کد خبر: ۷۰۰۱۸۶۸
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۲
رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد:

رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات از اعلام آمادگی اختصاص زیرساخت های آزمایشگاهی به سازمان بسیج مهندسین خبر داد و گفت: نگاه بسیج کمک سازنده ای به بومی سازی تجهیزات شبکه خواهد کرد.

اعلام آمادگی اختصاص زیرساخت های آزمایشگاهی به بسیج مهندسینبه گزارش حوزه دنیای ارتباطات گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، وحید یزدانیان در نشست صمیمی با نمایندگان سازمان بسیج مهندسین و جمعی از مسئولان و مدیران پژوهشگاه که به میزبانی پژوهشگاه ارتباطات برگزار شد، ضمن اعلام آمادگی از امضای تفاهم نامه همکاری فیمابین اظهار کرد: اجرای تفاهم نامه از امضای آن مهمتر است و ما آمادگی داریم تا زیرساخت های آزمایشگاهی را برای اقدام خوب و سازنده، بسیجی وار، در اختیار قرار دهیم.
یزدانیان با ارائه پیشنهادی در جهت تسریع نتیجه این نشست، تاکید کرد: در خصوص نقشه راه موردنظر برای تفاهم نامه، می توان یک نشست مشترک با حضور مدیران پژوهشگاه و نمایندگان صاحبنظر بسیج و به شکل پنلی و کاملا چالشی برگزار کرد.
به گفته رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، خروجی مفید و کابردی باید هدف اصلی نشست مذکور باشد و در پایان همان روز، نکات تفاهم نامه را با یکدیگر تبادل کنیم.
رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین به ویژگی های بسیج مهندسین اشاره و اظهار کرد: در شرایطی که غالب مجموعه ها دچار دیوان سالاری بوده و بسیاری از آنها به دنبال تجارت هستند، بسیج ویژگی های خوبی دارد زیرا مسائل را صرفا به ابعاد مالی و انتفاعی در حوزه تخصصی محدود نمی کند و منافع ملی را در اولویت قرار می دهد.
به گفته یزدانیان، نگاه بسیج در نقاطی متمرکز می شود که اکثر مجموعه ها به آن ورود نکرده و مغفول مانده است.

کارگروهی با عنوان صنعت الکترونیک و ارتباطات در بسیج مهندسین
مهندس مهدیون، فرمانده بسیج مرکز وزارت ارتباطات نیز در بخش نخست این جلسه، به کارگروهی اشاره کرد که به تازگی تشکیل شده و گفت: این کارگروه با عنوان صنعت الکترونیک و ارتباطات در بسیج مهندسین تشکیل شده تا شرکت هایی که دنبال تفکرات ارزشی هستند را جمع آوری نماید و تولید داخلی را تقویت بخشد.

اعلام آمادگی بسیج مهندسین برای بومی سازی تجهیزات شبکه
قاضی یکی دیگر از نمایندگان کارگروه صنعت الکترونیک و ارتباطات نیز در بخش دیگر این نشست با بیان اینکه کارگروه صنعت از ۷۰ هزار نیروی بسیج مهندسین تشکیل شده، عنوان کرد: در فضای موجود قابلیت های چشمگیری وجود دارد که طی بررسی های انجام شده و اطلاع از نیروهای بالقوه، به دنبال آن هستیم تا ضمن استفاده از نقشه راه پژوهشگاه، آنها را متمرکز کنیم.
وی از آمادگی کارگروه صنعت الکترونیک و ارتباطات برای بومی سازی تمام تجهیزات شبکه بومی سازی خبر داد و افزود: ما دنبال این هستیم تا با ایجاد برند در کشور، ضمن جلوگیری از سرخورده شدن نیروهای نخبه، منافع و مشکلات ملی و دانشی دو طرف تامین شود.

 

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر