کد خبر: ۷۰۰۹۰۰۰
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۵
۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۵
کد خبر : ۷۰۰۹۰۰۰
رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

نبی پور مازاد تولید را عامل اصلی افت ۲۰۰ تا ۲۰۰ تومانی قیمت هر کیلو تخم مرغ طی چند روز اخیر در بازار اعلام کرد.

مازاد تولید بر افت قیمت تخم مرغ در بازار دامن زد/قیمت هر کیلو تخم مرغ ۶ هزار و ۴۰۰ تومانناصر نبی پور رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران در گفت و گو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه قیمت تخم مرغ نسبت به چند روز اخیر در بازار کاهش داشته است، اظهار کرد: هم اکنون قیمت هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری با افت ۲۰۰ تا ۳۰۰ تومانی ناشی از افت صادرات ۶ هزار و ۳۰۰ تا ۶ هزار و ۴۰۰ تومان است.

وی مازاد تخم مرغ را دلیل اصلی کاهش قیمت در بازار برشمرد و گفت: دلالان بدون آنکه مشتری داشته باشند، تخم مرغ را لب مرز برده و تجارعراقی به سبب مازاد تولید چانه زنی می‌کنند تا قیمت را کاهش دهند.

نبی پور با اشاره به اینکه بخشی از تخم مرغ تولیدی با توجه به کاهش مصرف تخم مرغ در فصل گرما باید به بازار‌های هدف صادر شود، ادامه داد: در غیر این صورت با افت شدید قیمت در شهریور روبرو می‌شویم.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه صادرکنندگان واقعی در صادرات تخم مرغ مشکلی ندارند، بیان کرد: براساس آمار ۶ هزار و ۴۰۰ تا ۶ هزار و ۵۰۰ تن تخم مرغ ظرف یک ماه و نیم گذشته صادر شد که این میزان در برابر مازاد تولید ماهانه ۷ هزار و ۵۰۰ تا ۷ هزار و ۸۰۰ تن رقم چندانی نیست.


بیشتر بخوانید: عراق واردات تخم مرغ از ایران را متوقف کرد/ قیمت هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری ۶ هزار و ۶۰۰ تومان


وی قیمت تمام شده هر کیلو تخم مرغ از دیدگاه وزارت جهاد کشاورزی را ۷ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران در پایان با اشاره به راهکار کاهش مازاد تولید تخم مرغ در کشور تصریح کرد: با توجه به گرمای هوا، بازار عراق ظرفیت این میزان مازاد را ندارد، از این رو جوجه ریزی مناسب در واحد‌های مرغداران و جلوگیری از فعالیت واحد‌های غیر مجاز تنها راهکار پیشگیری از مازاد تولید تخم مرغ در کشور به شمار می‌رود.

انتهای پیام/

جلوگیری از فعالیت واحدهای غیر مجاز تنها راهکار تعادل تولید تخم مرغ در بازار

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر