کد خبر: ۶۹۹۸۸۸۵
گروه : گیلان » رشت
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۵

آموزه‌های قرآن کریم، زمینه ساز پیشرفت واقعی بشریت است.

آموزه‌های قرآن زمینه ساز پیشرفت بشریتبه گزارش خبرنگار  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، حجت الاسلام ستار علیزاده، مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان در آیین اختتامیه چهل و دومین دوره مسابقات استانی قرآن کریم گیلان در سالن اجتماعات بانک ملی رشت، گفت: قرآن کریم یه وسیله مدرن برای هدایت و نجات بشریت است و آنچه انسان که در حوزه‌های مختلف به آن نیاز دارد در قرآن آمده است.

وی، با بیان اینکه قرآن کریم سالم‌ترین راه برای نجات انسان است، افزود: آموزه‌های قرآن کریم، زمینه ساز پیشرفت واقعی بشریت است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گفت: هرکسی با قرآن مانوس شود از بدی‌ها و عیب‌ها و نقص‌ها مبرا و عاری است و خانه‌ای دارای خیر و برکت است که از آن صوت و تلاوت قرآن کریم به گوش برسد.

حجت الاسلام ستارعلیزاده افزود: اگر بخواهیم جامعه همراه با امنیت داشته باشیم باید به قرآن رجوع کنیم.

وی، با بیان اینکه آرامش واقعی و امنیت حقیقی در جامعه‌ای حاکم می‌شود که در آن تلاوت و عمل به قرآن وجود داشته باشد، گفت: نام و فرهنگ و سخنان ائمه بعد از قرن‌ها به علت عمل به قرآن ماندگار شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان، با گرامیداشت دهه کرامت، افزود: سخنان و مبارزات فرهنگی و سیاسی امام رضا (علیه السلام) و پاسخ به شبهات از سوی ایشان، برگرفته از آیات قرآن است.

حجت الاسلام علیزاده، با اشاره به اینکه امروز دنیای اسلام مدیون فرهنگ رضوی و قرآن است، گفت: اقتدار و عظمت و عزت و صلابت و شکوه ما به برکت وجود امام رضا (علیه السلام) و قرآن است.

وی با اشاره به پنج ذی القعده، روز بزرگداشت امام زادگان، تصریح کرد: برکاتی نصیب جامعه ما می‌شود به برکت وجود امام رضا و امام زادگان است.

 

انتهای پیام/م.ع

قرآن کریم زمینه ساز پیشرفت بشریت است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر