کد خبر: ۷۰۰۲۹۷۱
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۸

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی کهگیلویه و بویراحمدازاختصاص یک میلیارد و ۷۷۰ میلیون تومان به مناطق حاشیه نشین کهگیلویه و بویراحمدخبرداد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج ،‌مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: با همکاری دستگاه‌های اجرایی و با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی این تجهیزات خریداری و در مناطق حاشیه نشین توزیع شد.

‌به گزارش ایسنا، حجت الاسلام سید علی فتح میرمحمدی در آئین جشن بزرگ " دهه کرامت " که به همت ستاد کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان برگزار شد با تبریک ولادت با سعادت امام رضا (ع)، افزود: در سال گذشته پیگیری‌های بسیاری از سوی این دفتر برای تجهیز کانون‌های مساجد انجام شد.

وی اظهار کرد: از سوی آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی، بهزیستی، شهرداری مادوان، نهاد کتابخانه های استان، نیروی انتظامی و ورزش و جوانان مبالغی در راستای تجهیز امکانات در بخش‌های مختلف مناطق حاشیه نشین تخصیص یافت.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به جمع آوری یک میلیارد و ۷۷۰ میلیون تومان در این خصوص، خاطرنشان کرد: این مبالغ در زمینه‌های خرید تجهیزات برای حاشیه شهر، مدارس، اماکن ورزشی، اورژانس اجتماعی، کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، کتابخانه ها و… هزینه شد.

میرمحمدی، جمعیت حاشیه نشین شهر یاسوج را ۷۷ هزار نفر برشمرد و تصریح کرد: روزانه این جمعیت در حال افزایش است ولی شاهد امکانات مطلوبی برای خدمات رسانی به مردم این منطقه نبودیم.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه بخش اعظمی از جامعه آماری این مناطق را کودکان، جوانان و نوجوانان تشکیل می‌دهد؛ لذا می‌طلبد امکانات تفریحی و رفاهی مناسبی برای غنی سازی اوقات فراغت آنها پیش بینی شود.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: دفتر امور اجتماعی در همین راستا و با کمک تعدادی از دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی فعال نسبت به خرید تجهیزات فرهنگی برای این منطقه اقدام کرد.

میر محمدی با بیان اینکه دوره‌های آموزشی مختلفی برای جمعیت این مناطق برگزار می‌شود، افزود: آموزش سبک زندگی، تحکیم بنیان خانواده، مبارزه با آسیب‌های اجتماعی، مبارزه با اعتیاد، کارگاه‌های آموزش پیشگیری از طلاق و… تا کنون در مناطق حاشیه نشین عملیاتی شده است.

وی بر ضرورت آموزش مهارت‌های زندگی به این افراد تاکید و بیان کرد: با همکاری فنی و حرفه‌ای دوره‌های آموزشی مهارتی مختلفی برای زنان سرپرست خانوار برگزار شد.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه رسیدگی به سلامت مناطق حاشیه نشین در اولویت کاری دولت قرار دارد، اضافه کرد: این مهم با مشارکت و همدلی مردم و سمن‌ها تحقق پیدا می‌کند.

گفتنی است در این آئین تجهیزات مناسب از جمله میزهای تنیس به کانون‌های مساجد حاشیه شهر مادوان اهدا شد.

انتهای پیام/د

اختصاص اعتباربه مناطق حاشیه نشین کهگیلویه و بویراحمد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر