کد خبر: ۷۰۰۹۴۳۳
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۷
قهرمان سابق دوومیدانی:

احسان مهاجر شجاعی گفت: کیهانی در این چند سال حضورش در دوومیدانی حدود ۳۰ سفر خارجی رفته که دلیل خاصی نداشته است.

به گزارش خبرنگار پایه و آبی گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، احسان مهاجر شجاعی قهرمان سابق دوومیدانی در گفتگو با یکی از برنامه های رادیویی درباره وضعیت این رشته ورزشی  کشورمان اظهار کرد: امیدوارم بازرسی  وزارت ورزش و وزیر ورزش و جوانان صحبت هایم را بشنوند و به آن ورود کنند. چطور کیهانی رئیس فدراسیون دوومیدانی از وضعیت بد اقتصادی صحبت می‌کند، اما در این چند سال حضورش در این رشته ورزشی حدود ۳۰ سفر خارجی رفته و اصلا دلیل خاصی نداشته است و برخی از این سفر‌ها با پرواز بیزینس کلاس بوده است. ما اصلا در طول دوران ریاست فدراسیون‌ها نداشتیم که یک رئیس فدراسیون با پرواز بیزینس کلاس که هزینه اش چندین برابر پرواز‌های عادی است به سفر برود. علاوه بر این کیهانی در  زمان مسابقات در هتل‌هایی غیر از محل اقامت ورزشکاران مستقر می‌شود که این خودش هزینه زیادی را بر دوش فدراسیون می‌گذارد.  

کیهانی سفر‌های غیر ضروری با پرواز بیزنس کلاس رفته است/ بازرسی وزارت ورزش با متخلفان برخورد کند

کیهانی چوب حراج به آپارتمان های فدراسیون زد 

او ادامه داد: متاسفانه کیهانی با سهل انگاری سالن چند منظوره دوومیدانی (سالن کشوری سابق) که سالیانه میلیاردی برای فدراسیون درآمد داشت را به راحتی از دست داد. ۳ واحد آپارتمان در خیابان سمیه که در تملک فدراسیون دوومیدانی است را کیهانی در این اوضاع بد اقتصادی چوب حراج به آن‌ها زد و  این آپارتمان‌ها  را با مبلغ ناچیز  ۲، ۳ میلیونی اجاره داده است. سازمان بازرسی وزارت ورزش باید بررسی کند که چرا این آپارتمان‌ها با این قیمت به اجاره گذاشته شدند. بودجه فدراسیون دوومیدانی ۳ برابر شده و میلیارد‌ها تومان به نام اسپانسر وارد فدراسیون شد و این پول‌ها چه شد؟  

کیهانی در خواب به سر می برد که می گوید مسابقه مهمی پیش رو نداریم 

او در واکنش به اظهارات کیهانی که مسابقه مهمی در دوومیدانی نداریم، گفت: مسابقات آسیایی زمستان سال گذشته برگزار شد و ما به خاطر اینکه اردویی نداشتیم نتایج خوبی در این مسابقات نگرفتیم. همچنین در این مسابقات ۲ مدال گرفتیم که حدادی همیشه مدال می‌گیرد و فکر نکنم برای شیری دیگر مدال آور کشورمان هزینه‌ای صورت گرفته باشد. من در طول ۸ ماهی که در فدراسیون بودم تیمی را تحویل کیهانی دادم که در مسابقات آسیایی نزدیک به ۵، ۶ مدال گرفتند و او در این مدت تیم را به صورتی درآورد که فقط ۲ مدال گرفت. ما سال آینده رویداد بزرگ المپیک را پیش رو داریم و بازیکنان باید ورودی این مسابقات بیاورند چطور کیهانی در جریان این موضوع نیست و نمی‌دانم چطور بیان می‌کند که ما مسابقه مهمی نداریم. اکثر کشور‌ها امسال در مسابقات مختلف شرکت می‌کنند تا ورودی کسب کنند. ما سال‌های گذشته ۷، ۸ ورزشکار داشتیم که در مسابقات جهانی شرکت می‌کردند و امسال چند ورزشکار داریم که ورودی این مسابقات راکسب کردند. مسابقات جهانی مهرماه برگزار می‌شود، چند ورزشکار هستند که می‌توانند ورودی بیاورند و در آن مسابقات در قطر شرکت کنند. کیهانی در خواب به سر می‌برد که می‌گوید مسابقه‌ای پیش رو نداریم.  

فدراسیون دوومیدانی برنامه بلند مدت ندارد 

او درباره اینکه کسب ۲ مدال در مسابقات آسیایی نگران کننده است و برای مسابقات جهانی قطر فقط به حدادی برای کسب مدال دل بستیم و در سایر ماده‌های دوومیدانی  چه رشدی داشتیم، گفت: متاسفانه فدراسیون دوومیدانی برنامه بلند مدتی نداشته است و در یک مقطع فدراسیون قبلی برنامه‌ای را کار کرد که  نتیجه داد و کیهانی هم پشت این برنامه قایم شد و اکنون مشخص شد که چند مرده حلاج است. چند وقت پیش برگه‌ای را بازرس وزارت ورزش بین هیئت‌های ورزشی پخش کرد که درباره نحوه پرداخت پاداش‌ها بود و این پاداش  برای ورزشکارانی بود که در مسابقات آسیایی مدال گرفتند، اما کیهانی با اختیار خودش خیلی جالب این پاداش‌ها را بین یکسری از افراد تقسیم کرد  که حقشان نبود.  

کیهانی سفر‌های غیر ضروری با پرواز بیزنس کلاس رفته است/ بازرسی وزارت ورزش با متخلفان برخورد کند

نحوه نقسیم پاداش ها را برای جامعه دوومیدانی شفاف سازی کنند 

قهرمان سابق دوومیدانی افزود: تیمور غیاثی هم حقش نبود که پاداش بگیرد، چون او شاگردی در مسابقات آسیایی نداشت و صیامی هم چه حقی داشت که ۶۰، ۷۰ میلیون پاداش بگیرد و بعد آنها گفتند از حقمان گذشتیم. اصلا چه حقی داشتند که از حقشان گذشتند! علاوه براین فدراسیون گفت این پاداش  بین کارمندان تقسیم می‌کنیم و دیدیم که خسرو شیری کارمند فدراسیون  ۱ سکه و نیم گرفته و خانمی به نام رستمی ۷ سکه گرفت و دلیل این نحوه تقسیم چه بود و باید برای جامعه دوومیدانی شفاف سازی کنند. چرا بازرسی وزرات ورزش به راحتی از این تخلفات عبور می‌کند و باید با این افراد برخورد کند که دفعه دیگر روسای آینده که در مسند ریاست  قرار گرفتند برای منافع این مملکت و نه باری به هر جهت کار کنند. همچنین  بوق و کرنا کنند کار‌هایی که انجام ندهند.  


بیشتر بخوانید:

پیرجهان هم رکورد زد، هم طلا گرفت/ مدال نقره بر گردن حمیده عباسعلی نژاد

ربانی: کیهانی فراموش کرده رئیس فدراسیون دوومیدانی است/ بعید می‌دانم در المپیک توکیو نتیجه خوبی بگیریم

سپهرزاد: رئیس فدراسیون در پاداش‌ها دست برده است/ با ما همانند کارگر‌های موقت برخورد می‌کنند/ ۲ سال زحمت می‌کشیم ۲ ماه حقوق می‌گیریم


انتهای پیام/ 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر