کد خبر: ۷۰۰۷۶۰۴
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۱

جراح مغز و اعصاب بیمارستان نمازی شیراز از جراحی صرع برای نوزاد ۸ماهه دراین بیمارستان خبر داد.

موفقیت پزشکان شیرازی در درمان نوزاد مبتلا به صرعبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، محمدصادق مسعودی جراح مغز و اعصاب بیمارستان نمازی شیراز از جراحی صرع برای نوزاد ۸ ماهه دراین بیمارستان خبر داد و گفت: از ۱۰ سال گذشته تا کنون در بیمارستان نمازی شیراز جراحی صرع انجام می‌شود که این نوزاد به عنوان دویست و هفتاد و پنجمین بیمار مبتلا به صرع مورد جراحی صرع قرار گرفت.

وی، انجام این نمونه از جراحی‌های موفقیت آمیز در دانشگاه علوم پزشکی شیراز را مهم توصیف کرد و افزود: امروزه افتخار داریم نوع درمان و تشخیص بیماری صرع در بیمارستان نمازی، مطابق با تمام استاندار‌های علمی دنیا با کمترین هزینه در حال انجام است.

مسعودی ادامه داد: اعضای تیم بخش تشنج بیمارستان نمازی موفق به انجام این جراحی درمان برای یک نوزاد هشت ماهه شدند.

این جراح مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به اینکه هم اینک با فعالیت تیم فوق تخصصی صرع در بیمارستان نمازی قادر هستیم تعداد جراحی بیمار صرع مقاوم به دارو در سال را افزایش دهیم، گفت: با توجه به اینکه درمان و جراحی برخی از این بیماری مانند دیگر درمان‌ها یک اقدام عام المنفعه است و هزینه قطعه الکترونیکی آن برای مجموعه وزارت بهداشت هزینه بر است، حمایت نیکوکاران موجب می‌شود بتوانیم تعداد بیشتری از مبتلایان به این بیماری را درمان کنیم.

مسعودی با اشاره به فعالیت فوق تخصصی بخش تشنج بیمارستان نمازی گفت: چنانچه تمام تجهیزات این جراحی فراهم باشد، می‌توانیم بدون هیچ وقفه زمانی بیماران را جراحی کنیم.

وجود ۴۵ هزار بیمار صرع در فارس

علی اکبر اسدی پویا رئیس بخش صرع بیمارستان نمازی به تعداد بیماران مبتلا به صرع در فارس و گفت: در حدود ۸۰۰ هزار نفر در ایران و ۴۵ هزار درفارس مبتلا به صرع هستند که چنانچه درمان نشوند، خطر بروز عوارض شدید وحتی خطر مرگ برای انان وجود دارد.

این عضو ایرانی انجمن جهانی صرع با بیان اینکه براساس آمار‌ها پیش بینی می‌شود ۱۵ هزار بیمار مبتلا بهصرع در فارس مبتلا به نوع مقاوم به دارو باشند، تاکید کرد:ضرورت دارد این افراد با تشخیص به موقع جراحی شوند تا بیماری آنان پرخطر نشود.

احتمال درمان ۷۰ درصدی بیماری صرع در بیمارستان نمازی

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز یاد آور شدیکی از مهمترین و موثرترین اقدامات برای این نوع بیماران، جراحی صرع است که ۷۰ درصد احتمال درمان وجود دارد.

اختلاف ۱۰ جراحی صرع در شیراز و آمریکا

این پزشک متخصص مغز و اعصاب با بیان اینکه آمار‌های جراحی صرع بیمارستان نمازی قابل مقایسه با مراکز درمانی آمریکا است، ادامه داد: تیم بخش تشنج این بیمارستان با وجود تمام مشکلات قادر هستند سالانه ۳۰ جراحی را انجام دهند و در مراکز بزرگ درمانی آمریکا سالانه ۴۰ مورد جراحی گزارش می‌شود.

او اضافه کرد: در سال گذشته از چین، عراق و دیگر کشور‌های حاشیه‌ای برای درمان به این بخش مراجعه داشتند.

این فلوشیپ فوق تخصص صرع، تشنج و نوار مغز به سابقه فعالیت بخش تشنج بیمارستان نمازی شیراز اشاره کرد و گفت: از ۱۱ سال گذشته تا کنون، این بخش با برخورداری از قسمت‌های مختلف جراحی صرع و بخش‌های جراحی داخلی مغز و اعصاب و روان به عنوان تنها مرکز فوق تخصصی جنوب کشور شناخته شده که مطابق با استاندار‌های دنیا جراحی‌های موفقیت آمیزیدر این مرکز انجام می‌شود.

اسدی پویا افزود: درحدود ۲۰ درصد بیماران مبتلا به بیماری صرع، مقاوم به دارو هستند.

او بیان کرد: بیشتر این بیماران اقشار آسیب‌پذیر هستند که اعلب شغل ندارند و برای مسایل آنان نیازمند حمایت نیکوکاران عرصه سلامت هستیم.

به گفته این پزشک متخصص در بیماری صرع تعدادی از سلول‌های مغزی به صورت افسار گسیخته فعالیت می‌کنند و باعث حرکات غیر طبیعی در بدن می‌شوند.
انتهای پیام/م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر