کد خبر: ۶۹۹۵۵۳۷
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۲
در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

پیروزی گفت: پیمانکاران فعال در حوزه پسماند زیر نظر بازرسان هستند و درصورت اثبات تخلف با آن‌ها برخورد می‌شود.

پیمانکاران متخلف حوزه پسماند زیری تیغ بازرسان سازمان مدیریت پسماندبه گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، ناهید خداکرمی عضو شورای شهر تهران، مدیریت پسماند در پایتخت و جمع آوری زباله از سطح معابر را سنتی می‌داند و خبر از تدوین طرح جامع مدیریت پسماند می‌دهد.

در این زمینه شهرام پیروزی مشاور عالی سازمان مدیریت و پسماند شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: زباله جمع آوری شده در پایتخت ابتدا در ۱۰ ایستگاه میانی جمع آوری می‌شود سپس به مرکز زباله سوزی آراد کوه انتقال داده می‌شود تا در آنجا پسماند تر، خشک و دارای ارزش تفکیک شود.

پیروزی گفت: جمع آوری پسماند پایتخت در ۳ نوبت انجام می‌شود که این اقدام هزینه بسیاری بر مدیریت شهری تحمیل می‌کند.

وی گفت: باری کاهش هزینه‌ها سازمان مدیریت پسماند ۱ میلیون نقطه جمع آوری زباله از سطح پایتخت را به ۵۵ هزار سطل مکانیزه کاهش داد تا مدیریت شهری هزینه تعمیر و نگهداری مخازن بدون استفاده و اضافی پایتخت را ندهد.

مشاور عالی سازمان مدیریت پسماند گفت: ما برای جلوگیری از این هزینه‌ها بار‌ها اعلام کردیم شهروندان ساعت ۹ زباله خود در مخازن جمع آوری زباله قرار دهند، زیرا جمع آوری و شستشوی مخازن از ساعت ۲۱ تا ۵ صبح توسط پیمانکاران انجام می‌شود.

پیروزی گفت: قرار دادن زباله در هر ساعت روز موجب ایجاد شیرابه و بوی تعفن در معابر می‌شود که در مواردی نیز با صحنه سر ریز زباله در سطح خیابان مواجه می‌شویم.

مشاور عالی سازمان مدیریت پسماند با اشاره به تخلف پیمانکاران گفت: در بعضی مواقع این امکان وجود دارد که پیمانکاری در انجام امور محوله کوتاهی کند و لازم است شهروندان اطلاع داشته باشند.

وی ادامه داد: فعالیت تمام پیمانکاران زیر نظر بازرسان سازمان مدیریت پسماند قرار دارد و اگر سستی در امور محوله تایید شود با پیمانکار برخورد  خواهد شد.


بیشتر بخوانید: شورای شهر تهران از مافیای زباله پرده برداری می‌کند/ قرارداد پیمانکاران پسماند منتشر می‌شود 


پیروزی گفت: امیدواریم با تصویب طرح جامع مدیریت پسماند شاهد تحول عملکرد در سازمان مدیریت پسماند باشیم.

انتهای پیام/

جمع آوری پسماند پایتخت در ۳ نوبت انجام می‌شود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر