کد خبر: ۷۰۰۷۶۷۲
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۷
رئیس اداره روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی قم عنوان کرد؛

قاسمی ورجانی گفت:‌ اطلاعات حوزه کشاورزی قم به‌صورت آنلاین در سایت این سازمان منتشر شده و در اختیار بهره‌برداران قرار می‌گیرد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم؛علی قاسمی ورجانی رئیس اداره روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی قم گفت: با ارتقا ساختار سایت سازمان جهاد کشاورزی قم طی ۲ سال گذشته،نیازی به مراجعه حضوری کشاورزان استان به سازمان نیست و تمام فرآیند‌های اداری و دستورالعمل‌ها به‌صورت آنلاین در سایت سازمان منتشر و در اختیار بهره‌برداران قرار می‌گیرد.

وی افزود: این اطلاعات علاوه بر موضوع‌های اداری شامل سایر موارد همچون آموزش مراحل کاشت، داشت و برداشت گیاهان مختلف و ترویج سبک‌های نوین کشت در استان نیز می‌شود و تأثیر فراوانی در افزایش سطح آگاهی کشاورزان دارد.

وی بیان کرد: سایت سازمان جهاد کشاورزی قم آمادگی کامل دارد تا آخرین دستاورد‌های علمی و عملی کارشناسان و بهره‌برداران بخش کشاورزی استان را در اختیار مخاطبان قرار دهد و تاکنون در این زمینه گزارش‌های بسیاری را منتشر کرده است.

ورجانی گفت: انتشار آخرین اخبار حوزه کشاورزی و برجسته‌سازی تلاش کشاورزان استان برای تولید محصولات متنوع در شرایط آب و هوایی خاص قم، از دیگر امکانات این سایت است.

در بخش کشاورزی کل زمین‌های قابل‌کشت قم برابر ۱۰۵ هزار و ۷۳۰ هکتار است که این رقم ۴۶ صدم درصد کل اراضی قابل‌کشت کشور هست؛ مجموع کشت سبز استان شامل ۲۰ هزار هکتار باغ و ۴۲ هزار هکتار زراعت است.

میزان متوسط تولید بخش کشاورزی قم در سال برابر ۷۴۶ هزار تن شامل ۴۲۵ هزار تن محصولات زراعی و باغی، یک هزار و ۵۰۰ تن آبزیان و ۳۲۰ هزار تن محصولات دامی است.

بیشتر بهره‌برداران بخش کشاورزی قم را روستاییان استان تشکیل می‌دهند که طبق سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۱۳۹۵، قم دارای ۱۲۷ روستا با جمعیت بالای ۲۰ خانوار است؛ جمعیت ساکن مناطق روستایی این استان بیش از ۵۵ هزار و ۸۶۵ تن است که در قالب ۱۷ هزار و ۳۸۵ خانوار زندگی می‌کنند.

انتهای پیام/ح

انتشار انلاین اطلاعات موردنیاز کشاورزان قمی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر