کد خبر: ۷۰۱۰۰۸۴
گروه : مرکزی » اراک
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۱

با پایان کار جشنواره مد و لباس اسلامی - ایرانی در اراک از برگزیدگان تجلیل شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک  ،ششمین جشنواره استانی و نودو نهمین جشنواره کشوری مد ولباس اسلامی-ایرانی در اراک پایان یافت و در مراسم اختتامیه از برترین‌های طراحی مد و لباس تجلیل شد.

حجت الاسلام دانشی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی در این مراسم گفت: در جشنواره امسال شاهد ۵۰ درصد رشد از نظر شمارگان طرح‌ها بودیم و این امر می‌تواند نشان دهنده مهم بودن موضوع مد و لباس در جامعه باشد. وی گفت: در جشنواره مد و لباس امسال ۲۰۶ اثر به جشنواره راه پیدا کردند که ۱۵۰ اثر توسط داوران انتخاب و ۳۰ اثر بعنوان برگزیده معرفی و تجلیل شدند.

حجت الاسلام دانشی افزود: امسال در جشنواره شاهد حضور حوزه‌های جدید همچون حوزه دانش اموزی برای طرح لباس دانش اموزان بودیم.

وی اضافه کرد: اگر بتوانیم در مد و لباس پیوندی بین پوشش ایرانی و اسلامی ایجاد کنیم می‌توانیم در این حوزه شاهد تنوع در پوشش ایران اسلامی باشیم.

ایران اسلام نیازی به مد‌های وارداتی ندارد

اکرمی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی هم با بیان اینکه کشور ایران دارای مدل‌های ایرانی اسلامی بسیاری است و نیازی به مد‌های وارداتی ندارد گفت: بیش از یک میلیارد جمعیت مسلمان در دنیا است که با ورود طراحان خوش ذوق به عرصه طراحی مد و لباس می‌توانیم صادرکننده مد به خارج از مرز‌های ایران اسلامی باشیم.

اکرمی افزود: باید با بهره گیری از طراحی‌های زیبای ایرانی اسلامی، علاوه بر نیاز داخل در زمینه مد و لباس، نیاز زنان مسلمان دنیا و حتی زنان ادیان دیگر را تامین کنیم.

تجلیل از برگزیدگان جشنواره مد و لباس اسلامی - ایران در اراک

انتهای پیام / ج

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر