا ۴ درصد برآورد شده است، همچنین براساس اظهارات نیرو‌های نظارتی این طرح، نرخ یک درصدی انحراف در اجرای این طرح نیز در برخی از نقاط کشور ثبت شده است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری تصریح کرد: تاکنون در روند اجرای این طرح، شاهد نرخ انحراف دورقمی نبوده‌ایم، از بین رفتن کامل درصد انحرافات اجرای این طرح شعار است و نمی‌توان گفت طرح بدون هیچ انحرافی اجرا می‌شود، زیرا وجود درصدی انحراف طبیعی بوده و پیش می‌آید.

امید با اشاره به اقدامات انجام‌شده برای مناطق روستایی سیل‌زده استان‌های گلستان و لرستان گفت: خوشبختانه دولت تاکنون بخش عمده‌ای از تسهیلات مربوط به منازل مسکونی این اقشار را پرداخت کرده و خسارات وارده به اموال دامی، اراضی کشاورزی و سایر منابع شغلی این افراد نیز توسط دولت درحال پرداخت است.

وی ادامه داد: در خصوص عمران شهری و زیرساخت‌های لازم شهری و روستایی استان‌های خسارت‌دیده در وقوع سیل امسال دستور تامین منابع به دستگاه‌های اجرائی ابلاغ شده تا برای انجام اقدامات مربوط سهمی درنظر گرفته و نسبت به انجام آن اقدام کنند، می‌توانیم بگوییم که بخش رسیدگی به آسیب‌های مردمی با جدیت تمام درحال پیگیری است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری عنوان کرد: مجموعه بنیاد مسکن تولی‌گری روند ساخت منازل را بر عهده دارد و تاکنون موفق شده تا اعداد و ارقام قابل توجهی از تسهیلات را دریافت و به مردم خسارت‌دیده در روند سیل امسال ارائه دهد، تاکنون تعداد ۱۶ هزار نفر موفق به دریافت تسهیلات آسیب‌دیدگی در حادثه سیل سال ۹۸ شده‌اند.

سهم استان مرکزی از تسهیلات اشتغال روستایی ۳۱۰ میلیارد تومان است

امید در پاسخ به سوالی مبنی بر سهم استان مرکزی از تسهیلات روستایی و میزان تحقق آن تاکنون خاطرنشان کرد: از کل مبلغ ۱۳ هزار میلیارد تومانی که برای تسهیلات ایجاد اشتغال پایدار روستایی و عشایری درنظر گرفته شده، مبلغ ۳۱۰ میلیارد تومان به استان مرکزی اختصاص یافته است.

انتهای پیام/ ب

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر