کد خبر: ۷۰۰۴۷۷۰
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۴
۲۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۴
کد خبر : ۷۰۰۴۷۷۰

سفیر کشور فرانسه از نزدیک با دستاورد‌های علمی، تحقیقاتی و آموزشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر آشنا شد.

به گزارش  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، سفیر کشور فرانسه در نشست با مسئولان دانشگاه صنعتی امیرکبیر از نزدیک با دستاورد‌های علمی، تحقیقاتی و آموزشی این دانشگاه آشنا شد.

سید احمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیرگفت: دانشگاه صنعتی امیرکبیر همکار‌های متعددی را با دانشگاه‌های کشور فرانسه طی سال‌های اخیر داشته است.

وی افزود: همکاری‌های علمی و آموزشی این دانشگاه با دانشگاه‌های کشور فرانسه آغاز شده که امیدواریم ادامه یابد.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: تعدادی از اساتید این دانشگاه در دانشگاه‌های کشور فرانسه تحصیل کرده اند که اکنون این اساتید از نظر علمی و آموزشی در سطح بالایی قرار دارند.

وی عنوان کرد: درحال حاضر دانشگاه صنعتی امیرکبیر با دانشگاه‌های کشور فرانسه دوره‌های مشترک دارد که برنامه داریم این دوره‌ها توسعه یابد.

فیلیپ تیه بو سفیر کشور فرانسه نیز در این جلسه گفت: من دیپلمات هستم، اما چندسالی در حوزه پژوهشی در زمینه استراتژی‌های بین الملل کار و تحقیق کردم.

وی افزود: بسیار خوشحالیم که دانشگاه صنعتی امیرکبیر مسئولیت هماهنگی بین تمامی مراکز دانشگاهی با کشور فرانسه را برعهده دارد.

سفیر کشور فرانسه با بیان اینکه این کشور توسعه روابط را با دانشگاه‌های کشور ایران داشته است، اظهار داشت: این همکاری‌ها بسیار پربار بوده و امیدواریم که توسعه یابد.

فیلیپ تیه بو گفت: باعث خرسندی است که روابط را با دانشگاه‌های کشور ایران به خصوص دانشگاه صنعتی امیرکبیر توسعه دهیم. اکنون نیز دانشگاه صنعتی امیرکبیر همکاری بسیار نزدیک با دانشگاه‌های فرانسه مانند اکول پلی تکنیک، یوپک و انسام را دارد.

وی عنوان کرد: پژوهشگران ایرانی و دانشگاه صنعتی امیرکبیر پروژه‌های مشترکی با دانشگاه‌های کشور فرانسه به خصوص در حوزه رباتیک انجام داده اند.

سفیر کشور فرانسه اظهار داشت: میان دو کشور ایران و فرانسه بورس دکتری با اعتبار مالی دو کشور تدوین شده است و این سفارت از برگزاری کلاس‌های آموزش زبان فرانسوی و کلاس‌های تخصصی به زبان فرانسوی حمایت می‌کند.

وی افزود: دانشگاه صنعتی امیرکبیر همکاری بسیار نزدیکی را با دانشگاه‌های فرانسه در حوزه‌های آموزشی، پژوهشی و صنعتی داشته است که امیدواریم با حمایت سفارت فرانسه در قالب برنامه جندی شاپور (برای نقل و انتقال اساتید)، جندی شاپور پلاس (خرید تجهیزات) و کوتوتل (برنامه دومدرکه) افزایش یابد.

انتهای پیام/

 

حضور سفیر فرانسه در دانشگاه امیرکبیر

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر