کد خبر: ۷۰۰۸۵۱۶
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۶
۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۶
کد خبر : ۷۰۰۸۵۱۶
غلامی در مراسم تودیع و معارفه معاون آموزشی جدید وزارت علوم:

وزیر علوم گفت: زمان تحول جدی در آموزش عالی کشور فرا رسیده و همگام شدن با تحولات جهانی ضروری است.

زمان تحول جدی در آموزش عالی فرا رسیده است/ شرایط خاص کشور اجازه نمی‌دهد عملکرد خود را نشان دهیمبه گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، منصور غلامی وزیر علوم تحقیقات و فناوری در مراسم تودیع و معارفه معاون آموزشی جدید وزارت علوم تحقیقات و فناوری که در وزارت علوم در حال برگزاری است اظهار کرد: در زمانی که جابه جایی اتفاق می‌افتد باید از دستاورد‌های ماندگار اشخاص تقدیر شود.

وی ادامه داد: در حوزه آموزش عالی در زمان تحول جدی قرار داریم و همگام شدن با  تحولات جهانی علم و فناوری ضروری است.

غلامی با بیان اینکه باید تحولات موجود را با سرعت و دقت طی کنیم اظهارکرد: در بخش‌های مختلف وزارت علوم وظایف جدی وجود دارد و این وزارتخانه آنها را ادامه می‌دهد.

وزیر علوم تحقیقات و فناوری تصریح کرد: شرایط خاص کشور اجازه نمی‌دهد عملکرد خود را نشان دهیم اما می‌خواهیم امیدواری را به دانشجویان و نهاد‌های متولی تزریق کنیم.

پیگیری برنامه‌های مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی وظیفه وزارت عتف است

وی گفت: زمان تحول جدی در آموزش عالی کشور فرا رسیده است و پیگیری برنامه‌های مصوب مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی از وظایف وزارت عتف است و ما می‌خواهیم آنها را به سرعت پیش ببریم.

غلامی با اشاره به ظرفیت‌ها بیان کرد: زمانی که بحث استقلال دانشگاه‌ها مطرح می‌شود باید به تمام ظرفیت‌های موجود توجه داشته باشیم و برنامه‌های کیفی سازی را می‌توانیم با اختیاراتی که داریم از دانشگاه‌ها بپرسیم.

غلامی درباره مدیران آموزش عالی کشور گفت: تجربیات مدیران و اساتید آموزش عالی به دیگر سازمان‌ها هم رسیده است و آن‌ها اقدامات خوبی انجام داده اند و امیدواریم وظیفه خود در تحولات آموزش عالی را به خوبی انجام دهیم.

منصور غلامی وزیر علوم تحقیقات و فناوری درحاشیه مراسم تودیع و معارفه معاون آموزشی جدید وزارت علوم و در جمع خبرنگاران با اشاره به سرا‌های دانشجویی اظهار کرد: در بخش سرای دانشجویی برنامه‌هایی انجام شده است، اما انجام این برنامه‌ها به سرمایه احتیاج دارد.

وی ادامه داد: چندسالی است برای تامین و ارتقای سرای دانشجویی کار کرده‌ایم و ساختمان‌های بزرگ ردیف بودجه مخصوصی برای آن در نظر گرفته ایم.

غلامی با اشاره به این تجهیزات گفت: تعمیر و تجهیز سرا‌های دانشجویی به هزینه احتیاج دارد که این هزینه‌ها تامین شده اند، اما نگرانی‌هایی هم برای تامین سرا‌ها وجود دارد.


بیشتر بخوانید:فشار‌های فراستادی بزرگترین چالش آموزش عالی/ دانشگاه آزاد خود را تافته جدابافته می‌داند


انتهای پیام/

 

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر