کد خبر: ۷۰۰۵۰۰۶
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۶
۲۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۶
کد خبر : ۷۰۰۵۰۰۶
مدیرعامل شرکت مترو خبر داد:

علی امام از اضافه شدن ۴ خط جدید به خطوط فعلی مترو تهران خبر داد و گفت: راه اندازی خط ۱۰ مترو که نمایشگاه بین المللی هم در طول این خط است، در اولویت کاری قرار دارد.

احداث ایستگاه مترو به منظور رفع ترافیک در نمایشگاه بین المللی تهران/۴ خط جدید به مترو تهران اضافه می شودبه گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، علی امام مدیرعامل شرکت مترو در حاشیه مراسم امضای تفاهم‌نامه‌ای میان شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران، شهرداری منطقه یک و مترو تهران گفت: ایستگاه مترو به منظور رفع ترافیک  در نمایشگاه بین المللی تهران و اتصال این مجموعه به خطوط قطار شهری تهران احداث می شود. 

وی اظهار کرد: به غیر از ۷ خط فعلی، ۴ خط ۸، ۹، ۱۰ و ۱۱ به خطوط متروی شهر تهران اضافه می‌شود و با تکمیل این خطوط، تمامی شهروندان مناطق ۲۲ گانه تهران با حداکثر ۸۰۰ متر فاصله به حمل و نقل عمومی و مترو دسترسی خواهند داشت.

مدیرعامل شرکت مترو با اشاره به مصوبه هفته گذشته افزود: در مصوبه اخیر مقرر شد خط ۱۰ مترو به طول ۴۱ کیلومتر که نمایشگاه بین المللی هم در طول این خط قرار دارد در اولویت کاری قرار گیرد و با این خط، اتوبان‌های شهید باقری، صدر، نیایش به وردآورد متصل خواهند شد.

نمایشگاه بین‌المللی به مترو متصل می‌شود

بهمن حسین‌زاده رییس شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به ضرورت اتصال نمایشگاه بین المللی به سیستم حمل و نقل مترو اظهار کرد: نمایشگاه بین المللی، مجموعه‌ای متعلق به مردم تهران است و حق مردم است که بتوانند برای دسترسی آسان به این مجموعه، از مترو به عنوان یک سیستم حمل و نقل عمومی پاک و سریع استفاده کنند.

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران افزود: بر همین اساس از چند ماه گذشته مذاکراتی با مسئولان شهرداری و شورای شهر آغاز شد تا برای ایجاد دسترسی مناسب شهروندان این منطقه و همچنین ارائه تسهیلات حمل و نقلی به بازدیدکنندگان نمایشگاهی، ایستگاه مترو در محل نمایشگاه‌های بین المللی احداث شود.

وی با بیان اینکه هزینه‌های احداث این ایستگاه و برخی تونل‌های مرتبط با آن را شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی متقبل شده است گفت: احداث این ایستگاه مترو و اتصال نمایشگاه بین المللی به سیستم حمل و نقل قطار شهری باعث می‌شود تا علاوه بر دسترسی آسان بازدیدکنندگان به نمایشگاه، روانسازی ترافیک در معابر بزرگراهی حاشیه نمایشگاه نیز اتفاق بیفتد.

حسین‌زاده تصریح کرد: البته با توجه به اینکه نمایشگاه‌های پرمخاطبی همچون کتاب و خودرو در نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار نمی‌شود و این مجموعه تنها پذیرای نمایشگاه‌های تخصصی است و ظرفیت‌های پارکینگ آن نیز ارتقاء یافته است، تا حد زیادی از مشکلات ترافیکی برگزاری نمایشگاه‌ها در این محل کاسته شده است.

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: از مجموع ۳۶۵ روز سال، در ۱۱۰ روز شاهد برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی در این محل هستیم و مقرر شده است شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران با انجام یک سرمایه‌گذاری مشترک در نمایشگاه شهر آفتاب، برنامه‌ریزی‌های لازم را برای رونق این مجموعه نمایشگاهی نیز انجام دهد.

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر