کد خبر: ۷۰۰۱۰۰۲
گروه : سیاسی » دولت
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۹
عرف در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

معاون سیاسی وزیر کشور گفت: لایحه جامع انتخابات هنوز به نتیجه نهایی نرسیده و بعید است به این دوره از انتخابات برسد.

جمال عرف، معاون سیاسی وزیر کشور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دولت‌گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان‌، با اشاره به دستاورد همایش سه روزه فرماندهان سراسر کشور، اظهار کرد: در حال حاضر بسیاری از دستگاه‌های سیاسی از جمله وزارت کشور یک پروژه ملی تحت عنوان انتخابات را در دستور کار خود دارد، به همین دلیل باید یک وحدت رویه در موضوع انتخابات ایجاد شده و در همه عناصر فعال عرصه انتخابات به ویژه فرمانداران و بخشداران گفتگو و تعامل مناسبی را شاهد باشیم.

وی با بیان اینکه ابهامات و نواقص دوره‌های گذشته انتخابات باید برطرف شود، تصریح کرد: فرمانداران در آ‌ینده، جلسات منطقه‌ای خواهند داشت و مقرر شده استانی به عنوان یک استان محور قرار بگیرد و استان‌های اطراف به استان محور دعوت شده و به صورت تخصصی درباره موضوع انتخابات گفتگو و تعامل داشته باشند، همچنین باید اشراف فرمانداران نسبت به قانون انتخابات افزایش یابد و برای آنها هیچ ابهامی وجود نداشته باشد.

عرف برگزاری همایش فرماندهان سراسر کشور را باعث هم افزایی دانست و افزود: هدف ما این است که بتوانیم یک انتخابات سالم و قانونی برگزار کنیم.

رئیس ستاد انتخابات کشور ادامه داد: از سال ۹۵ تاکنون اقداماتی در راستای انتخابات صورت گرفت که ارسال لایحه جامع به مجلس و طرح استانی شدن انتخابات از جمله این اقدامات بود که با توجه به ایرادات شورای نگهبان و مجمع تشخیص، طرح استانی شدن انتخابات منتفی شد. همچنین دولت سه سال متوالی درباره لایحه جامع انتخابات تحقیق و تفحص کرد و در نهایت هشتم بهمن سال ۹۷ رئیس جمهور این لایحه را به مجلس ابلاغ کرد.

عرف، تصریح کرد: لایحه جامع انتخابات هنوز به نتیجه نهایی نرسیده و بعید است به این دوره از انتخابات برسد.

معاون سیاسی وزیر کشور درباره لیست آخرین مدیران مستعفی برای حضور در یازدهمین دوره انتخابات مجلس، گفت: طبق ماده ۲۹ بند «الف» و «ب» افراد زیادی شامل لیست مدیران مستعفی می‌شوند ولی در این خصوص هنوز به جمع بندی نهایی نرسیده‌ایم. بعضی از افراد به بهانه انتخابات استعفا می‌دهند و برای نامزدی انتخابات ثبت نام نمی‌کنند که این افراد در زمان ثبت نام،  مشخص می‌شوند.

رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: در وزارت کشور در مجموع حدود ۵۰ نفر از جمله یک معاون وزیر، یک نفر از استانداران، ۱۶ نفر از فرمانداران و تعداد زیادی از معاون فرمانداران استعفا داده‌اند.

انتهای پیام/

هدف ما برگزاری انتخابات قانونی و سالم است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر