کد خبر: ۷۰۰۴۳۷۸
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۳

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمانشاه با تقدیر از عملکرد پارک علم و فناوری جهاددانشگاهی در حمایت از شرکت‌های دانش بنیان، بر لزوم ایجاد شهرک "علم و فناوری" جهت حمایت هرچه بیشتر از این شرکت‌ها تاکید کرد.

به گزارش    گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ،افشین کریمی معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمانشاه گفت : بسیاری افراد، جوانانِ صاحب ایده را کم اهمیت می‌دانند و این بسیار ارزشمند است که نهادی مانند جهاد دانشگاهی و در زیرمجموعه آن پارک علم و فناوری، این جوانان را باور داشته و بستر فعالیت را برای آنان فراهم می‌کند.

وی گفت : پارک علم و فناوری در این زمینه حرکت خوبی را شروع کرده، اما باید بتوانیم در افق این حرکت، بستری فراهم کنیم که هر جوان کرمانشاهی بتواند ایده خود را مطرح و عملی کند.

وی بر لزوم ایجاد شهرک علم و فناوری دراستان تاکید کرد و افزود: با توجه به وجود تعداد زیادی از جوانان صاحب ایده در استان و کمبود فضای فعالیت، نیاز است که هرچه سریعتر راه اندازی این شهرک در دستور کار قرار گیرد.

کریمی تصریح کرد: با توجه به ارزش بالای فعالیت‌های پارک، مجموعه استانداری و بویژه شخص استاندار با توجه به باور و اعتقادی که نسبت به شرکت‌های دانش بنیان دارد همواره کنار جهاد دانشگاهی و پارک علم و فناوری خواهیم بود و از هیچ کمکی برای فعالیت هرچه بیشتر شرکت‌های دانش بنیان دریغ نخواهیم کرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمانشاه درادامه با اشاره بهره‌وری پایین نیرو‌های انسانی در ادارات استان، گفت: متاسفانه این معضلی کشوری است و علی رغم اینکه نیروی کار بسیاری در ادارات داریم و عمده آن‌ها نیز تحصیل کرده هستند، اما خروجی کار چندان که باید رضایت بخش نیست و بهره وری مطلوبی نداریم.

وی افزود: با بررسی‌های به عمل آمده یکی از مشکلات پایین بودن بهره وری نیروها، عدم داشتن مهارت لازم در کار است، نیرو‌های ما آموزش دیده هستند، اما آموزش‌های آن‌ها عمدتا کاربردی نیست.

کریمی تصریح کرد: درهمین راستا جهت افزایش بهره وری نیروها، آموزش‌های کاربردی به کارکنان ادارات و دستگاه‌ها باید در دستور کار قرار گیرد و داشتن این مهارت‌ها نیز از این پس باید به طور جد در گزینش افراد لحاظ شود.

وی افزود: راهکار دیگر جهت افزایش بهره وری، تشدید نظارت بر عملکرد کارکنان است، باید بطور مستمر این پایش صورت گیرد که عملکرد کارکنان طبق پروسه‌ای که برای آن‌ها تعریف شده صورت می‌گیرد یا نه و اینکه مشخص شود برای انجام درست کار‌ها نیاز به تشویق، تنبیه و یا جابجایی دارند.

کریمی به فاصله حقوق کارکنان با تورم موجود اشاره کرد و افزود: با افزایش تورم بسیاری صنوف قیمت خدمات خود را افزایش می‌دهند، اما حقوق کارمندان تنها سالی یکبار افزایش می‌یابد و بسیاری از آن‌ها برای جبران کمبود درآمد، مجبور به داشتن شغل دوم و حتی سوم هستند و این چند شغله بودن آن‌ها را خسته و بی انگیزه کرده است.

وی افزود: در همین راستا باید بحث معیشت و انگیزش کارکنان نیز به طور جد در دستور کار قرار گیرد تا بتوانیم با یک شیب ملایم به استاندارد‌ها در این زمینه نزدیک شویم.

بهرام بادکو رییس جهاد دانشگاهی استان کرمانشاه با اشاره به حمایت موثر این نهاد از شرکت‌های دانش بنیان، گفت: در این مسیر نیازمند توسعه زیرساخت‌ها برای فعالیت هرچه بیشتر شرکت‌ها هستیم.

وی افزود: داشتن مکان از هزینه شرکت‌ها تا حدزیادی کم می‌کند و امیدواریم با همکاری مجموعه استانداری بتوانیم بستر کار بیشتری برای فعالیت شرکت‌ها را فراهم کرده و شرکت‌های بیشتری را تحت پوشش بگیریم.

معصومه خان احمدی رییس پارک علم و فناوری کرمانشاه با بیان اینکه پارک بستر لازم را برای فعالیت شرکت‌های نوپا و دانش بنیان فراهم می‌کند، گفت: تمام شرکت‌هایی که در پارک مستقر هستند رزومه کاری مشخصی دارند؛ اینکه در چه مرحله‌ای ایده آن‌ها ثبت شده، چه زمان ارتقا پیدا کرده اند و چه زمان در سوله‌های کارگاهی خود مستقر شده اند.

وی افزود: وجود این رزومه نشان می‌دهد که پارک علم و فناوری از همان ابتدا در کنار افراد صاحب ایده بوده و تا مراحل انتهایی که کار آن‌ها به ثمر نشسته و به تولید انبوه برسد، آن‌ها را تنها نمی‌گذارد.

خان احمدی افزود: علاوه بر فراهم کردن بستر فعالیت، امکان دیگری که پارک برای افرادِ صاحب ایده فراهم کرده؛ دیدار چهره به چهره آن‌ها با مسئولین است تا بتوانند صریح مشکلات خود را بیان کرده و راهکار آن را از مسئولین مطالبه کنند که این امر به پیشرفت هرچه سریعتر فعالیت آن‌ها کمک کرده ا ست.

وی افزود: امتیاز دیگر پارک برای این شرکت ها، هم افزایی فعالیت‌های آن‌ها است، بطوری که شرکت‌ها با اطلاع از کار هم، از ایده‌های یکدیگر بهره گرفته و کار و فعالیت خود را توسعه می‌بخشند.

 

 

انتهای پیام/د

لزوم ایجاد شهرک "علم و فناوری" جهت حمایت هرچه بیشتر از شرکت‌ها

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر