کد خبر: ۷۰۰۸۷۴۷
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۶
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور تأکید کرد؛

علیرضا تابش گفت: پژوهشگاه سوانح موظف است ظرف یک هفته درباره زمین پیشنهادی برای جابجایی روستای حسین آباد کالپوش اعمال نظر کند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان، علیرضا تابش پس از بازدید از وضعیت روستای حسین آباد کالپوش و گفتگو با ساکنان این روستا گفت: برای رفع مشکلات حسین آباد و ساکنان آن باید در مرحله نخست ۱۸۰ خانوار اسکان داده شوند و منازل جابجا شوند که این مورد با روش‌های معمول که در حوادث و رانش‌های زمین در کشور وجود دارد، در حال انجام است.

وی افزود: مرحله دوم، زمان مطالعات جامع برای کل روستاست که این مورد در دستور کار پژوهشگاه بنیاد مسکن قرار دارد تا مشخص شود روستا از پایداری لازم برخوردار است یا خیر که نتیجه قطعی این تحقیقات هنوز مشخص نشده است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور با اشاره به بررسی چند قطعه زمین برای جابجایی روستای حسین آباد کالپوش گفت: روستاییان با یکی از زمین‌های پیشنهادی به علت دوری از روستای فعلی موافق نیستند و حق نیز با آنهاست.

تابش با اشاره به بررسی جامع یک زمین پیشنهادی دیگر گفت: به رئیس پژوهشگاه سوانح کشور که در این سفر نیز حضور دارد، دستور داده شده ظرف یک هفته درباره این زمین پیشنهادی برای جابجایی روستای حسین آباد کالپوش اعمال نظر کند تا وضعیت مردم حسین آباد کالپوش هر چه سریعتر تعیین تکلیف شود.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور تاکید کرد: با توجه به نزدیک شدن زمستان هر چه سریعتر باید وضعیت زمین روستا و اسکان اضطراری روستاییان مشخص شود.

رانش زمین از اواخر اسفند پارسال سبب شد ۱۸۶ منزل مسکونی در روستای حسین آباد به طور کامل تخریب شود و ساکنان آن‌ها مجبور به تخلیه شوند.
۳۲۹ منزل مسکونی دیگر نیز در این رانش، آسیب جدی دیده که ساکنان آن‌ها باید منازل خود را تخلیه کنند.

روستای حسین آباد از توابع بخش کالپوش شهرستان میامی در استان سمنان است.

ساخت ۳۰ هزار واحد مسکونی در استان‌های سیل زده

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور در سفر به کالپوش در استان سمنان گفت: احداث ۳۰ هزار واحد مسکونی در مناطق سیل زده کشور با اعتبار دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان آغاز شده است که از این تعداد واحد مسکونی پی کنی ۱۳ هزار واحد انجام شده و متخصصان در حال ساخت و ساز هستند.

وی بیان کرد: مالکان ۴۰ هزار واحد مسکونی آسیب دیده نیز برای دریافت تسهیلات تعمیرات به بانک معرفی شدند که تاکنون تعمیرات ۲۶ هزار واحد مسکونی به پایان رسیده است.

به گفته وی، مالکان ۴۲ هزار واحد مسکونی آسیب دیده در سیل هم تسهیلات معیشتی گرفتند.

علیرضا تابش با اشاره به اعتبار دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی بازسازی واحد‌های مسکونی آسیب دیده از سیل خاطرنشان کرد: تاکنون هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان از این تسهیلات پرداخت شده و این روند ادامه دارد.

وی برای بررسی مشکلات ناشی از رانش زمین به روستای حسین آباد کالپوش سفر کرده است.

انتهای پیام / م

برای رفع مشکلات حسین آباد و ساکنان آن باید در مرحله نخست ۱۸۰ خانوار اسکان داده شوند

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر