کد خبر: ۷۰۰۹۲۸۷
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۳
۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۳
کد خبر : ۷۰۰۹۲۸۷

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندارخطاب به مدیران استانی گفت: اولویت ساخت وسازها استفاده از مصالح بومی استاندارد و با کیفیت خراسان جنوبی است.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند  ، میر جعفریان در شورای فنی استان گفت: صنعت، معدن وتجارت با همکاری استاندارد لیستی از تولیدات و مصالح با کیفیت خراسان جنوبی را باید در اختیار دستگاه‌های اجرایی قرار دهد واین تولید کنندگان باید بخوبی معرفی شوند.

او افزود: اگر با وجود مصالح با کیفیت خراسان جنوبی مدیری اقدام به خرید مصالح از خارج استان بکند هزینه آن بطور کامل از مدیر مربوطه اخذ خواهد شد.

میر جعفریان همچنین گفت: کیفیت مصالح باید به صورت دوره‌ای کنترل و مورد راستی آزمایی قرار گیرد و مدیران اجرایی نیز باید کارشناسان فنی خود را نیز توجیه کنند و سیاست‌های دولتی و استانی را به آن‌ها ابلاغ و صلاحیت مشاوران و پیمانکاران نیز باید به روز شود تا طرح‌های عمرانی کیفیت لازم را داشته باشند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار همچنین افزود: دستگاه‌های اجرایی باید مصالح مورد نیاز خود را به سازمان صمت اعلام کنند تا آن‌ها به کمک سازمان مدیریت و برنامه ریزی برای تولیدات این مصالح برنامه ریزی کنند که توازن در تولید محصولات برقرار شود.

او  در پایان با اشاره به اینکه ۸۸ هزار و ۸۳۵ واحد مسکن روستایی در خراسان جنوبی وجود دارد، گفت: ۴۵ درصد این مساکن بازسازی شده اند، اما ۳۶ هزار و ۴۲۲ واحد مسکن روستایی در استان کاملا بی دوام هستند که امسال عملیات ساخت ۱۰ هزار واحدمسکونی محرومان در قالب تسهیلات و کمک‌های بلاعوض سازمان مدیریت وبرنامه ریزی کشور در خراسان جنوبی آغازشده است.

میر جعفریان همچنین افزود: این ساخت وساز‌ها فرصت مناسب وبزرگی برای خراسان جنوبی است وپیش بینی می‌شود ۳۰۰ شغل مستقیم وغیر مستقیم را تحت تاثیر قرار دهد که باید از این ظرفیت بخوبی استفاده و نباید این فرصت هاتبدیل به تهدید شود، قیمت‌ها باید کنترل شود تا باکار بیشتر وسود کمتر این طرح به اتمام برسد.

رییس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان جنوبی نیز در این جلسه با بیان اینکه ازاین پس لیست تمامی مصالح‌های استاندارد استان احصا خواهد شد افزود: اسناد مناقصه دستگاه‌های اجرایی خراسان جنوبی نیز رصد خواهد شد.

پورعیسی همچنین از عدم معرفی دقیق تولید کنندگان مصالح خراسان جنوبی توسط صنعت، معدن وتجارت استان نیز انتقاد کرد.

انتهای پیام / ط آ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر