کد خبر: ۶۹۹۵۱۰۲
گروه : گیلان » رشت
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۶
۱۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۶
کد خبر : ۶۹۹۵۱۰۲
گروه : گیلان » رشت
در جلسه رفع موانع تولید شهرستان رشت مطرح شد؛

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان با انتقاد از واحد‌های تولیدی که در تملک بانک‌ها هستند گفت: باید بانک‌ها واحد‌های تولیدی را از تملک خود خارج کنند.

بانک‌ها واحد‌های تولیدی را از تملک خود خارج کنندبه گزارش خبرنگار  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، آرش فرزام صفت، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان، در جلسه رفع موانع تولید شهرستان رشت با انتقاد از واحد‌های تولیدی که در تملک بانک‌ها هستند گفت: باید تلاش کنیم تا بانک‌ها از حالت بنگاه‌داری خارج شوند و واحد‌های تولیدی را از تملک خود خارج کنند.

وی افزود: قرار است در این جلسات مشکلات واحد‌های صنعتی و خدماتی شهرستان رشت بررسی شود تا تمرکز حل مشکلات از مرکز استان گیلان برداشته شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان، با تاکید بر حضور مسئولان در شهرستان‌های استان گیلان برای بررسی مشکلات واحد‌های تولیدی، گفت: بخش اعظمی از درآمد شهرستان رشت از بخش صنعت تأمین می‌شود، لذا پرداختن به این بخش جایگاه ویژه‌ای دارد.

آرش فرزام صفت، با اشاره به شهر صنعتی رشت، شهرک صنعتی سفیدرود و سایر واحد‌های صنعتی این شهرستان، افزود: بخش اعظمی از تولید صنایع دارویی استان گیلان، تولید میل‌گرد استان و کشور و صنایع سلولزی استان گیلان مربوط به فعالیت واحد‌های مختلف در شهرستان رشت است.

وی، به ۵۶۶ واحد تولیدی راکد شهرستان رشت اشاره کرد و گفت: این آمار نشان‌دهنده عدم عملکرد خوب مسئولان مربوطه است و بایستی برای رفع مشکلات آن‌ها یا با سرمایه‌گذاران فعلی همکاری کنیم یا از طریق سرمایه‌گذار جدید واحد‌های راکد را به فعالیت برگردانیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان تصریح کرد: باید تلاش کنیم تا بانک‌ها از حالت بنگاه‌داری خارج شوند و واحد‌های تولیدی را از تملک خود خارج و برای این کار باید برای بانک‌ها جریمه‌های سنگین در نظر گرفته شود.

 

انتهای پیام/م.ع

خروج واحد‌های تولیدی گیلان از تملک بانک‌ها

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر