کد خبر: ۷۰۰۵۶۳۸
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۱
سرپرست اداره کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو مطرح کرد؛

مهرعلیان گفت: ایجاد نرم‌افزاری جامع برای شفاف‌سازی فرآیندهای توزیع دارو ضروری است.

لزوم طراحی نرم‌افزار جامع برای رصد فرایندهای داروییبه گزارش  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، غلامحسین مهرعلیان، سرپرست اداره کل دارو با اشاره به سیاست‌ های جدید سازمان غذا و دارو برای تأمین و توزیع عادلانه دارو، اظهار کرد: با توجه به وجود متخصصان و اساتید توانمند در حوزه داروسازی، بسیاری از داروها را می‌توان با کیفیت مطلوب در داخل کشور تولید کرده و کشور را نسبت به تهدید تحریم‌های ناجوانمردانه بیمه کرد.

سرپرست اداره کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با تأکید بر لزوم ایجاد یک نرم‌افزار جامع برای نشان دادن شفاف تمامی فرایندهای توزیع دارو به دلیل گستردگی و حجم بالای توزیع دارو در کشور، گفت: این امکان باید به‌گونه‌ای فراهم شود تا متولیان و ناظران حوزه دارو در معاونت‌های غذا و دارو سراسر کشور بتوانند به موجودی لحظه‌ای تمامی شرکت‌های پخش دارویی دسترسی داشته باشند و مشکل کمبودهای دارویی در کمترین زمان را رفع کنند، بنابراین متوسط زمان دستیابی مردم به دارو کاهش می‌یابد.

وی با استقبال از بیان ابتکارات و تجربیات موفق دانشگاه‌ها در زمینه‌های مختلف، افزود: مجموعه دارویی سازمان غذا و دارو بیش از هر زمان دیگری آماده اجرای این تجربیات موفق در سطح کشور و به‌صورت یکپارچه است.

سرپرست اداره کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو تاکید کرد: به دلیل اختصاص ارز دولتی برای تأمین مواد اولیه و داروهای وارداتی لزوم تدوین گایدلاین های علمی در حوزه مصرف منطقی دارو ضروری است.

وی در پایان تصریح کرد: با توجه به بروز پدیده قاچاق معکوس، نظارت دقیق و هوشمندانه بر توزیع داروها از وظایف اصلی معاونت‌های غذا و دارو در سراسر کشور محسوب می‌شود و باید از سایر ارگان ها و ادارت مرتبط نیز برای همکاری و مشارکت در این موضوع بهره برد تا از هدر رفت احتمالی سرمایه‌های ملی جلوگیری شود.

انتهای پیام/

لزوم ایجاد یک نرم‌افزار جامع برای نشان دادن شفاف تمامی فرایندهای توزیع دارو

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر