کد خبر: ۷۰۰۵۱۰۰
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۶

معاون برنامه ریزی و امور بین الملل گمرک ایران گفت:هوشمند سازی در گمرک به منظور تسهیل و توسعه تجارت بین‌المللی و ایفای نقش پررنگ‌‌ تر در راستای زنجیره تأمین کالاها در حال اجراست.

 به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،علی بعیدی مفرد نیا معاون برنامه ریزی و امور بین الملل گمرک ایران امروز درحاشیه آیین تکریم اسداله احمدی ونهری و معارفه رسول کوهستانی پزوه مدیر کل گمرک استان اصفهان گفت: بهره گیری از ابزار‌های کنترلی غیرمزاحم و غیرفیزیکی بهترین توصیه برای عملیاتی کردن هوشمندسازی به ویژه در زمینه کنترل و نظارت هوشمند است.

علی بعیدی مفرد نیا، ایجاد دروازه‌های مشترک مرزی (فیزیکی و مجازی)، تبادل اطلاعات الکترونیکی به صورت مجازی با گمرکات هم‌مرز، نصب و بهره‌برداری از تجهیزات و ابزار‌های پیشرفته کنترلی و بازرسی نظیر ایکس‌ری‌ها همچنین نصب وسایل ردیابی خودکار روی حامل‌های ترانزیتی را از جمله بر نامه‌های اجرایی هوشمند سازی بیان کرد.

وی اجرای همزمان ۴۵ قانون و ۱۵ کنوانسیون جهانی و فعالیت مستقیم ۲۵ سازمان در تجارت فرامرزی را نشان از اهمیت فعالیت گمرک که همه منابع اش انسانی است دانست.

معاون برنامه ریزی و امور بین الملل گمرک ایران با بیان اینکه گمرک پیشتازو هموارساز مسیر تولید و تجارت در کشور است افزود:تسهیل مسیر واردات مواد اولیه و صادرات همواره هدف اصلی فعالیت در گمرک بوده است و خواهد بود.

بعیدی اضافه کرد: کارکنان گمرک در سراسر کشور به‌خصوص گمرکات مهم و مرزی همچون گذشته در انجام دادن سریع تشریفات ترخیص کالا‌های ضروری مورد نیاز مردم همچنین مواد اولیه و قطعات و ماشین‌آلات خطوط تولید و نیز صادرات کالا به عنوان شریان حیاتی اقتصادی کشور از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنند.

انتهای پیام/م

 

مراسم تودیع و معارفه  مدیر کل گمرک استان اصفهان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر