کد خبر: ۷۰۰۹۵۸۵
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۵

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان گفت: به دنبال تعطیلی هیچ واحد تولیدی و صنعتی فعالی نیستیم.

رشد ۱۰۸ درصدی وصول مطالبات معوق بانک‌ها در کرمانبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، رضا طالبی زاده مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان از رشد ۱۰۸ درصدی وصول مطالبات معوق بانک‌های استان کرمان توسط واحد‌های اجرای مفاد اسناد رسمی استان در طی سه ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

وی در دیدارصبح امروز با مدیر شعب بانک تجارت استان از وصول مبلغ ۳۵۳ میلیارد ریال از مطالبات معوق بانک‌های دولتی و خصوصی طی سه ماهه نخست سال جاری در این استان خبر داد و افزود: با برنامه ریزی صحیح موفق شده ایم میزان وصول مطالبات بانک‌ها را در سه ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته به بیش از دو برابر برسانیم.

وی با اشاره به اینکه بیشترین میزان وصول مطالبات بانکی مربوط به شهرستان کرمان می‌باشد گفت: اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان در هر روز کاری به طور متوسط میزان ۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال از مطالبات معوق بانک‌ها را وصول می‌نماید.

طالبی زاده با اشاره به اینکه تعداد معدودی از وام گیرندگان با اخذ تسهیلات بانکی در راستای رونق تولید و حمایت از کارآفرینی حرکت نکرده اند و تسهیلات گرفته شده را در امور دیگری هزینه کرده اند و در حال حاضر نیز رغبتی به بازپرداخت تسهیلات نشان نمی‌دهند گفت: در راستای حمایت از رونق تولید به دنبال تعطیلی هیچ واحد تولیدی و صنعتی فعالی نیستیم و در وصول مطالبات بانک‌ها این موارد را مد نظر قرار می‌دهیم.

مدیر شعب بانک تجارت استان کرمان ضمن اعطاء لوح سپاس از زحمات مدیریت اداره کل ثبت اسناد و املاک استان تقدیر نمود و گفت: در خصوص مطالبات معوق بانک‌ها سعی ما بر این است که با مذاکره با بدهکاران، مطالبات دولتی وصول شود و در برخی موارد که به نتیجه مطلوب نمی‌رسیم از طرق حقوقی و قضایی وارد عمل می‌شویم و با استفاده از ظرفیت واحد‌های اجرای اسناد رسمی مطالبات دولتی را وصول می‌کنیم.

وی بیان داشت: در سال جاری و در راستای حمایت از تولید کنندگان، به دنبال وصول مطالبات معوق بانک تجارت از بدهکاران کلان غیرتولید کننده می‌باشیم و پس از دریافت این مطالبات، زمینه را برای دادن تسهیلات به تولید کنندگان واقعی فراهم می‌نماییم.

انتهای پیام/س

به دنبال تعطیلی هیچ واحد تولیدی و صنعتی فعالی نیستیم

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر