کد خبر: ۷۰۰۹۵۴۶
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۶
۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۶
کد خبر : ۷۰۰۹۵۴۶

حواشی سومین جلسه دادگاه شهردار اسبق تهران را در این گزارش بخوانید.

حواشی سومین جلسه دادگاه نجفی+ تصاویربه گزارش خبرنگار حوزه حقوقی- قضایی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سومین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده قتل میترا استاد همسر دوم محمدعلی نجفی شهردار اسبق تهران امروز در شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی محمدی کشکولی به صورت علنی برگزار شد. این جلسه دادگاه با حواشی همراه بود که در ادامه می‌خوانید.


بیشتر بخوانید؛ مشروح سومین جلسه رسیدگی به پرونده قتل میترا استاد به دست نجفی، شهردار اسبق تهران


(ساعت ۰۸:۲۱) سومین جلسه دادگاه نجفی امروز در حالی برگزار شد که پسر میترا استاد به همراه دایی و وکلایش اولین افرادی بودند که وارد دادگاه شدند.

(ساعت ۰۸:۲۶) وکلای نجفی منتظر حضور دختر و داماد نجفی جلوی درب دادگاه هستند.

در سومین جلسه دادگاه نجفی چه گذشت؟

(ساعت ۰۸:۳۹)  قاضی کشکولی هم اکنون وارد دادگاه شد. وکلای نجفی نیز پس از ورود قاضی وارد دادگاه شدند.

(ساعت ۰۹:۰۳)  محمدعلی نجفی در حالی که پوشه آبی رنگ به دست داشت، لحظاتی پیش وارد محوطه دادگاه شد.

(ساعت ۰۹:۲۰)  مسعود استاد برادر میترا استاد امروز قبل از شروع سومین جلسه دادگاه شهردار اسبق تهران درباره اینکه بزرگترین آرزوی خواهرتان پیش از این قتل چه بود، گفت: بزرگترین آرزوی میترا موفقیت مهیار (پسرش) بود و همیشه می‌گفت:"دلم می‌خواهد مهیار را در بهترین دانشگاه و بر مطرح‌ترین صندلی‌های مدیریتی کشور ببینم و هرروز موفق‌تر شود و همیشه تاکید داشت که مهیار خوب درست بخواند تا بتواند مسیر بهتری برای پیشرفت خود ایجاد کند. "

مسعود استاد در مورد میزان دارایی‌هایی شخصی خواهرش نیز اظهار کرد: خواهرم هیچ سرمایه‌ای نداشت و هیچ سرمایه‌ای از او باقی نمانده است.

(ساعت ۰۹:۲۶) سومین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده قتل میترا استاد همسر دوم محمدعلی نجفی شهردار اسبق تهران با قرائت آیاتی از قرآن کریم و به صورت رسمی آغاز شد. نجفی در صحن علنی دادگاه در حال گفت‌وگو با وکیل خود گودرزی است.

در سومین جلسه دادگاه نجفی چه گذشت؟+ تصاویر

(ساعت ۰۹:۴۶) قاضی محمدی کشکولی رئیس دادگاه پرونده قتل میترا استاد با اشاره به مقدمه‌ای از دومین جلسه دادگاه محمد علی نجفی گفت: اظهار نظر‌ها باید از سوی وکلای طرفین در چارچوب موازین حقوقی باشد. او گفت: حمیدرضا گودرزی چنان که دفاعی دارد دادگاه استقبال خواهد کرد.

قاضی تصریح کرد: پس از پایان جلسه قبل اظهارنظر‌هایی از سوی وکلا و افراد درگیر پرونده انجام شده که خارج از محیط دادگاه بود و از حیث حقوقی فاقد ارزش قضایی است.

حواشی سومین جلسه دادگاه شهردار اسبق تهران+ تصاویر/حضور علی دایی در دادگاه

به گفته او این اظهارنظر‌ها به نفع دادرسی منصفانه نیست و لازم است صحبت‌ها در چهارچوب موازین حقوقی انجام شود تا برداشت اشتباه از آن‌ها نشود.

(ساعت ۱۰:۰۵) علی دایی در دادگاه کیفری یک استان تهران حضور یافت. دایی در رابطه با علت حضورش در دادگاه به خبرنگاران گفت: به شما ربطی ندارد که مثل اختاپوس دور من را گرفتید.

وی اندکی بعد اظهار کرد: من برای پیگیری کار یکی از دوستانم به دادگاه رفتم که خبرنگاران جلوی من را گرفتند و سوال پیچم کردند؛ نمی‌دانم چرا باید اتفاقات و رفت و آمد‌های من برای دیگران مهم باشد. زندگی خصوصی من به کسی ارتباطی ندارد.

حواشی سومین جلسه دادگاه شهردار اسبق تهران+ تصاویر/حضور علی دایی در دادگاه

(ساعت ۱۰:۵۰) گودرزی وکیل مدافع شهردار اسبق تهران: نجفی هیچ گاه در اعترافات خود نگفته است که اسلحه را گرفتم و مستقیم به سمت میترا شلیک کردم، نجفی انگیزه خود را اختلاف خانوادگی مطرح کرده است و باید بگویم که موکلم هیچ گاه به قتل عمد اعتراف نکرده است و تمام صحبت‌هایش از روز اول یکی بود.

وکیل مدافع نجفی گفت: نجفی بار‌ها گفته است که میترا شانه من را گرفته بود و چند بار گفتم ول کن که این کار را نکرد و کنترلی روی اسلحه نداشتم.

(ساعت ۱۰:۳۹) محمد علی نجفی شهردار اسبق تهران برای ارائه دفاعیات خود در جایگاه حضور یافت.

 قاضی خطاب به نجفی گفت: درباره نحوه استفاده از اسلحه سه روایت متفاوت داشته اید؛ در بازجویی اداره آگاهی گفته‌اید که خودم اسلحه را مسلح کردم، در جایی دیگر گفته‌اید که یادم نمی‌آید و باز هم اعلام کردید که اسلحه از قبل مسلح بوده است؛ آیا اطلاعات تکمیلی در این خصوص دارید که بگویید؟

نجفی اظهار کرد: ابتدا من شوکه شده بودم و نمی‌دانستم چه اتفاقی افتاده است، اما بعد‌ها که خودم را پیدا کردم به یاد آوردم که این اسلحه قبلا مسلح بوده است؛ البته بنا داشتم که بعدا خشاب را از اسلحه جدا کنم که این اتفاق افتاد.

وی افزود: اول فکر کردم که ۴ گلوله زده شده، یکی به بالش و سه گلوله دیگر هم زده شده، اما در دادسرا گفتند ۴ گلوله که با احتساب یک گلوله بالش می‌شود ۵ تا گلوله.

قاضی در این لحظه از وی پرسید: دقیقاً بگویید چند گلوله شلیک کردید؟

نجفی بیان کرد: نمی‌توانم تعداد گلوله‌ها را بشمارم. فقط آخرین گلوله که خورد و میترا دستم را رها کرد یادم است که از پشت در وان افتاد. ظاهراً همان ۵ گلوله بوده است.

قاضی گفت: در بررسی صحنه گفته‌اید که رفتید و دو مرتبه کنار جسد نشستید، آن موقع خونی را متوجه نشدید؟

نجفی اظهار کرد: خونی که از سینه آمده بود را دیدم، اما خونی که در کف حمام و خشکیده شده بود را متوجه نشدم. حتی خونی که پایم چسبیده بود را ندیدم و راننده‌ام آقای آقازاده دید و گفت.

قاضی پرسید: چه موقع متوجه شدید به سینه مرحومه گلوله زده شده است؟

متهم گفت: زمانی که دستم را رها کرد و در وان افتاد. جلوتر رفتم دیدم سینه‌اش تیر خورده. دستم را بر روی سر و صورتش کشیدم دیدم فوت شده است. حتی اصابت گلوله به دستش را آن موقع متوجه نشدم و در اداره آگاهی به من گفتند.

حواشی سومین جلسه دادگاه شهردار اسبق تهران+ تصاویر/حضور علی دایی در دادگاه

(ساعت ۱۱:۰۲) فیلم بازسازی صحنه قتل در دادگاه به نمایش درآمد.

 (ساعت ۱۱:۴۴) قاضی کشکولی از روانپزشک‌ها خواست که به جایگاه بیایند.

(ساعت ۱۱:۴۶) قاضی کشکولی از وکیل محمدعلی نجفی خواست که برای بیان آخرین دفاع خود به جایگاه بیاید. گودرزی، وکیل مدافع در آخرین دفاع خود از نجفی گفت: تیراندازی آقای نجفی بی هدف بوده و دستش آزاد نبوده و اظهارات او قریب به واقعیت است.

(ساعت ۱۱:۵۹) مهیار پسر مقتول میترا استاد وارد جایگاه شد. پسر میترا استاد پیراهن خود را که به هنگام روبه رو شدن با صحنه به تن داشت به دادگاه آورد.

قاضی از او پرسید که تعداد کمی دکمه داخل سالن کشف شده است این دکمه ها از کجا آمده است؟

مهیار در پاسخ گفت: من در ساعت ۱۰ و ۱۲ دقیقه به خانه آمدم با جسد مادرم روبه رو شدم و پیراهنم را پاره کردم چون دچار شوک شدم‌ و این دکمه ها متعلق به پیراهن من است.

قاضی : پیراهنت را عوض کردی؟

مهیار: زیر پیراهنم تی شرت داشتم و با همان بیرون رفتم.

در ادامه پسر مقتول میترا استاد، پیراهن خود را که به هنگام رو به رو شدن با صحنه قتل به تن داشت، در دادگاه نشان داد.

حواشی سومین جلسه دادگاه شهردار اسبق تهران+ تصاویر و فیلم بازسازی صحنه قتل/ حضور علی دایی در دادگاه

(۱۱:۵۹) مسعود استاد برادر مقتول بعد از حضور در جایگاه خطاب به قاضی گفت: من شب قبل حادثه که در خانه خواهرم مهمان بودم، متوجه مشاجره ای بین آقای نجفی و خواهرم نشدم.

حواشی سومین جلسه دادگاه شهردار اسبق تهران+ تصاویر و فیلم بازسازی صحنه قتل/ حضور علی دایی در دادگاه

(۱۲:۱۰) قاضی کشکولی در آخرین اظهارات خود ضمن دعوت از نجفی برای اخذ آخرین دفاع گفت: عمل ارتکابی در صحنه قتل و وسایلی که از آن استفاده شده است و اظهارات آقای نجفی را به دقت بررسی خواهیم کرد. ابهامات مرتفع شده است.

همچنین محمدعلی نجفی برای آخرین دفاعیات خود باتوجه به شکایت اولیا دم بار دیگر به جایگاه آمد.

(۱۲:۲۰) نجفی در دفاعیات پایانی خود که در جایگاه حضور پیدا کرد، گفت: تقصیر خودم را در وقوع این جرم می‌پذیرم و ان‌شاءالله مورد رحمت الهی قرار گیرم.

(۱۲:۳۸) قاضی کشکولی ختم رسیدگی دادگاه را اعلام کرد و گفت حکم در موعد مقرر صادر می‌شود.

(۱۳:۰۸) قاضی محمدی کشکولی پس از اتمام سومین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده قتل میترا استاد و در جمع خبرنگاران درباره ایرادات وارد شده کیفرخواست گفت: این موارد ایراد ماهیتی است و باید منتظر حکم دادگاه باشید.

وی اظهار کرد: قانون مشخص کرده که حکم تا ۷ روز بعد از پایان دادگاه صادر شود.

قاضی در پاسخ به این سوال که به نجفی فرصت دفاع داده نشده است، اظهار کرد: فرصت به اندازه کافی بود.

قاضی کشکولی در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود کیفرخواست عجولانه نوشته شده است، گفت: این ادعای وکلا است و موارد قضایی که در مراحل مقدماتی انجام شده منطبق با قانون بود.

وی در پاسخ به این سوال که جلسه‌ای برای صلح و سازش بین طرفین پرونده تشکیل نمی‌دهید، اظهار کرد: این خارج از صلاحیت ما است و ربطی به هئیت قضایی ندارد.

قاضی کشکولی در پاسخ به این سوال که آیا عدم حضور پدر و مادر میترا استاد در رسیدگی اخلالی ایجاد نمی‌کند، گفت: آن‌ها وکیل قانونی داشتند و وکلا دفاع کردند و منع قانونی وجود ندارد.

(۱۳:۰۴) مسعود استاد پس از پایان سومین جلسه رسیدگی به پرونده قتل خواهرش و در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا درست است که در قبال اخذ مبلغ میلیاردی قرار است، رضایت دهید و اینکه آیا بحث صلح و سازش مطرح است، گفت: خیر اصلا چنین چیزی نیست. وی بار دیگر بر قصاص متهم پرونده تاکید کرد.

وکیل نجفی: برای اخذ رضایت از اولیای دم تلاش کرده‌ایم، اما هنوز موفق نشده‌ایم

(۱۳:۲۸) گودرزی در حاشیه سومین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده قتل میترا استاد گفت:دفاعیات ما به هم متصل است و بخشی را جلسه قبل و بخشی را امروز ارایه کردیم.

وی افزود: قتل بدون عمد به معنی قتل شبه عمد است و ما نواقصی که در مرحله کیفرخواست وجود داشت را در جلسه اول مطرح کردیم و در جلسه دوم دفاع ماهوی را ارائه دادیم.

وکیل نجفی تصریح کرد: ما تقاضای ارجاع پرونده به کارشناس پزشکی قانونی و کارشناس اسلحه را داریم و با توجه به اخذ آخرین دفاعیات پیش بینی می‌کنیم تقاضای ما پذیرفته نخواهد شد.

گودرزی اظهار کرد: برای گرفتن رضایت از اولیای دم تلاش خودمان را کرده‌ایم، اما هنوز موفق نشده‌ایم. اگر به نتیجه برسیم به اطلاع مردم می‌رسانیم.

انتهای پیام/

در سومین جلسه دادگاه نجفی چه گذشت؟

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱۲۱
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۳
عاقبت مردان هوس باز همینه وگرنه زن خود چش بود اون جای دخترش بود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۶
درسته ولی خیلی ها همسر دیگری اختیار کردند و چیزی نشد این از شانس نجفی بود که این جور شخصی گیرش اومد پسرش همان روز اول گفت اختلاف سر مال بود مقتول حوصله نداشت صبر کنه که نجفی به مرگ طبیعی از دنیا بره چون می دونست همه چیز به اسم دخترش بوده اگر پول می خواست باید همون اول شرط میکرد که باید اموالت را بنامش کند و بعد ازدواج کند.البته نجفی هم خیلی بی احتیاطی کرد و فکر کرد همه چیز عادی است.
میترا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۳
تابلوعه قتله عمدیه تشخیصش کار سختی نیس این قاضیه هی طولش میده،حکم اعدامو بده دیگه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۲
اقای نحفی خربزه لرز داره ابروی مرد و نبر خودتو بزار جای مقتوله حالتو بگو
گلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۹
قاتل میترا کسی نیست جز همان هایی که او را سر راه نجفی قرار دادند واقعا قدرت چقدر بی رحم است که برای حفظ و رسیدن به آن و کنار زدن رقبا از مرگ دیگران و نابودی انسانها اباهی ندارند.
رضا روستا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
وکیل نجفی می‌گه مستقیم نبوده یعنی غیر مستقیم بوده زده به دیوار کمونه کرده خورده به میترا فیلم هندی
لیلا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
کاشکی هممون یاد بگیریم که قضاوت نکنیم و در زندگی دیگران تجسس نکنیم هر کی مسئول اعمال خودشه پس مراقب اعمال خودمون باشیم همینارو خوب خوب یاد بگیریم و اجرا کنیم اوضاعمون خیلی بهتر میشه.... من فقط از خدا میخوام عدالت اجرا شود. آمین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
علی دایی از همون طبقه ثروتمندیه که نجفی ها هستند... وقتی پول داری همه جا میتونی بری و هیچ کس حق سؤال کردن نداره. فعلا همه چی شده پول.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
اعدام صددرصدحقشه قتل عمدکرده اعتراف هم کرده دنیافهمیده که قتل عمدکرده مردم هوشیارترازاین حرفهاهستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
اعدام اعدام اعدام فقط اعدام حقشه چون روزاول اعتراف کرده به عمدزدم حالاهم یه مشت ازش دفاع میکنن اگه یک ترلیون دلارهم بده خانوادش رضایت نمیدن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
شاید نجفی تا حدی راست گفته باشه در شوک عصبانیت بود اول اسلحه را برده که بکشه ولی با یک لحظه فکر به عواقبش پشیمان می شه میترا که اسلحه را می بیند می خواد اسلحه را از دستش بگیره چون دست نجفی روی ماشه بوده مچ نجفی یا لوله اسله را به طرف خوش میکشده و نجفی هم دستش را به به عقب یا به سمت خودش می کشیده در این حالت است که دست نجفی که هر بار به عقب می رفته انگشت روی ماشه هم باهاش به عقب می رفته و چون تیر اول شلیک می شه که شاید اولیش به سقف برخورد کرده و میترا در حین کشاکش لوله اسلحه مچ نجفی را به پایین می اورد و چند تیر دیگه شلیک می شود که اخریش چون مقتول با دو دست تلاش می کرده اول به کف دست شلیک می شه
و با برخورد این تیر اخری گلوله افت کرده و به به داخل سینه مقتول وارد می شود
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
نجفی بی گناه است ولی پدرومادر و برادر میترا گناه کارهستند چرا دختر۳۲سال را به آقای نجفی که ۶۴سال داشته است دادند وزندگی نجفی را خراب کردند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
خدا بیامرزه خانم استاد و که بایک صندلی اشتباه نشستن چه بلوایی به پا کرده در دوسال ودوماه که هنوزم ادامه داره
صمد ارسلانى (م)
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
حكمى كه صادر خواهد شد هرچند كه قطعى نيست و به دادگاه استيناف خواهد رفت ولى عواقبى خواهد داشت : ١) اگر حكم قصاص صادر شود هم حزبى هاى نجفى صدمه خواهند ديد. ٢) اگر حكم قصاص صادر نشود اذهان عمومى از اميدشان به عدالت در دستگاه قضا كاسته خواهد شد. ٣) اقاى گودرزى كارش ابهام سازى بود كه خوب عمل كرد كه پرونده با بار سنگينى به استيناف برود و اين عمل وكلاى صالح و سليم كانون رارنجيده خاطر خواهد كرد كه از وكيل بازى بيزار هستند.
احمدرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
قضاوت رو بذارین برای قاضی! ما چکاره ایم نظربدیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
زمان و مکان (اعدام) نجفی جنایتکار را زودتر اطلاع رسانی بکنید .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
زن سوار شده بود به مرکب غرور بدبخت نجفی دلش خوش بود زن گرفته اون زن روانی و بیمار بود قیافه داد میزنه خدا رحمتش کنه مرگ حقش بود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
پس به عقيده شما بيمار رواني رو بايد با پنج گلوله كشت ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
يه وقت حق اون زن بدبخت ناحق نشه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
نجفی اسلحه بدست؛بابالشت رفته توحمام براقتل زنش ؛به این راحتی وتمیزی؛بعدمیگیدقتل غیرعمد؟مشخصه که قتل صددرصدعمدی بوده؛بعدقتل آقاجقدرخونسردهم تشریف دارن؛بنظرم چنان کار کرده که اگه فاش میشدچه میشد؛باقتل خیال خودشوراحت کرده؛تووزیربودنش هم که اوضاع رودیدید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
اگر هدفش ترسوندن بوده نیاز به رفتن تا نزدیکیش نبوده از دور با کنترل بیشتری شلیک می کرده اونم یه گلوله . نه اینکه با بالش بره تو حموم 5 گلوله شلیک کنه ، بعد بگه غیر عمدی بوده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
فکر نجفی باشید ازاد بشه با دایی چیکار دارید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
چی چی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
نجفی، باید ازاد بشه نجفی بی گناهه
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
نجفی نمونه ای از نخبگان ایران است. ببینید چه بلایی سرش آوردند. کسی که واقعا برای مملکت مفید بود ببین گیر چه آدمهای بدی افتاده واقعا دلم برای این مرد بزرگ میسوزه
پاسخ ها
Yeganeh
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
دلت به حال خودت بسوزه با این طرز فکرت
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
دلت به حال خودت بسوزه که به یه قاتل میگی بزرگ مرد ایران.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
آخ که چقد یه عده از کشتن و اعدام و ......خوششون میاد.
حالا اگه قرار باشه ولی دم قاتل بچشو ببخشه شماهایی که خیلی از اعدام لدت میبرید اجازه نمیدید. تو چه میدونی تو زندگی اینا چی گذشته.تو چه میدونی خیلی چیزا تو زندگیشون بوده که نجفی از گفتنش ابا داره....تو چه میدونی چی بینشون گذشته که یک مرد۶۶ ساله رو که یک عمر تو سیاست بوده به قتل یک انسان وادار کرده؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
خدا رحمت کنه پدرتان را با اظهار نظر خوبتان.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۳
بنظر من میترا استاد خودش خودشو کشته
تو چه میدونی
شایدم میترا نجفی رو کشته خودشو بخواب زده
خخخخخخ
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
عالی گفتی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
علی دایی اسطوره هست
پاسخ ها
عباسی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
دایی خیلی مغروره و خودخواه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
این اقای دایی خیلی بی ادبه ،پول دارد برا خودش دارد ، بی ادب چرا اینقدر برخورد بد داره
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
دلش خواسته حضور پیدا کنه
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
علی دایی بزرگ مرد ایران زمین مرد خوبیها مرد عمل مرد صداقت و پاکی فردی مهربان و خوش قلب که واقعاً به فکر هم نوع خودش است باید با تمام وجود و در هر کجا و همیشه به ایشان احترام گذاشت و در برابر کارهای خیر ایشان سر تعظیم فرود آورد و ایشان تاج سر است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
اینا همه درست. ولی نزاکتم خوب چیزیه، بهتره با ادب بیشتری برخورد کنه تا محبوب باقی بمونه.
عادل
|
Germany
|
۱۳:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
نجفی را از چشم میلیون ها ایرانی انداختن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
کیا رو میگی؟؟؟ همونا که میترا استاد رو با گلوله ککشتد و قتل رو انداختند گردن نجفی؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
اعدام
ل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
امیدوارم اعدام نشه او این آدم سن وسال گذشته را فریب داده وآقا ی نجفی هم متاسفانه خوب در دادگاه از خود دفاع نمی کند که آزاد شود وضعیت ظاهر شده است این خانم فقط پول می خواسته و بسیار هم بی ادب بوده که اگر چنین نبود از همسر اولش طلاق نمی گرفت که شر آقای نجفی شود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
خدا انشاالله طلاق رو از شما و عزیزات دور کنه ولی هرکسی طلاق بگیره مقصر نیست بلکه ممکنه آسیب هم دیده باشه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
این زن و برادرش طمع کردند،، و دستهای پشت پرده هم بهشون کمک کردند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
اشراف و اشرافزادگان بعید است که اعدام شوند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
باید دست اختلاسگرا از بیت المال کوتاه کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
اعدام
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
دایی هرچی به سمت تحصیلات تکمیلی میره از فرهنگ عقب نشینی میکنه!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
گل گفتی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
خیلیا اینجورین میزان تحصیلات نسبت عکس داره با فرهنگ و انسانیت
فانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
از جواب سربالای علی دایی خیلی براش متاسفم/
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
نجفی اعدام
بنایون
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
اعدام لطفا
پریسا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
عدالت باید اجرا بشه زنت رونمی خواستی به قانون مراجعه می کردی ازخونت بیرونش میکردی طلاق غیابی میگرفتی میرفتی خونه دخترت اما نمی کشتی مگراینکه بخوای مانع ازبین ببری که قتل کردی به عمدوقصاص که هرمردی اززنش سیرشد ونخواستش دست به سلاح گرم وسرد نبره
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
شما تا حالا عصبی نشدی
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
نجفی به غیر عمد یکیو میکشه ازش سوال نمیپرسن درجا حکم اعدامشو صادر میکنن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
کجایی عمو؟؟؟؟ تو جلسه دادگاه که هر چی خواست از خودش دفاع کرد. حکم اعدام هم که هنوز صادر نشده.
م
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
دایی نام ایران دردنیا مطرح کرده درفوتبال:آقایان اداره نظردرباره قهرمان ایرانی نمی شناسندنظرندهند
پاسخ ها
ح
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
نام ایران را فردوسی وحافظ وسعی و دکتر حسابی ودر سمیعی بلند کرده اند در حالی که هیچ ادعایی هم ندارند نه دلقکی مثل دایی اینکه همش در حال توهین وعصبيت است بطور کلی مریض است
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
ح دمت گرم خوب جواب دادی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
خدا رو شکر آقای علی دایی هست وگرنه مردم ادب رو باید از کی یاد میگرفتند؟

" لقمان حکیم را گفتند: ادب از که آموختی؟ گفت: از بی ادبان"
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
وای چقدر پرو شده این علی دایی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
پرو بود بی ادب شده اینها که منفی میدن از دایی حقوق میگیرن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
با سلاحی که در اختیار داشته زده زنش رو کشته بعد میگه عمدی نبوده حالا آقای دایی میان این معرکه چکاره است الله و اعلم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
1- تو که کنترلی روی اسلحه نداشتی خیلی ... کردی اسلحه بدست گرفتی
2- علی دایی یک موجود فوق العاده بی ادب و مغرور هست و اصلا و ابداً ارزش نداره که راجع بهش حرف بزنید و مثل بادکنک بزرگش کنید
3 قاتل باید اعدام بشه دیگه این همه کش و قوس واسه چیست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
اختیار قصاص دست ولی می توانه ببخشه و یا ...
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
اول باید ثابت بشه قاتل است بعد باید دلیل قتل مشخص بشه بعدش اگه بازماندگانش درخواست قصاص بدن قصاص میشه انقدرم سرعتی که شما میگی لازم نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
باید نجفی قصاص بشه ..پس الکی با عمد یا غیرعمدبودنش توجیهش نکنید واقعا خنده دار نیست که نجفی با تفنگ وبالشت...وپنج تا گلوله قاتل بودنشو غیر عمد حساب کنید ؟با وجود همه چیز قتل عمدی بوده وباید قصاص بشه اگه نه مردم همه اعتراض دارند
پاسخ ها
ناشناس
| United Kingdom |
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
دقیقا
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
مگه تو قاضی ؟ مدارک دست قاضیه نظر نمیده میگه حکم بعدا از رسیدگی صادر میشود تو یدونه مدرک و ندیدی حکم صادر میکنی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
مگه فرمون ماشین دستت بوده که نتونی کنترلش کنه! اسلحه دستت بوده شانه تو رو گرفته چرا شلیک کردی ؟ چطور بعد از قتل یک نفر با این همه آبروریزی انقدر خونسرد هستی که روانشناس (جلالی) میاد در مورد خونسردی تو نظر میده انوقت موقع درگیری نمی تونستی خودتو کنترل کنی-
در این مواقع مردم از قاتل هیچ انتظاری ندارند افکار عمومی از قاضی دادگاه انتظار دارند که عدالت رو اجرا کنه. ببینیم چکار میکنند!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
شما تو خیابون تنه بهت بزنن میتونی خودت رو نگهداری زمین نخوری؟
هرکسی یک قوت و قدرت بدنی داری این پیرمرده مریضم که بوده
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
فعلا که اکنون پول همه چیز با خود اورده یک عده جولان می دهند
ابوالفضل ایوبی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
چرا ریش این آقا را مثل زمانی که جامعه اورا می شناخت درست نکرده اند؟ حالا که مجرم است و قاتل ، ریش میگذارد؟!!!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
اخه اینم نظر بود که دادی ؟یعنی اگر ریشش را اینگونه اصلاح کرد جرمش کم میشود؟؟یعنی مجرمان و قاتلان هنگام محاکمه ریششان را اینگونه میگذارند؟؟یعنی به نظر شما ریششان را اینگونه گذاشته اند که انسان موجهی نشان داده شود؟؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
ریشش چه ربطی داره به کاری که کرده
ریش و مو یک چیز شخصی است
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
به هرشکلی باشه اقای نجفی قصاص نمیشه وازاد می شود حتی اگرمحکوم به اعدام بشود حتی اینقدر طرفداردارد که ازادش می کنن این خط واین نشون
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
تا خانواده استاد رضایت ندهند ایشان صد میلیون هم طرفدار داشته باشه فایده نداره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
عجب.عمدی نبوده برا همین پنجتا گولوله شلیک کرده!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
چی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
خودش میگه کشتم ولی این اعدام بشونی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
بی ادبی بود تو اردبیل که فعلا معتبر شده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
حرف زدن بلد نیستی.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
دایی خیلی بد صحبت می کنه بچه پرووووو
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
کیا اینا را بزرگ کردند همین ما مردم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
نخیر
AZIZMIAR
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
درشان یک ورزشکار نیست که اینجوری با قشر خبرنگاران برخورد میکنه آقای دائی بچه های مردم شمارو الگو خودشون قرار میدن اونوقت شما با مردم اینجوری رفتار میکنن والا زشت9
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
چرا بزرگش میکنی تا زیدان هست کسی علی دایی رو الگو نمیکنه
ناشناس
|
United States
|
۱۱:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
علی دایی تو این دادگاه چیکار داره؟ خیلی عجیبه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
یعنی آدمای معروف حق ندارن به دادگاه مراجعه کنند ؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
آدمای معروف حق بی ادبی ندارند. هرجا میخوان برن برن ولی با ادب باشند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
والا تو این دوره زمونه تو برای چی می خوای زنده بمونی ؟ به چه درد این دنیا می خوری ؟ دیگه این همه دادگاه و صغری کبری نداره یه نفر رو کشتی می فهمی؟ اگه واقعا بحث فقط اختلافات خانوادگی بوده خوب می تونست ازش شکایت کنه ترکش کنه . حتما اون خانم یه چیزایی از نجفی و شاید خیلی های دیگه می دونسته که نجفی اونوکشته ! نمی شه سر هر اختلاف خانوادگی ادم چاقو به دست و اسلحه بدست بره سمت طرفش انتظار داشته باشه طرفش هول نشه هیچ کاری نکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
آها برا همین 5تا گولوله زده.حالا بکو یکیش تصادفی بوده 4تای دیگش چی؟
فاطمه
|
United States
|
۱۱:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
توراخدا اگه خواستين آزادش كنيدحداقل موهاشوبكشيد دلمون خنک بشه
پاسخ ها
فانی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
اینو خوب اومدی ...
ناشناس
|
United States
|
۱۱:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
امروزآزاد نشه صلوات
نيما
|
United States
|
۱۱:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
تبرئه ميشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
ان شاءالله که بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
ای داد وبیدددااااااددددد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
داش علی چطولی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
بچه جون برو اول زبان یاد بگیر بعد بیا بگم چطوله؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
داش علی خوبه ،تازه رفتیم ثبت نامش کردیم کلاس اول دبستان فرهنگ بلکه یادبگیره....
مسعود
|
United States
|
۱۰:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
اعدام فقط
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
کی ؟!علی دایی؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
این علی دایی مگه کی هست اینقدر بی ادبه .مگر پول ونسب شخصیت میاره ؟
پاسخ ها
اوند
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
وقتی کسی میاد دادگاه یا بعنوان شاکی میاد یا متهم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
واقعا مثل قلدرها جواب میده همیشه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
میاره اره میاره
شبیرو
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
اون دور دورا که جوونا دنبال درس بودن فوتبال هم نونی نداشت کمتر کسی سراغ فوتبال می فت این آقا بخاطر قدش فقط بخاطر قدش سر خوب میزد از فضای روزگار از سر مایلی کهن برای خودش چهره ای دست و پا کرد وگرنه تکنیک صفر تحرک و چابکی صفر مردم هم ساده به این آقا اهمیت میدهند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
اگر کسی نیست پس چرا هر جا میره انقدر دورش جمع میشن
ساسان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
در جواب شیبرو؛
اگه اینجوریه که شما کارشناسی میکنین ، پس متاسفم بر فوتبال سطح اول دنیا ،که اسطوره اش و بهترین گلزن ملی تاریخش علی دایی باشه ، برو داداش من ، بهتره شما برین فوتبال محلات رو کارشناسی کنین، حالا اخلاقش رو زیر سوال میبرید ، درست ولی وقتی هنر فوتبالش رو هم با کارشناسی های تون زیر سوال میبرید اونوقته که آدم نتیجه میگیره مبنای قضاوت تون علمی نیست بلکه تنفر و بد اومدن هستش.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
به گوری چشم دشمنان آقای دایی آقای گل جهان است .فک کنم خوب بشناسی .
ن
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
علی دایی در بی ادبی استاد کامل است پول لعنتی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
قتل عمد شاخ و دم که ندارد وقتی طرف مقابل را با اسلحه غیر قانونی کشتی ، قتل عمد است ولی با این طرفداری هایی که از اقای نجفی می شود چه می دانم که عدالت اجراء شود !
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
زود قضاوت نکنیم تا زمانی که چیزی رو با چشم ندیدیم
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
تا زمانی که چیزی رو با چشم ندیدیم قضاوت نکنیم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
خوب از نظر خيلي ها ايشان آدم موفق و برجسته اي هستند و به طور حتم ايرادهايي هم دارند. پس بياييد عادت كنيم بالايي ها وبزرگتر ها را نكوبيم خودمان بزرگ شويم حالا در هر حرفه و رشته اي كه باشد
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
متاسفم برای کسانی که دایی را الگو قرار میدند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
شما خیلی متاسف نباش بار روانیش بالا میره . اگه الگوی بهتری سراغ داری بگو اونو الگو قرار بدیم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
دایی هیچی نیست، کدوم فرد این عقده ای رو علی دایی را الگو قرار میده؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
شماکه خیلی عجله داری !!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
قانون قانون قانون عدالت برا همه
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر