کد خبر: ۷۰۰۳۱۱۹
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۹

رئیس فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای و پهلوانی گفت: ورزش زورخانه‌ای برای درمان بیماری پارکینسون مفید است.

ورزش زورخانه‌ای مفید برای درمان پارکینسونبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، مجتبی جوهری رئیس فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای و پهلوانی در نشست مجمع سالیانه هیأت ورزش‌های زورخانه‌ای فارس بیان کرد: برای علمی کردن این رشته با دانشگاه علمی و کاربردی مذاکره شد تا در دانشگاه تدریس شود و تا کنون چندین رساله دکترا به عنوان پایان نامه مرتبط با ورزش پهلوانی در حال تنظیم است.

وی تصریح کرد: برنامه‌های خوبی برای تقویت ورزش زورخانه‌ای در کشور تدوین شده که می‌تواند در ترویج این رشته ورزشی تأثیرگذار باشد.

جوهری ادامه داد: شورای عالی پیشکسوتان متشکل از ۳۱ نماینده از استان‌های کشور در این ورزش هستند و یک هیئت هفت نفره که رئیس هیأت این رشته در فارس یکی از اعضای آن است برنامه‌های این شورا را پیگیری می‌کند.

رئیس فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای و پهلوانی هدف از تشکیل شورای عالی جوانان را برنامه ریزی علمی و انجام کار‌های تحقیقاتی و پژوهشی دانست و اضافه کرد:با امضاء تفاهم نامه‌ای با وزارت آموزش و پرورش ۵۰۰ هزار نفر از دانش آموزان را برای آموزش ورزش زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی هدف گذاری کرده است.

وی اظهار کرد: نیرو‌های مسلح، دانشگاه‌ها، اصناف، بسیج دانش آموزی و سازمان زندان‌ها از جمله نهاد‌هایی هستند که بستر‌های لازم برای ترویج و آموزش این ورزش فراهم شده و مسابقاتی نیز در این زمینه به ویژه در بین زندانیان برگزار می‌شود.

جوهری گفت: اعزام تیم نوجوانان کشور به رقابت‌های المپیاد استعداد‌های برتر را از دیگر برنامه‌های این فدراسیون است.

انتهای پیام/ت

ورزش زورخانه‌ای برای درمان پارکینسون مفید است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر