کد خبر: ۶۹۹۷۰۸۲
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۳
غریب آبادی:

سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان‌های بین المللی در وین تحولات مربوط به نشست ویژه شورای حکام را تشریح کرد.

به گزارش حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، کاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان‌های بین المللی در وین، طی مصاحبه‌ای تحولات مربوط به نشست ویژه شورای حکام در روز چهارشنبه را تشریح کرد.

غریب آبادی اظهار داشت: آمریکا به دنبال این بود که کشور‌های دیگری تقاضای نشست ویژه شورای حکام نمایند، اما این درخواست آمریکا با حمایت هیچ کشوری مواجه نشد.

نماینده دائم کشورمان افزود: در این نشست نیز به جز آمریکا و سه متحد آن یعنی رژیم صهیونیستی اسرائیل، امارات متحده عربی و عربستان سعودی، سایر اعضای شورای حکام و آژانس بین المللی انرژی اتمی در حمایت از چندجانبه‌گرایی و حمایت از برجام و ضرورت حفظ آن به عنوان یکی از شاخص‌های مهم چندجانبه‌گرایی، صحبت کردند. این کشور‌ها به طور متفق القول، خروج یکجانبه و غیرقانونی آمریکا از برجام را تقبیح کردند و اظهار داشتند که شورای حکام، مکان مناسبی برای بررسی موضوعات مربوط به اجرای برجام نیست، چرا که این قبیل موضوعات در زمره موضوعات پادمانی آژانس قرار نمی‌گیرند و باید در چارچوب سازوکار‌های مشخص خود یعنی کمیسیون مشترک برجام مدنظر و بررسی قرار گیرند.

غریب آبادی خاطرنشان کرد: این نشست ویژه شورای حکام، شاهد انزوای ایالات متحده آمریکا بود، به گونه‌ای که هیچ نتیجه‌ای را نیز برای این کشور به بار نیاورد. آمریکا به دنبال این بود که از شورای حکام به عنوان یک ابزار سیاسی برای پیشبرد اهداف سیاسی خود علیه جمهوری اسلامی ایران در این مقطع استفاده نماید که با توفیق برای آن همراه نبود. وی تصریح کرد: این نشست، هیچگونه خروجی نیز به دنبال نداشت. در حالی که عموماً نشست‌های شورای حکام درخصوص بررسی گزارشات راستی‌آزمایی اجرای برجام همراه با جمع‌بندی رئیس شورای حکام از خلاصه اظهارات ارائه شده همراه می‌باشند، اما این نشست حتی فاقد این جمع‌بندی نیز بود.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر