کد خبر: ۷۰۰۴۵۱۲
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۳
۲۶ تير ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۳
کد خبر : ۷۰۰۴۵۱۲

ویدئویی را مشاهده می‌کنید که نشان می‌دهد یک زن عربستانی به دلیل فقر فریاد می‌زند که حاضر است گوشت خر بخورد.

زنی که در کشوری ثروتمند(به خاطر فقر حاضر به خوردن گوشت خر است) فریاد نداری و فقر سرداده است +فیلمبه گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، ویدئویی در فضای مجازی منتشر شده است که روایتگر از فقر در یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است. در این ویدئو یک زنِ عربستانی که صورتش کاملاً پوشیده شده است از گرسنگی و فقر فریاد می‌زند. او در حالی که مقابل مرد نشسته است سوال مرد را می‌شنود که از او می‌پرسد: «شما چه چیزی می‌خواهید از خیریه به شما بدهند؟»

زن در پاسخ می‌گوید: «اگر یک مرغ داشته باشید اگر یک گوجه داشته باشید اگر حتی یک گوشت خر داشته باشید، به من بدهید تا مثل همه مردم چیزی برای خوردن داشته باشم و گرسنگی خودم و خانوادم رفع شود.»

در ادامه این ویدئو را می‌بینید:

ثروت افسانه‌ای و ولخرجی‌های زیاد شاهزادگان سعودی هر از چندگاهی سوژه رسانه‌های سراسر جهان می‌شود. خبرگزاری‌های بین‌المللی تا به حال گزارش‌های متفاوتی را درباره این موضوع منتشر کردند. برای مثال در یکی از این ولخرجی‌ها محمد بن سلمان ولیعهد سعودی با استفاده از بیت‌المال برای همسر خود کاخی به ارزش ۳۰۰ میلیون ریال سعودی در شهرک النخیل خریده است.

با وجود ثروت غنی حاکمان و سران این کشور و در شرایطی که کشور عربستان از سوی مقامات دیگر کشورها تحریم نیست و میلیاردها دلار درآمد نفتی دارد اما تصمیم گرفته است درآمد خود را  صرف خرید سلاح از آمریکا، جنگ یمن و گروه‌های تروریستی منطقه کند. این در حالی است که  بسیاری از مردم این کشور غذایی برای خوردن پیدا نمی‌کنند و در تامین مایحتاج اولیه خود دچار مشکل شدند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر