کد خبر: ۷۰۰۳۴۸۹
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۵

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان قیروکارزین از اجرای حکم رفع تصرف سه هکتار از اراضی منابع طبیعی این شهرستان خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، یعقوب نظریان رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان قیرو کارزین گفت: با هوشیاری و اقدامات به موقع و سریع ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی قیروکارزین متخلفانی که اقدام به تخریب و تصرف در منطقه دشت لار شهرستان قیروکارزین کرده بودند شناسایی و دستگیر شدند.

وی اظهار داشت: با دستور کتبی دادستان شهرستان و نیز تلاش و پیگیری نیرو‌های یگان حفاظت شهرستان قیر و کارزین حدود ۳ هکتار از اراضی ملی که توسط سودجویان فنس کشی و غصب شده بود رفع تصرف و به انفال بازگردانده شد.

نظریان افزود: در پی دریافت گزارش‌های مردمی مبنی بر تخریب و تصرف اراضی ملی در منطقه دشت لار شهرستان وسط افراد خاطی عملیات رفع تصرف با توجه به اهمیت موضوع در کمترین زمان ممکن انجام شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان قیرو کارزین با اشاره به تلاش‌های طاقت فرسای نیرو‌های منابع طبیعی با توجه به شرایط بسیار گرم هوا در این عملیات اظهار کرد: با هماهنگی بسیار مناسب با مقامات قضایی شهرستان حکم قلع و قمع دراراضی مذکور صادر و با همکاری نیروی انتظامی توسط نیرو‌های منابع طبیعی به اجرا در آمد.

وی افزود: متخلفان بازداشت شده پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان قیرو کارزین ضمن هشدار به متصرفان عرصه‌های منابع طبیعی از مردم خواست در صورت مواجه با هرگونه تخریب و تصرف در اراضی ملی، یگان امداد جنگل و مرتع را با شماره تلفن شبانه روزی ۱۵۰۴ مطلع کنند.

وسعت اراضی ملی شهرستان قیرو و کارزین ۴۰۰ هزار هکتار است و منطقه "دشت لار "نیز در ۸۰ کیلومتری این شهرستان قرار گرفته است.

قیروکارزین به مرکزیت قیر در فاصله ۱۶۹ کیلومتری جنوب غرب شیراز واقع شده است.
انتهای پیام/م

بازپس گیری زمین های ملی از زمین خواران

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر