کد خبر: ۷۰۰۲۵۱۸
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۶
رئیس دانشگاه تهران در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

نیلی احمد آبادی گفت: پروژه شهر دانش دانشگاه تهران درحال پیشرفت است و نمی‌توان جلوی اجرای آن را گرفت.

پروژه شهر دانش را نمی‌توان منتفی کرد/ اجراسازی ۵ پروژه ساخت و ساز در حاشیه دانشگاه تهرانمحمود نیلی احمد آبادی رئیس دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان،  درباره مصوبه شهر دانش اظهار کرد: شورای عالی شهرسازی مصوبه‌ شهر دانش را اجرا کرد، اما جمع بندی نهایی با مصوبه ابلاغ شده مغایرت داشت.

وی ادامه داد: از نظر ما مصوبه ابلاغ شده با دیگر مصوبات دولت در تناقض است و به همین دلیل این موضوع از سوی دانشگاه تهران به رئیس جمهور ارجاع شد.

نیلی احمد آبادی با اشاره به راهکار‌های حقوقی گفت: قرار شد تا رئیس جمهور از ساز و کار‌های حقوقی دولت برای بازگرداندن مصوبه به حالت قبلی خود استفاده کند.

رئیس دانشگاه تهران افزود: با وزیر مسکن هم صحبت کرده‌ایم و قرار شد تا دوباره جلسه‌ای برگزار شود و موضوع شهر دانش را نهایی کنیم.


معاونت حقوقی ریاست جمهوری مرجع داوری کننده است

وی با بیان اینکه شهر دانش پروژه‌ای بزرگ است که نمی‌توان آن را منتفی کرد گفت: شهر دانش تحولی بزرگ در دانشگاه و فناوری کشور است و امیدواریم که مشکلات پیرامون آن به زودی حل شود. معاونت حقوقی ریاست جمهوری به عنوان مرجع داوری کننده میان نهاد‌های دولتی وظیفه دارد تا موضوع را مورد بررسی قرار دهد.

نیلی احمد آبادی تصریح کرد: دانشگاه تهران در حال پیشبرد برنامه‌های خود است؛ پروژه شهر دانش ردیف بودجه مخصوص به خود را دارد و ما همچنان در حال پیگیری این پروژه هستیم.

رئیس دانشگاه تهران با بیان اینکه ۵ پروژه دیگر هم در حال پیشرفت است گفت: به دنبال دریافت مجوز از سوی شهرداری برای شروع فعالیت‌های عمرانی این پروژه‌ها هستیم و هم اکنون شهر دانش خود فعال است.

وی ادامه داد: ساختمان‌های خریداری شده از سوی دانشگاه تهران محل استقرار دانشکده‌ها یا مراکز پژوهشی شده‌اند و برخی از آن‌ها هم به پارک علم و فناوری تحویل داده شده‌اند.

نیلی احمد آبادی تصریح کرد: انتظار داشتیم تا فضا‌های قدیمی نا مناسب در پروژه شهر دانش را تغییر دهیم و آن‌ها را به فضایی مناسب تبدیل کنیم و فضای سبز دانشگاه را هم افزایش دهیم و با پیشبرد برنامه‌ها شهر دانش را عملیاتی می‌کنیم.

انتهای پیام/
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر