کد خبر: ۷۰۰۹۵۱۳
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۲

به نوشته روزنامه ­وال استریت ژورنال، رئیس‌جمهور آمریکا به زودی نشستی با سناتور‌ها برای بررسی اعمال تحریم‌ها علیه ترکیه به سبب خرید سامانه موشکی روسی برگزار می‌کند.

ترامپ با سناتور‌های آمریکایی درباره تحریم ترکیه گفتگو می‌کندبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال گزارش داد دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در نظر دارد این هفته با گروهی از سناتور‌ها در کاخ سفید برای بحث درباره تحریم‌های احتمالی علیه ترکیه دیدار کند.

این نشست در حالی برگزار می‌شود که فشار نمایندگان آمریکا برای مجازات آنکارا سبب خرید سامانه دفاع موشکی از روسیه افزایش یافته است. ­

پیش از این نیز روزنامه «قرار» چاپ ترکیه نوشت: رئیس جمهور آمریکا قصد دارد روز سه‌شنبه با شماری از اعضای سنا درباره بحرانی که میان آنکارا و واشنگتن بر سر سامانه‌های اس ۴۰۰ بروز کرده است، رایزنی کند.

به نوشته این روزنامه ترکیه‌ای، ترامپ مایل است این بحران را از طریق گفتگو با سناتور‌های جمهوری خواه در کاخ سفید حل کند. شماری از سناتور‌های جمهوری خواه خواستار اتخاذ تدابیر شدید علیه ترکیه هستند، اما ترامپ با تاکید بر اینکه ترکیه متحد آمریکا است تلاش می‌کند که به صورت ملایم‌تر با این موضوع برخورد کند.

اکنون بحث‌ها در واشنگتن در این باره که آیا پس از اخراج ترکیه از طرح ساخت هواپیما‌های اف ۳۵ باید تحریم‌های اقتصادی گسترده‌ای در چارچوب قانون کاتسا علیه ترکیه اجرا شود یا خیر، ادامه دارد.

رئیس جمهور آمریکا اظهارات متناقضی در این‌باره داشته است و سناتور‌های آمریکایی نیز فشار‌ها را بر کاخ سفید افزایش داده‌اند. شماری از سناتور‌ها طرحی را برای تعلیق عضویت ترکیه در پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) ارائه کرده‌اند.

در دعوت‌نامه‌ای که از جانب رئیس جمهور آمریکا به سناتور‌ها فرستاده شده، محور نشستی که قرار است روز سه‌شنبه در کاخ سفید برگزار شود، بررسی تحریم‌ها علیه ترکیه اعلام شده است. همزمان تماس‌های دیپلماتیک میان مقامات آنکارا و واشنگتن نیز افزایش یافته است.

ترامپ هفته گذشته اعلام کرد آمریکا روند فروش جنگنده‌های پیشرفته رادارگریز اف ۳۵ را به ترکیه متوقف می‌کند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر