کد خبر: ۷۰۰۳۲۸۸
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۲
۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۲
کد خبر : ۷۰۰۳۲۸۸

مدیر فنی تیم‌های ملی شنا گفت: در دنیا مدال‌های شنا بین ۱۳ کشور تقسیم می‌شود و سایر کشور‌ها قادر به کسب مدال نیستند.

محسن سمیع زاده مدیر فنی تیم های ملی شنا در گفتگو با  خبرنگار پایه و آبی گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین وضعیت تیم ملی شنا بیان کرد: در مسابقات قهرمانی جهان شنا ۲۰۷ کشور در یک مسابقه شرکت می‌کنند یعنی کار بسیار دشواری پیش رو است. کار زمانی سخت‌تر می‌شود که در دنیای شنا از بین ۱۰۰ و اندی مدالی که توزیع می‌شود فقط ۱۳ کشور این مدال‌ها را کسب می‌کنند و ۱۹۵ کشور قادر به کسب مدال جهانی نیستند. وضعیت تیم ملی ایران با توجه به سرمایه گذاری‌های کلانی که سایر کشور‌ها انجام می‌دهند از شرایط خوبی برخوردار است. بازیکنان کشورمان اگر بتوانند رنکینگ خود را کاهش دهند می‌توانند درخشش بیشتری داشته باشند.

او در ادامه گفت: ورزشکاران ما تا شب عید سال ۹۷ تلاش کردند ورودی رقابت‌های قهرمانی جهان را کسب کنند.  فارغ از توجه نشدن به رشته ی شنا در کشور ما، در دنیا بیشترین توجه به این رشته ی مدال آور می‌شود. در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۷ کشور دور هم جمع می‌شوند و یک فستیوال بزرگ همانند المپیک را برگزار می‌کنند. شنا یک رشته‌ی رکوردی است و قبل از کسب هر مدالی ثبت رکورد باعث ارزیابی بازیکنان می‌شود. باید به شناگران ایرانی توجه شود و من به آن‌ها ایمان دارم که اگر به ۸ تا ۱۰ مسابقه اعزام شوند می‌توانند سهمیه المپیک را کسب کنند.

سمیع زاده: مطمئنم شناگران ایرانی توانایی کسب سهمیه المپیک را دارند/ رقابت در قهرمانی جهان دشوار است

مدیر تیم های ملی شنا عنوان کرد: بنیامین قره حسنلو توانست در دو مرحله حد نصاب‌های مسابقات قهرمانی جهان را در ۵۰ متر آزاد کسب کند و علیرضا یاوری توانست یک رکورد بسیار خارق العاده را در ۲۰۰ متر آزاد پس از ۱۰ سال به ثبت برساند. یاوری و قره حسنلو با توجه به کسب حد نصاب توانستند نفرات اعزامی به قهرمانی جهان باشند. تیم ملی شنا فردا بعدازظهر ایران را به مقصد کره جنوبی ترک خواهد کرد.

یاوری و قره حسنلو نفرات اعزامی به قهرمان جهان هستند

او افزود: علیرضا یاوری دوشنبه هفته‌ی آینده در ۲۰۰ متر آزاد و روز سه شنبه ۱۰۰ متر پروانه به آب می‌زند. بنیامین قره حسنلو چهارشنبه هفته‌ی آینده در ۱۰۰ متر آزاد و جمعه‌ی هفته‌ی آینده در ۵۰ متر آزاد به آب می‌زند. شرایط این دو بازیکن خوب است، اما باید توجه داشته باشیم که شرایط کسب سهمیه المپیک زمان بلند مدت تری خواهد داشت. با توجه به اینکه فصل تمرینی بازیکنان کوتاه بود فشار زیادی را بر روی بازیکنان  نیاوردیم که کار خارق العاده‌ای را انجام دهند. امیدوارم بازیکنان رکورد‌های خود را بزنند و یا حتی رکورد‌های خود را ترقی دهند و به ثبات لازم برای کسب سهمیه المپیک برسند.

سمیع زاده: مطمئنم شناگران ایرانی توانایی کسب سهمیه المپیک را دارند/ رقابت در قهرمانی جهان دشوار است

سرمایه گذاری کشور‌های پیشرفته در شنا ۸ برابر ایران است

سمیع زاده درباره برنامه‌های پیش روی تیم ملی شنا عنوان کرد: برنامه‌ی جامع کسب سهمیه المپیک را طراحی کردیم و پس از مسابقات قهرمانی جهان تقدیم به هیئت رئیسه فدراسیون می‌شود. امیدوارم مسئولان وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک به این رشته‌ی ورزشی مفرح توجه ویژه‌ای داشته باشند. تیم‌های ملی شنای کشور‌های صاحب مدال حدود ۳ هفته است که کمپ تمرینی خود را در سنگاپور برگزار کردند و هزینه‌ای که برای این کمپ‌ها شده است معادل ۸ سال بودجه تیم ملی شنا ایران است. من نمی‌گویم مثل سایر کشور‌ها به رشته‌ی شنا بپردازیم، اما باید حداقل‌های استاندارد را رعایت کرد. از امروز تا المپیک یک سال فرصت کسب سهمیه‌ی المپیک را داریم که باید در ۱۰ مسابقه حضور یابند و مطمئن باشید در این ۱۰ مسابقه می‌توانند سهمیه‌ی المپیک را کسب کنند.


بیشتر بخوانید:

نظارت رضوانی به عنوان نماینده ویژه فینا در انتخابات افغانستان

انصاری مدال نقره ۱۰۰ متر پروانه را از آن خود کرد

یاوری: صعود به فینال قهرمان جهان شنا دشوار است/ شنا ایران در مسیر پیشرفت قرار دارد


انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر