کد خبر: ۶۹۹۷۷۰۱
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۸

فرمانده انتظامی استان کرمان در بازدید از دفتر تحقیقات کاربردی گفت: تدوین طرح‌های پژوهشی برای تمامی عملیات‌های انتظامی با هدف اقناع سازی جامعه در دستور کار قرار دارد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان،  سردار عبدالرضا ناظری، فرمانده انتظامی استان کرمان در حاشیه بازید از دفتر تحقیقات کاربردی پلیس استان گفت: در ساختار پژوهشکده نظم و امنیت می‌توان از دانش و تجربه یک سری شخصیت‌های تخصصی درون سازمانی بهره گیری موثرتری کرد.

وی با اشاره به نقش موثر اقدامات دانش محور در ماموریت‌های انتظامی افزود: در نظر داریم برای هر طرح عملیاتی یک پیوست علمی و پژوهشی نیز داشته باشیم.

سردار ناظری ادامه داد: در این راستا در حوزه مناسبت‌های مختلف سال که تمام و کمال درگیر نظم و امنیت آن‌ها هستیم باید یک پیوست پژوهشی تهیه و با احصاء تهدیدات و فرصت‌ها از آن‌ها در راستای اقناع سازی افکارعمومی بهره گیری کنیم و به نوعی همگان را در این طرح‌ها مشارکت بدهیم.

وی یادآور شد: قطعا تلاش‌های آشکار و پنهان پلیس در برقراری نظم و امنیت در مناسبت‌های مختلف یک حوزه اقتدار برای نظام بوجود می‌آورد و باید تلاش کنیم نقش پلیس در اینگونه مناسبت‌ها به خوبی تعریف و حتما به خوبی دیده شود.

سردار ناظری افزود: از جمله دیگر ظرفیت‌های مورد تاکید، تهیه و تدوین پیوست پژوهشی در رزمایش‌ها و طرح‌های نظم و امنیت است که باید تاثیرات منفی یا مثبت این طرح‌ها و سوابق رزمایش‌ها را سنجید و در خصوص آن‌ها اندیشه ورزی کرد.

وی  تصریح کرد: لازم است در حوزه تصادفات، اتباع بیگانه و برخی آسیب‌ها که فراوانی بیشتری دارند کار پژوهشی انجام شود که قطعا در این حوزه از اساتید و نخبگان برون سازمانی حمایت خواهیم کرد.

سردار ناظری اضافه کرد: در این رابطه بهره گیری از ظرفیت‌های علمی برون سازمانی و افراد علاقمند به حوزه پژوهش‌های مرتبط با نظم و امنیت مورد تاکید و ابزاری است که با بهره گیری از آن می‌توانیم بر بسیاری از محدودیت‌ها فائق بیاییم.

فرمانده انتظامی استان تصریح کرد: در رده‌هایی همچون دفتر تحقیقات این ظرفیت وجود دارد که ساختار درون سازمانی را از طریق ظرفیت‌های برون سازمانی توسعه بدهیم و افراد، شخصیت ها، اساتید دانشگاهی، دانشجویان و نخبگان جامعه را در ماموریت‌های پژوهشی مشارکت بدهیم.
انتهای پیام/ی

کمک دانشگاهی ها در طرح های پژوهش انتظامی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر