کد خبر: ۷۰۰۹۲۱۲
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۱
۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۱
کد خبر : ۷۰۰۹۲۱۲

وزیر خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد یکی از کشور‌های جهان در ماه مرداد، این کشور را به رسمیت خواهد شناخت.

قرار است به زودی یک کشور، فلسطین را به رسمیت بشناسدبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری «وفا»، «ریاض المالکی»، وزیر امور خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین، یک کشور‌ تا پایان ماه ژوئیه، فلسطین را به رسمیت خواهد شناخت.

او گفت: تا پایان ماه جاری (ژوئیه) شاهد خواهیم بود که کشور جدیدی، فلسطین را به رسمیت خواهد شناخت از همین رو مجموع کشور‌هایی که فلسطین را به رسمیت خواهند شناخت، بالغ بر ۱۴۰ کشور خواهند شد که نشان از تلاش‌های جمعی دارد، تلاش‌هایی که رهبران فلسطینی در عرصه سیاسی و دیپلماسی انجام داده‌اند.

وزیر امور خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین در مصاحبه با برنامه «پرونده امروز» در تلویزیون فلسطین گفت: فلسطین همیشه در تمام کنفراس‌های منطقه‌ای و بین‌المللی حضور داشته است و به همین علت همیشه در نشست وزرای جنبش عدم تعهد به عنوان معاون این جنبش انتخاب می‌شود.

المالکی افزود: برگزاری نشست کمیسیون فلسطین در جنبش عدم تعهد که در واقع مجموعه‌ای متشکل از نمایندگان کشور‌هایی به شمار می‌رود که ریاست این جنبش را سال‌ها از زمان تاسیس آن برعهده دارند، موضوع مثبتی است و انتظار می‌رود بیانیه‌ای قوی در حمایت از فلسطین در آن منتشر شود.

او اضافه کرد قرار است پس از برگزاری نشست جنبش عدم تعهد به جمهوری اکوادور سفر و سه توافقنامه امضا کند. وی در این سفر با رئیس جمهور اکوادور و وزیر خارجه این کشور دیدار خواهد کرد. المالکی همچنین در نشستی با سفرای فلسطین در قاره آمریکای لاتین شرکت و چگونی تحکیم روابط فلسطین با کشور‌های این قاره و فعال سازی نقش اتباع فلسطینی را در این کشور‌ها با آنان بررسی خواهد کرد.

وزیر امور خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین در ادامه افزود وی به جزیره سنت وینسنت و گرنادین که دوست فلسطین است و فلسطین را به رسمیت می‌شناسد و به عنوان عضو غیر دائم در شورای امنیت انتخاب شده است، سفر خواهد کرد.  المالکی گفت بعد از سفر به آمریکای لاتین به یکی از کشور‌هایی که فلسطین را به رسمیت شناخته است، سفر خواهد کرد هرچند نامی از این کشور نبرد.

وزیر خارجه فلسطین با تاکید بر اینکه ملت فلسطین هرگز معامله قرن را نخواهند پذیرفت، اظهارات اخیر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در مورد الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به سرزمین‌های اشغالی را رشوه‌ای انتخاباتی به جناح راست افراطی این رژیم دانست.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر