کد خبر: ۶۹۹۹۸۰۶
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۲

دادستان‌های آمریکا این بار اپستین، میلیاردر و مجرم جنسی این کشور و از دوستان نزدیک ترامپ را متهم کردند تلاش داشته برای جلوگیری از شهادت همدستانش در دادگاه علیه خود، با پرداخت پول آن‌ها را اغوا کند.

رفیق مجرم ترامپ این بار به اغوای شهود متهم شدبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از اسپوتنیک، دادستان‌های آمریکا جفری اپستین، میلیاردر و مجرم جنسی این کشور را متهم کردند تلاش داشته همدستانش را متقاعد کند تا در دادگاه برای شهادت علیه او در پرونده قاچاق کودکان و سوء‌استفاده جنسی از آن‌ها حاضر نشوند.

دوشنبه گذشته، دادستان‌های فدرال آمریکا اپستین را به اجرای عملیات قاچاق انسان متهم کردند که در میان سال‌های ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۵ ده‌ها دختر زیر سن قانونی را به منظور سوءاستفاده جنسی به عمارت خود در نیویورک و همچنین ملک دیگری در فلوریدا برده است.

بنا به نوشته نیویورک تایمز، دادستان‌ها در این جلسه دادگاه گفتند: «متهم تلاش کرده همکاران خود در این توطئه را که احتمال می‌داد اطلاعاتی را علیه او در پرونده جدیدی که تشکیل شده ارائه دهند، اغوا کند».

نیویورک تایمز نوشت اپستین ۳۵۰ هزار دلار را به حساب دو نفر که احتمال می‌داد در محاکمه علیه او شهادت دهند، واریز کرده است.

روز گذشته، الکساندر آکاستا، وزیر کار آمریکا، به دنبال افزایش فشار‌های عمومی استعفا کرد. او متهم شده در تصویب توافق عدم پیگرد قانونی اپستین در سال ۲۰۰۷ همکاری داشته است. آکاستا در مقام دادستان وقت فلوریدا، دادخواستی را علیه اپستین ارائه کرده که منجر به صدور حکمی سبک، حبس ۱۸ ماهه، برای او شده است. او متهم شده که به قربانیان تعرض جنسی این میلیاردر آمریکایی اجازه نداده است شکایت خود را در محاکم قضایی پیگیری کنند.

گفته می‌شود اپستین رابطه نزدیکی با مقامات ارشد آمریکا، از جمله دونالد ترامپ و بیل کلینتون، به ترتیب رئیس‌جمهور وقت و اسبق این کشور، داشته است. ترامپ نزدیک به دو دهه با این میلیاردر دوست بوده و بار‌ها به تمجید از او پرداخته است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر