کد خبر: ۷۰۰۳۷۵۰
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۹
ادامه اظهارات نژادپرستانه ترامپ علیه برخی نمایندگان زن کنگره

رئیس‌جمهور آمریکا مجدداً با ارسال پیام‌هایی در صفحه توئیتر خود به چند نماينده زن کنگره این کشور حمله و از آنان انتقاد کرد.

ترامپ در پیامی توئيتری بار ديگر به چند نماينده زن کنگره آمريکا حمله کردبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، ­دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با ارسال پیام‌هایی در صفحه توئیتر خود بار ديگر به چند نماينده زن کنگره آمريکا حمله لفظی کرد.

وی در توئیتر نوشت: «نمایندگان زن کنگره، برخی از نفرت‌انگیزترین، زننده‌ترین و منزجرکننده‌ترین سخنانی را که تاکنون توسط سیاستمداری در مجلس نمایندگان یا سنا گفته شده است، به زبان آوردند؛ اما باز هم آغوش حزب دموکرات به روی آن‌ها باز است. سخنان هولناک علیه اسرائیل، علیه آمریکا، در هواداری از تروریسم و فریاد زدن دشنام در میان عموم، در میان بسیار اقدامات هولناک دیگر. چرا مجلس نمایندگان آمریکا برای سرزنش مطالب زشت و نفرت انگیزی که آن‌ها گفته‌اند، رأی گیری نمی‌کند؟ چون آن‌ها جزء رادیکال‌های چپ هستند و دموکرات‌ها از مقابله با آن‌ها واهمه دارند. مایه تأسف است!

رئیس جمهور آمریکا در یکی دیگر از توئیت‌های امروز خود نوشت: کشور ما آزاد، زیبا و بسیار موفق است. اگر از کشورمان بیزار هستید یا در اینجا خوشحال نیستید، می‌توانید {آمریکا را} ترک کنید!

این پیام توئیتری دونالد ترامپ در حالی منتشر شده است که وی روز گذشته و روز پیش از آن نیز پیام‌هایی توهین‌آمیز خطاب به این نمایندگان زن در توئیتر منتشر و از آنان انتقاد کرد.

اظهارات نژادپرستانه ترامپ انتقاد نمایندگان و مقامات آمریکایی زیادی را به دنبال داشت. نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا تاکید کرد اظهارات نژادپرستانه دونالد ترامپ را که با هدف تفرقه افکنی در میان مردم آمریکا گفته می‌شود، را قبول ندارد. سناتور الیزابت وارن، نماینده ایالت ماساچوست نیز اظهارات رئیس جمهور آمریکا را حمله نژادپرستانه و جنایتکارانه به زنان دموکرات کنگره دانست. الکساندریا اوکاسیو کورتز، نماینده دموکرات ایالت نیویورک در چند پیام توئیتری به ترامپ یادآور شد او و همکارانش آمریکایی هستند. هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا نیز یکشنبه شب از اظهارات نژادپرستانه رئیس جمهور آمریکا انتقاد کرد. کلینتون درباره آیانا پریسلی، رشیده طلیب و الکسندریا اوکاسیو کورتز - سه دموکراتی که هدف لفاظی‌های ترامپ قرار گرفته بودند- گفت آن‌ها اهل آمریکا هستند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر